Modern Oyunlar, Prix Jean Prat’ta güçlü baskın ekibinin başında | Yarış HaberleriModern Oyunlar, Prix Jean Prat'ta güçlü baskın ekibinin başında | Yarış Haberleri

İngiltere ve İrlandalı eğitmenler, Prix Jean Prat’ın son üç koşusunu kazandı ve 11 koşucunun neredeyse yarısını oluşturan akıncılar, Pazar günü Deauville’de görev yapacak, ödülün bir kez daha kanalı geçmesi için iyi bir şans var.

Charlie Appleby, 2020’de Pinatubo ile Birinci Grup Birinciliğini kazandı ve en son Chantilly’deki Prix du Jokey Kulübü’nü üçüncü bitirerek geziye geri dönen Poule d’Essai des Poulains galibi Modern Games’e güveniyor.

Vadeni, Coral-Eclipse’deki Fransız Derbi başarısını desteklediğinde bu form büyük bir destek aldı ve Godolphin tay Pazar öğleden sonra lider bir rol oynamak için tüm özelliklere sahip görünüyor.

Moulton Paddocks işleyicisi, “İyi durumda, ama belli ki bir mil ve çeyrekten yedi furlonga geri dönüyoruz” dedi.

“O çok içten ve çok doğal bir temposu var. Umarım Deauville’de asla emin olamayacağınız hızlı bir zemin olur, ancak (Fransız) Gine’den önce olduğu tüm işaretleri gösteriyor.”

Richard Hannon’ın Lusail’i, St James’s Palace Stakes’te sadece bir kafa yendiğinde 28-1’lik bir oranla neredeyse alay konusu oldu. Bundan önce 2000 Gine’de beş boyundan biraz fazla yenilmişti, bu nedenle Mehmas’ın oğlu, Royal Ascot’ta her iki yarışın galibi Coroebus ile aradaki farkı kapatmak için açık bir gelişme gösterdi.

Lusail’in çok fazla hızı olmasına ve yedi furlong’un çok az sorun teşkil etmesine rağmen, tay mesafe olarak geri alınacak bir diğeridir.

Sheila Lavery’nin Yeni Enerjisi St James Sarayı’nı sekizinci bitirdi ve daha kısa bir yolculukta denendi.

New Energy, Ascot’taki evinden gerçek bir çekişme içindeydi ve bundan önce İrlanda 2.000 Gine’sinde Native Trail’i ikinci sırada bitiren Lavery, New Bay’in oğlunun Kuzey Fransa’daki Birinci Grup seviyesine ait olduğunu kanıtlayabileceğini umuyor.

Lavery, “Umarım Ascot’a çok yakın değildir, onu evde kontrol etmeye devam ediyoruz, bu yüzden onu koşana kadar bilemeyeceğiz, ama o çok iyi bir gezgin” dedi.

“Ascot’a gelmesi biraz zaman aldı, ama umarım kendine döner ve son üç yaşındaki Birinci Grup için onu yediye düşürür, bir şans vermek zorundaydık.

“Bence uygun olacak, çok yüksek bir seyir hızına sahip. Ascot karışık bir yarıştı ve sert bir mil kaldı mı? Fazla emin değilim ya da sadece yarışın hızı mıydı. Ama öyle olacağını düşünüyorum.” yediyle gayet iyi başa çık.”

Yolculuğu yapan son koşucu Aidan O’Brien’ın Tenebrism’idir. Pek çok kişi, geçen sezonun Cheveley Park galibinin 1000 Gine’de ortalamanın altında bir çabanın ardından sprinte geri döneceğine inanıyordu, ancak Caravaggio kısrak, antrenörünün Coronation Stakes’te saygın bir dördüncü bitirirken bir mil bekleme kararını haklı çıkardı.

Kısırın büyük yarış binicisi Ryan Moore, Betfair’e şunları söyledi: “Falmouth Stakes seçeneğimiz vardı, ancak bence yedi furlong üzerindeki bu yarış onun için iyi bir yer.

“Cheveley Park’ı kazanırken birinci sınıf bir genç olan Gine, onun için ideal bir şekilde sonuçlanmadı, ancak geçen sefer çok güçlü bir Taç Giyme Stakes’te dördüncü olduğunda çok daha iyi şekillendi.

“Açıkçası oradaki mili çok iyi gördü, ancak çok fazla hızı var ve yolculukta adım atmanın ona gerçekten uygun olduğunu görebiliyorum. Bu yarışta çok fazla derinlik olsa bile umutlu olurdum, ki bunu hemen hemen yaparsınız.” Bir Grup için bekliyoruz.”

Poule d’Essai des Pouliches galibi Mangoustine de Inspiral tarafından kazanılan Coronation Stakes’in hararetli yenilenmesinde yer aldı. Ancak, Mikel Delzangles tarafından eğitilmiş kısrak, ParisLongchamp performansını takip etmeyi başaramadı ve Klasik ihtişamını iddia eden formu geri kazanmaya çalışacak.

Andre Fabre, Grup Bir’e beş kez inen yarışta ortak lider antrenör. Ödüllü işleyici, bu sefer, Fransız 2000 Gine’sinde Modern Oyunlar’da üçüncü olan ve en son Chantilly Grup Üç’te kısa bir kafayla başarısız olan Tribalist’e güveniyor.

Ayrıca Fransız Klasik formunu masaya getiren Texas, Godolphin Modern Games ve Tribalist çiftini Mayıs ayında başkentte bölen Texas’tır. dördüncü düz başarı.

Saha, üç kez kazanan Siam Paragon ve kısrak Accakaba tarafından tamamlandı.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12648722/modern-games-heads-strong-raiding-party-in-prix-jean-prat

SMM Panel PDF Kitap indir