“Mücadelede kalmak için elimizden gelen her fırsatı en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor”


Mercedes şefi Toto Wolff, Bakü’nün faydalanmak için birçok fırsat sunacağına ve takımın sahada güçlü olacağına inanıyor. Avusturyalı, takımın Bakü gibi öngörülemeyen bir yarış sahasında mümkün olan her fırsatı en üst düzeye çıkarması gerektiğini düşünüyor.

Hafta sonundan beklentileri hakkında bir takım ön izlemesinde konuşan Wolff şunları söyledi:

“Kırmızı bayraklar, gecikmeler ve değişken hava koşullarıyla dolu yoğun bir Monako hafta sonundan sonra tazelenmiş Bakü’ye gidiyoruz. Sağlam puanlar aldık, ancak hafta sonu boyunca daha fazlası mümkündü ve mücadelede kalmak için elimizden gelen her fırsatı en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor. Bakü genellikle eğlenceli ve çılgın pist aksiyonu üretir ve düzen iyi yarış fırsatları yaratır. Bakalım bu hafta sonu itibarını karşılayabilecek mi?”

Mercedes takım patronuna göre, sokak pisti genellikle yarışta birçok fırsat ve drama sağlıyor. Geçen yıl Lewis Hamilton talihsiz bir an yaşadı ve şampiyonluk rakibi Max Verstappen’in lastik patlaması nedeniyle yarış dışı kaldığı bir yarışı 1. virajda çıktı ve 15. bitirdi. Toto Wolff, bu yıl da birçok fırsatın olacağına ve takımın hafta sonu dramadan yararlanmak için elinden gelenin en iyisini yapabileceğine inanıyor.


Mercedes, ilerleme kaydetmek için önceki iki yarış hafta sonunu analiz ettiğini açıkladı

Toto Wolff, Brackley takımının önümüzdeki birkaç yarış için paketini geliştirmek için son iki yarış hafta sonunun verilerini analiz ettiğini açıkladı. Mercedes son iki yarışta ilerleme kaydederken, takım patronu fabrika ekibinin önümüzdeki yarışlar için iyileştirmeler yapmak için çok çalıştığını söyledi.

Son iki yarış hafta sonu hakkında yorum yapan Wolff şunları söyledi:

“Barselona’da olduğu gibi, Monaco’nun yavaş virajları W13’e zorlu bir meydan okuma sundu ama aynı zamanda bize değerli bir öğrenme sağladı. Sırada Bakü’de başka bir sokak pisti olan ekip, bu iki yarışı analiz etmek ve bizi ileriye taşımak için yenilik yapabileceğimiz alanları belirlemek için tüm gücüyle çalışıyor.”

Barselona’da Mercedes, sorunlarının çoğunun cevabını bulmuş gibi görünüyordu. Ayrıca, yunuslama sorunlarını çözdüğünü iddia etti. Ancak Monaco’da bir kez daha zorlandı, bu nedenle Bakü, Alman takımı için bir turnusol testi olarak görülebilir.

12 Haziran 2022 Pazar günü Azerbaycan GP’de takımı yakalayın.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-we-need-maximising-every-opportunity-can-stay-fight-mercedes-working-flat-out-improved-performance-baku?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel