Mohammadreza Chiyaneh, PKL’de tüm zamanların yeni rekorunu kırdı; 1 maçta 16 müdahale puanı alır


Mohammadreza Chiyaneh, Cumartesi gecesi Patna Pirates ile Dabang Delhi KC arasındaki Pro Kabaddi 2022 maçında hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir performans sergiledi. Sol köşe savunucusu oyunda 16 top çalma sayısı atarak Neeraj Kumar ve Manjeet Chhillar’ın bir PKL maçında en çok müdahale puanı rekorunu kırdı.

Chiyaneh, oyunda sekiz süper top çalma rekoru kırdı. Bir tane daha infaz edebilirdi, ancak bu müdahale girişiminde sınırların dışına çıktığı için kendini dışarı attığı ilan edildi. Ayrıca İranlı yıldız, Patna Korsanları için iki temas puanı ve bir bonus puan da kazandı.

Mohammadreza Chiyaneh’in muazzam çabasına rağmen Patna Pirates, savunan şampiyonlar Dabang Delhi KC’ye 27-30 mağlup oldu. Patna’nın diğer altı oyuncusu, üç sayılık bir mağlubiyete düştükleri için pek katkıda bulunamadı.

Dabang Delhi KC maçı kazanırken, aksiyonu canlı izleyen taraftarlar, Chiyaneh’in dehasını asla unutamayacak. Dabang Delhi KC baskın biriminin tamamını tek başına rahatsız etti.

Paspas üzerinde üç veya daha az defans oyuncusu olduğundan, süper mücadele durumları genellikle akıncıları tercih eder. Ancak Naveen Kumar, Ashu Malik ve Vijay Malik gibi isimler bu durumda puan alamadı.

Mohammadreza Chiyaneh, Pro Kabaddi Ligi’nde mücadele ederken çift hanelere ulaşan 5. defans oyuncusu oldu

Mohammadreza Chiyaneh, bir Pro Kabaddi Ligi maçında 10 veya daha fazla müdahale puanı alan seçkin savunmacılar kulübünde Manjeet Chhillar, Sombir, Neeraj Kumar ve Surender Nada’ya katıldı. Chiyaneh şu ​​anda 16 mücadele puanı ile zirvede.

Kumar, PKL 7’de Patna Pirates adına Puneri Paltan’a karşı oynanan bir maçta 11 müdahale puanı alırken, Chhillar, 4. Sezonda Bengaluru Bulls’a karşı oynanan bir maçta Puneri Paltan adına 11 müdahale puanı kaydetti.

Önümüzdeki günlerde herhangi bir defans oyuncusunun Chiyaneh’in rekorunu kırıp kıramayacağını görmek ilginç olacak.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/kabaddi/news-mohammadreza-chiyaneh-sets-new-all-time-record-pkl-scores-16-tackle-points-1-match?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir