Mücadelenin 1. haftasında taraftarları şaşırtan 3 oyuncu


IPL 2022, geçen Cumartesi Mumbai’de, son şampiyon Chennai Super Kings ile geçen sezonun ikincileri Kalküta Knight Riders arasında bir çatışmayla başladı. KKR, kazanan bir başlangıç ​​yapmak için CSK’yı ezip geçti.

Maçtan sonra taraftarlar, önümüzdeki altı gün içinde çoğu gerilim türündeki yedi maça daha tanık oldular. Çıkış yapanlar Gujarat Titans ve Lucknow Super Giants, IPL tarihindeki ilk galibiyetlerini aldılar.

Şaşırtıcı bir şekilde, Chennai Super Kings ilk iki maçından hiçbirini kazanamadı. CSK, IPL 2022’deki performanslarıyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratırken, aşağıdaki üç oyuncu, şimdiye kadar beklentileri şaşırtıcı bir şekilde aşarak turnuvadaki olağanüstü performanslarıyla kriket evrenini büyüledi.


#1 Mevcut IPL 2022 Mor Şapka sahibi – Umesh Yadav

Umesh Yadav, powerplay over'lardaki hızlı hızıyla rakip oyuncuları rahatsız etti (Resim Nezaket: IPLT20.com)
Umesh Yadav, powerplay over’lardaki hızlı hızıyla rakip oyuncuları rahatsız etti (Resim Nezaket: IPLT20.com)

IPL 2022 başladığında, pek çok taraftar Umesh Yadav’ın turnuvanın ilk haftasında bir numaralı kaleci olmasını beklemiyordu. Kolkata Knight Riders temposu bu sezon beklentileri aştı ve sadece üç maçta sekiz kaleyi yüzdü.

Önceki iki IPL sezonunda Yadav sadece iki maç oynadı ve burada pahalı olduğunu kanıtladı. Yadav, IPL 2020 ve 2021’in büyük bölümünde Royal Challengers Bangalore ve Delhi Capitals’deki yedek kulübelerini ısıttıktan sonra, yeni sezondaki ilk maçlarında XI oynayan Kolkata Knight Riders’ta bir yer aldı.

Hintli oyuncu, Chennai Super Kings’e karşı Maçın Adamı ödülünü kazanmak için 2/20 rakamlarıyla geri dönerken rüya gibi bir notla başladı. Royal Challengers Bangalore’a karşı iki küçük kapı daha aldı ve bunu, dört kapılı bir çekişle Punjab Kings’e karşı bir başka Maçın Adamı ödüllü performansı izledi.


#2 Bhanuka Rajapaksa, Pencap Kralları

Bhanuka Rajapaksa, bu yıl Punjab Kings için IPL’deki ilk maçına çıktı. Jonny Bairstow ilk birkaç maç için müsait olmadığından, PBKS Rajapaksa’ya küçük kapı tutma görevleri verdi.

30 yaşındaki Colombo’lu oyuncu, 238.70 vuruş oranıyla 74 sayı atarak fırsatı iki eliyle birden yakaladı. Bu sezon Punjab Kings’in en çok gol atan oyuncusu. Bairstow oynamaya hazır olduğunda PBKS’nin XI oyununu nasıl yönettiğini görmek ilginç olacak.


#3 Lalit Yadav

Lalit Yadav, IPL’deki ilk çıkışını geçen yıl Delhi Başkentleri için yaptı. Franchise için yedi maç oynadı ve 93.15’lik bir vuruş oranıyla beş istekada 68 sayı attı.

DC’nin takım yönetimi genci destekledi ve ona Mumbai Kızılderililerine karşı IPL 2022 açılış maçı için oynayan XI’de bir yer verdi. Yadav, baskı altında 48 koşuyla harika bir vuruşla oynadığı için bu sefer takım yönetimini hayal kırıklığına uğratmadı.

Yadav, 126.32’lik bir vuruş oranıyla vuruş yaptı ve DC’nin dört kapılı bir galibiyet elde etmesine yardımcı olmak için Axar Patel ile 75 koşu yedinci küçük kapı ortaklığı kurdu. Yükselen yıldızın bu hafta da aynı çizgide devam edip etmeyeceğini görmek ilginç olacak.


En yenileri yakalayın IPL 2022 canlı skor ve güncellenmiş IPL puan tablosu Sportskeeda’da her gün!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-3-players-surprised-fans-week-1-competition?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın