Moeen Ali, Worcestershire’da geçirdiği 16 yılın ardından Warwickshire’a yeniden katıldı | Kriket Haberleri


Moeen Ali: “Uzun zaman sonra Worcestershire’dan ayrıldığım için üzgünüm ve her dakikasını sevdim. Harika insanlarla oynadım. Umarım hayranları gururlandırmışımdır. Şimdi Birmingham’a dönme zamanının geldiğini hissediyorum. ”

Son Güncelleme: 06/07/22 9:11

Moeen Ali Worcestershire'da 16 yıl geçirdi

Moeen Ali Worcestershire’da 16 yıl geçirdi

Moeen Ali, memleketi Warwickshire’a yeniden katılmak için Worcestershire’dan ayrıldığını doğruladı.

Moeen, Eylül 2006’da Pears’a katıldı ve tüm formatlarda yaklaşık 350 oyun oynadı, 13.000’den fazla sayı attı, 300’den fazla küçük kapı aldı ve New Road’da üç kupa kazandı.

Kariyerine Warwickshire ile başlayan çok yönlü İngiliz oyuncu, “Bunca zaman sonra Worcestershire’dan ayrıldığım için üzgünüm ve her dakikasını sevdim. Bazı harika insanlarla oynadım ve onlara çok teşekkür borçluyum. beni buraya getiren ve bana performans sergileme platformunu veren kulüp.

“Kariyerimin geri kalanı için Birmingham’a dönme zamanının geldiğini hissediyorum ama Worcestershire’ı her zaman seveceğim.

“Umarım hayranları gururlandırmışımdır. Teşekkürler”

Moeen, İngiltere tarafından her üç formatta da kapatıldı

Moeen, İngiltere tarafından her üç formatta da kapatıldı

Warwickshire’a katıldıktan sonra Ali şunları söyledi: “Edgbaston’a, evime döndüğüm için çok mutluyum. Stadyumdan sadece birkaç mil uzakta doğdum ve büyüdüm, hayatım her zaman Birmingham merkezliydi.

“Fırsat kendini gösterdiğinde, hayır diyemeyeceğim bir karardı ve Bears’ta yarım kalan bir işim olduğuna inanıyorum.

“Geri döndüğüm ve dünya kriketindeki en iyi atmosferin önünde oynayacağım için inanılmaz heyecanlıyım.

“Burası çok fazla tarihe sahip bir yer ve oyuncuların her zaman burada oynamakla ilgili anıları ve hikayeleri var. Katkıda bulunmayı ve umarım özel bir şeyin parçası olmayı dört gözle bekliyorum.”

Uluslararası taahhütler ve Covid pandemisi, son üç yılda kulüp için mevcudiyetinin büyük ölçüde sınırlı olduğu anlamına geliyordu.

İlk büyük kupa kazanan başarısı ilçedeki ikinci sezonunda geldi ve Club’ın NatWest Pro40 şampiyonluğundaki rolünü oynadı.

Kırmızı top başarısı, 2008’de terfi ile hemen ardından ve ardından 2010’da doğrudan Division One’a geri sıçradı. Moeen ayrıca 2017’de terfi kazanan tarafın bir parçasıydı.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12646684/moeen-ali-rejoins-warwickshire-after-16-years-at-worcestershire

SMM Panel PDF Kitap indir