Mohammad Kaif, Çarşamba günkü Rajasthan’a karşı oynanan maçta sakince oynadığı için David Warner’a övgüler yağdırdı


Eski Hintli orta dereceli vurucu Mohammad Kaif, David Warner’ın sağduyulu vuruşunun Çarşamba günü Rajasthan Royals’e karşı sekiz küçük kapı galibiyetinde Delhi Başkentlerine nasıl fayda sağladığı hakkında yorum yaptı. Kaif, tecrübesini kullandığı ve duruma göre oynadığı için güney patisini övdü.

Agresif bir oyuncu olarak bilinen Warner, kovalamaca sırasında demir atmak ve ekibinin çizgiyi geçtiğini görmek için rolleri değiştirdi. Tecrübeli oyuncu sezonun beşinci yarım yüzyılını geride bıraktı ve 41 top 52’de yenilmedi.

youtube kapağı

Sportskeeda Straight Talk’ta konuşan Kaif, Warner’ı hedefe doğru acele etmediği için övdü ve Mitchell Marsh’ın agresif olmasına izin verdi ve bu da zengin temettüler ödedi. Eski Royals meyilli, 35 yaşındaki adamın zamanını akıllıca aldığına ve kavgacı benliğini bastırdığına inanıyor.

“Warner, gerekli olan 8 oranı ve çok fazla büyük şut gerekmediği göz önüne alındığında, kovalamacadaki deneyimini kullandı. Mitchell Marsh’ın vuruşun çoğunu elinde tutmasına izin verdi ve sopasıyla maksimum altı sayı üretti. Warner akıllıca oynadı, Bu, agresif bir vuruş değil, tecrübesini gösterdiği ve duruma göre oynadığı için harika bir vuruştu.”

“Bunun sansasyonel bir vuruş olduğunu hissettim çünkü herkes Warner’ın alevler içinde parlamasını, 30’luk 50 ya da 50’lik 80 gol atmasını bekliyor. Öyle bir vuruş değildi, ama çok sağduyulu ve sorumlu bir vuruştu.”

Warner ve Marsh, KS Bharat 160’ı kovalarken ikinci bir ördek için can verdikten sonra 144 koşu ekledi. İkincisi, ilk yarım asırlık IPL’sini kazandı ve koşarak kovalamayı zahmetsiz hale getirdi. 62 top 89 sayı atmadan önce 3-0-25-2 sayılarını yakalayan Marsh, maçın oyuncusu ödülünü kazandı.

“Delhi Başkentleri, saflarında Mitchell Marsh ile çok güçlü görünüyor” – Mohammad Kaif

Mitchell Marsh.  (Resim Kredisi: Twitter)
Mitchell Marsh. (Resim Kredisi: Twitter)

Kaif, Marsh’ın varlığının Başkentleri önemli ölçüde desteklediğini ve üçüncü sıraya yerleştiğini belirtti. 41 yaşındaki oyuncu, bunun hem Warner hem de Marsh’ın formda olduğuna ve sopaya iyi katkı yaptığına dair harika bir işaret olduğunu düşündü ve şunları söyledi:

“Delhi Capitals, saflarında Mitchell Marsh ile çok güçlü görünüyor. O bowling oynuyor ve Delhi üç numaralı oyuncuyu bulmak için mücadele etti. Marsh daha önce bir şeyler göstermişti, ama bu belirleyici bir vuruştu. Delhi onu müzayedede aldı ve yapmasını bekliyordu. Marsh ve David Warner çifti ayrıca Avustralya’nın son zamanlarda Dünya Kupası’nı kazanmasını sağladı.Dolayısıyla, Delhi için hem iyi oyuncular hem de formda ve bu büyük vuruşları doğru zamanda oynaması bir artı puan. “

Çarşamba günü altıncı maçlarını kazanmalarına rağmen, Başkentler puan tablosunda beşinci sırada yer alıyor. Playofflara kalma şansları için kalan üç fikstürlerini kazanmaları gerekecek.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ipl-2022-david-warner-used-experience-run-chase-mohammad-kaif-lauds-dc-opener-s-level-headed-knock-rr?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın