Mısır’ın takım doktoru Mohamed Salah’ın Liverpool’un Şampiyonlar Ligi finalinde sakatlıkla oynadığını doğruladı: “%100 fit bir oyuncu değil”


Mohamed Salah, geçtiğimiz ay Liverpool ile Real Madrid arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde sakatlanarak oynamıştı. Bu, Stade de France’da Jurgen Klopp’un tarafına geçtiğinde saldırganın formda olmadığını iddia eden Mısırlı takım doktoru Mohamed Abou El Ela’ya göre.

Milli takım doktoruna göre Mohamed Salah, 14 Mayıs’ta Chelsea ile FA Cup finalinde Liverpool’un penaltılarla kazandığı maçın vuruşunu aldı. Saldırganın gerilemenin ardından Diogo Jota’ya yer açmadan önce beraberliğin sadece 33 dakikasını oynadığını belirtmekte fayda var.

Mohamed Abou El Ela, “Salah’ın sakatlığı FA Cup finalinde adductor kaslarında meydana geldi.” Zamanında Spor. “Ardından Wolves’a karşı ve Şampiyonlar Ligi finalinde oynadı ve bunların hepsi sadece 14 günde. Bu sezon oynadığı dakikalar açısından en yüksek ikinci oyuncu olduğuna dair bir istatistik okuduk.”

Gerilemeye rağmen Mohamed Salah, Liverpool’un Real Madrid ile oynadığı Şampiyonlar Ligi finalinin 90 dakikasının tamamını oynamayı başardı. Belki de kondisyon sorunları nedeniyle Mısırlı, kale önünde her zamanki keskin seviyesinde değildi. Filenin arkasını bulamadı ve Reds Stade de France’da 1-0 mağlup olduğu için yardım edemedi.

Mohamed Abou El Ela ayrıca saldırganın oyuna katılmak için kendini zorladığını da ortaya koydu. O devam etti:

“Sağlık raporları olan oyuncuları gönderip alıyoruz ve Liverpool ağrısı olduğunu ve röntgen çektirmesi gerektiğini söyledi, %100 uygun bir oyuncu yok, ancak kendini zorlayıp risk almadan oynayabileceği sorusu var.”

Ekledi:

“Kulüp bir maçın yeterli olduğunu düşündü ve Etiyopya’ya karşı ikinci maçın uzun bir uçuşta seyahat etmesi zor olacağı için Gine maçını seçtik. Üç gün sonra başka bir maç oynayamadı.”

Mısırlıları gelecekte neler bekliyor?
Mısırlıları gelecekte neler bekliyor?

Mohamed Salah’ın Liverpool’daki geleceği hala şüpheli

Mısırlı, yeni bir sözleşme taahhüdü konusunda Kızıllar ile arasındaki soğukluğu sürdürüyor. Her iki tarafın da oyuncunun ücret talepleri konusunda henüz bir anlaşmaya varmadığına inanılıyor.

Halihazırda, Mohamed Salah’ın kulüple olan sözleşmesinin son yılına yaklaşırken Reds ile yollarını ayırması büyük bir şans. Önümüzdeki aylarda neler olacağını göreceğiz.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-not-100-fit-player-egypt-s-team-doctor-confirms-mohamed-salah-played-injury-liverpool-s-champions-league-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel