Mohammad Kaif, Ravichandran Ashwin’i Delhi Capitals’a karşı zorlu bir sahaya iyi uyum sağladığı için övüyor.


Eski Hint kriket oyuncusu Mohammad Kaif, Ravichandran Ashwin’in Çarşamba günü IPL maçında Delhi Capitals’e karşı sopasıyla daha iyisini yapamayacağını düşündü. Kaif, Ashwin’in vuruş yapmak için kolay olmayan bir pistte iyi vuruş yaptığına inanıyor.

Geçtiğimiz birkaç oyunda olduğu gibi, Rajasthan Royals Ashwin’i üçüncü tonu terfi ettirdi ve off-spinner söğütlerle beklentileri aştı. Emektar, Jos Buttler ve Yashasvi Jaiswal ucuza öldükten sonra 38 top elli vuruş yaptı. Kraliyetler için en yüksek puanı aldı ve Devdutt Padikkal ile 36 teslimattan 53’ünü ekledi.

youtube kapağı

Sportskeeda’nın Düz Konuşması üzerine konuşan Kaif, Ashwin’i sıralamayı yükseltmenin stratejik bir hareket olduğunu iddia etti, çünkü Sanju Samson Shimron Hetmyer’in yokluğunda bitirici rolünü oynamak zorunda kaldı. Kaif, Ashwin’in zorlu bir adıma uyum sağlama yeteneğini övdü ve şunları söyledi:

“Rajasthan Royals, oyunun taleplerine göre giderek sahalar için atları oynuyor. Hetmyer’in yokluğunun ardından Samson’ın oyunu bitirmek için aşağı inmesi doğru bir plandı. Ashwin rolünü olduğu gibi mükemmel bir şekilde oynadı. vuruşu kolay değil çünkü top sahada duruyor.David Warner’a da bolca yakın tıraş oldu, top havaya uçtu ve düştü, kütükler düşmeden kütüklere çarptı.Dolayısıyla kolay bir parkur olmadı. ve Ashwin’in vuruşundan zevk aldım.”

Tamil Nadu doğumlu oyuncunun ellisi platformu sağlasa da, Kraliyetler mükemmel bitişi elde edemedi. Samson ve Riyan Parag tek haneli skorlar elde ederken, 30 toptan 48’ini bulan Padikkal, büyük şut için giderken can verdi.

“Rajasthan Royals 14 puana sahip olduğu için baskı altında” – Mohammad Kaif

Rajasthan Kraliyet Ailesi.  (Resim Kredisi: Twitter)
Rajasthan Kraliyet Ailesi. (Resim Kredisi: Twitter)

41 yaşındaki oyuncu, formatın öngörülemezliği nedeniyle kalan iki maçını kaybedebilecek olan Royals üzerinde baskı olduğunu düşünüyor. Kaif, Shimron Hetmyer’in son rötuşlarının kendileri için belirleyici olduğunu kabul ederek şunları söyledi:

“14 puanları olduğu için baskı altına giriyorlar. Gujarat Titans 18 puana sahip. 14 yaşında oldukları için T20 formatında her şey olabileceğinden iki maç bile kaybedebilirler. Hetmyer’in yanında olması gerekiyor çünkü onun yokluğu başka biri gibi hissedilmedi. oyuncu kendi pozisyonunda vurabiliyordu. Padikkal büyük atışı ararken öldü ve Ashwin de öyle.”

“Rajasthan, Hetmyer geldiğinde ve 180 yerine büyük vuruş yaptığında son dört maçta bu maçı kaybetti, sadece 160 başardılar. Bu nedenle, Hetmyer kaçırıldı ve ona yakında dönmesi için bir bilet vermeleri gerekiyor. O bir baba oldu ve Bu mutluluğu Rajasthan için performanslara dönüştürmek. Kolay olmayacak çünkü kazanmaları gereken iki maçla karşı karşıyalar.”

“Daha güçlü dönmeye alışkınız ve takımımıza inanıyoruz.” – Sanju Samson

Samson and Co., 15’inde Mumbai’deki Brabourne Stadyumu’nda Lucknow Super Giants ile karşılaşacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-ravichandran-ashwin-played-role-perfection-mohammad-kaif-fifty-delhi-capitals?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın