“Muhtemelen Şampiyonlar Ligi’ni kazanamazlar” – Paul Merson, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin potansiyel olarak PSG’de birlikte oynaması hakkında cesur bir iddiada bulunuyor


Paul Merson, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’yu Paris Saint-Germain’de izlemek eğlenceli olsa da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun gerisinde kalacaklarına inanıyor.

Ronaldo’nun şu anki Manchester United anlaşmasında sadece bir yılı kaldı, ancak kulübün onu bu yaz satıp satmayacağı henüz belli değil.

Portekizli, geçen sezon Premier Lig’de attığı 18 golle kulübün en golcü futbolcusu olmuştu. Ancak bazı hayranlar, onun varlığının yüksek baskılı bir stil umutlarını engellediğine inanıyor.

Ronaldo’nun kulüpten ayrılmasıyla bağlantılı olan Neymar’ın yerine PSG’ye gitme olasılığı var.

Portekizli PSG’ye katılırsa, uzun süredir Ballon d’Or rakibi Messi ile birlikte oynayacak. On yıldan fazla bir süredir, ikisi Ballon d’Or ödülünde bir ikili oluşturdular.

Merson, ikisinin aynı takımla sahayı paylaştığını izlemenin eğlenceli olacağını açıkladı, ancak yine de bunun PSG’nin Şampiyonlar Ligi’ni kazanacağı anlamına gelmediğine inanıyor.

Daily Star sütununda şunları yazdı::

“Onlar [Messi and Ronaldo] yıllarını rakip olarak geçirdi. Takım arkadaşı olarak kariyerlerini bitirmelerini izlemek eğlenceli olurdu. Ve Neymar’ın Messi, Ronaldo ve Kylian Mbappe’den oluşan bir forvet hattına sahip olabilmeniz için PSG’den ayrılabileceğini duymaya devam ediyorsunuz! Harlem Globetrotters işi olurdu ama orada yaptıkları şey bu – ve Ronaldo’nun tekrar büyük kupalar kazanması garanti edilecekti.

“Muhtemelen onun için en iyi yer orası. Ve tüm dünyada her hafta televizyonda olacaklardı çünkü herkes bunu görmek isterdi. Muhtemelen yine de Şampiyonlar Ligi’ni kazanamazlardı çünkü Messi ve Ronaldo yıllardır dünyanın en iyi oyuncuları olsalar da artık değiller.

“Messi geçen sezon Fransa Ligi’nde sadece altı gol attı. İspanya’da bir haftada altı gol atıyordu. Ama öndeki üçü bir Playstation futbol takımı. İzlemesi eğlenceli olurdu.”


Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo PSG’de çalışmayabilir

Şimdi kariyerlerinin alacakaranlığında, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo, bir zamanlar oldukları güçlere kıyasla farklı oyuncular.

🎙 Klopp Ballon d’Or’da: “Ya Ronaldo ya da Messi’sin ya da Şampiyonlar Ligi’ni kazanırsın.”

Lionel Messi daha derin bir rol oynamış olsa da, Ronaldo hareket kabiliyeti eksikliği nedeniyle daha çok tam bir merkez forvet haline geldi.

Mükemmel bir dünyada, ikisi mükemmel bir şekilde birleşmiş olabilir. Ancak, ikisi arasında bir ego çatışması olması muhtemeldir.


Haaland, Paul Merson’ın Premier Lig’de şimdiye kadarki en iyi 5 transferinde nerede? Buraya Tıkla

Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-they-probably-still-wouldn-t-win-champions-league-paul-merson-makes-bold-claim-cristiano-ronaldo-lionel-messi-potentially-playing-together-psg?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir