Minnesota Timberwolves aktif olarak eski LA Lakers yıldızını satın alıyor


Minnesota Timberwolves yıldız D’Angelo Russell’ın bu yaz takas bloğunda olduğu bildiriliyor. Takım, ligde alışveriş yapmak ve karşılığında ne alabileceklerini görmek için can atıyor.

“The Ringer”dan Kevin O’Connor’a göre Timberwolves, yaklaşan draftı akıllarında tutarak muhtemelen Russell’ı takas etmeyi düşünüyor. Franchise, Anthony Edwards ve Karl-Anthony Towns etrafında inşa etmek istiyor ve D’Angelo Russell’ı takas ederek kadroyu güçlendirmek istiyor. O’Connor şunları yazdı:

“D’Angelo Russell ortalıkta dolanıyor, bu yüzden Timberwolves’un bu seçimle şut yaratıcısını hedeflemesi mantıklı.

“TyTy Washington Jr. ve Karl-Anthony Towns ölümcül bir pick-and-roll eşleşmesi yapabilir ve Anthony Edwards playofflarda bir süper yıldıza benziyorsa Minnesota dinamik bir hücumla donatılabilir.

“Russell’ın bir takasta geri dönüşü ne olursa olsun, kadrolarını daha da güçlendirebilirdi.”

Russell, bu yıl son sezonda 3 sayılık atışlarda pek başarılı olamadı. Minnesota Timberwolves’un ilk turda Memphis Grizzlies’i yenememesinin nedenlerinden biri de bu.


Minnesota Timberwolves yıldızı nereye gidebilir?

Los Angeles Clippers vs Minnesota Timberwolves
Los Angeles Clippers vs Minnesota Timberwolves

Minnesota Timberwolves yıldızı D’Angelo Russell, franchise ile ilk sezonundan çok daha iyi bir ikinci sezon geçirdi. 18.1 sayı ve 7.1 asist ortalamalarıyla sahadan %41.1 ile şut attı.

Bununla birlikte, Russell bu yıl kayıtsız olduğu için eleştirildi, çünkü iddialı olmayışı takıma mal oldu. Özellikle ilk çeyrekte maçlara genellikle parlak bir başlangıç ​​yaptı, ancak ikinci yarıda benzer performanslar sergileyemedi.

D’Angelo Russell bu seride %33 ile 12 sayı ortalaması tutturdu.

Timberwolves yıldızının 31 milyon doları aşan kontratında bir yıl kaldı. Takım, onu şimdi takas etmeleri gerektiğini ya da 2023 yazında bedavaya kaybetme riskini almaları gerektiğini biliyor. O sadece 26 olduğu için guard için talip sıkıntısı olmayacak.

New York Knicks, Russell için bir yer olabilir. Knicks’in birçok varlığı var ve bir oyun kurucuya çok ihtiyacı var. LA Clippers, Timberwolves yıldızı için potansiyel olarak bir hedef olabilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer takım, Jalen Brunson başka bir yere imza atarsa ​​Dallas Mavericks.

D’Angelo Russell, şut yetenekleri göz önüne alındığında, pick-and-roll’larda çok etkili olmaya devam ediyor. Eski LA Lakers guardı da çok iyi bir pasör ve muhalefetten önce işlerin geliştiğini görebiliyor.

Ancak savunmada eksiklikleri var. Ancak bir kez hücum etmeye başladığında, geçiş şeritleri açılıyor ve Timberwolves yıldızı daha da güçlü hale geliyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/rumor-nba-trade-rumors-minnesota-timberwolves-actively-shopping-former-la-lakers-star?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir