Minjee Lee: Avustralya, Fransa’daki Evian Resort Golf Kulübü’ndeki zaferinin ardından rüyayı ikiye katlamayı hedefliyor | Golf Haberleri


Minjee Lee, Maryland’de bu haftaki Kadınlar PGA Şampiyonasında favoriler arasında Avustralyalı ile 2022’de bir rüya çiftini hedefliyor; Kadınlar PGA Şampiyonası’nın açılış turunu izleyin, Perşembe günü saat 17:00’den itibaren Sky Sports Golf’te canlı olarak izleyin

Son Güncelleme: 22/06/22 10:57


ABD Kadınlar Açık'ta ikinci ana dalını elde ettikten sonra, Minjee Lee artık kalan üçünü kazanmayı umduğunu söylüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

ABD Kadınlar Açık’ta ikinci ana dalını elde ettikten sonra, Minjee Lee artık kalan üçünü kazanmayı umduğunu söylüyor.

ABD Kadınlar Açık’ta ikinci ana dalını elde ettikten sonra, Minjee Lee artık kalan üçünü kazanmayı umduğunu söylüyor.

Minjee Lee, Maryland’de bu haftaki Kadınlar PGA Şampiyonasında favoriler arasında Avustralyalı ile 2022’de bir rüya çiftini hedefliyor.

26 yaşındaki oyuncu, geçen yılki Evian Şampiyonasında çığır açan büyük zaferini elde etti ve bu ayın başlarında ABD Açık’ta kadın golfünde en büyük kazancı elde etmesini sağlayan bir zaferle ikinci büyük zaferini kazandı.

Perth doğumlu Lee, geçen yıl Fransa’daki Evian Resort Golf Kulübü’ndeki zaferinin kendisine en büyük ödülleri kazanmak için ihtiyaç duyduğu gücü verdiğini söyledi.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Kesinlikle Evian’dan sonra sırtımdaki bir maymun gibi biraz daha az baskı hissettim” dedi.

“ABD Açık’a ve diğer tüm majörlere girerken, onlara biraz daha fazla güveniyorum – ekstra baskıdan daha fazla kendime güveniyorum.”

Lee, ABD Açık zaferinden sonra 1.8 milyon dolarlık rekor bir kazanan çekini cebine koydu ve toplam ödül parasının ikiye katlanarak 9 milyon dolara çıkarılmasının ardından bu hafta Kongre’de kazanan için teklif edilen 1,35 milyon dolarlık ödülü ele geçirmeye hevesli olacak.

Lee, turnuvada sunulan paradan çok, kupa koleksiyonuna ekleme şansı ile motive olduğunu söyledi ve bu, kadınların mekanda ilk kez büyük bir oyun oynadığını işaretleyecek.

Aynı sezonda ABD Açık ve PGA Şampiyonası’nı kazanarak hemşehrisi Karrie Webb’i taklit etmek isteyen Lee, “Bir sezonda iki majör, bu sadece hayallerimi geride bıraktı, bu yüzden gerçekten çok özel olacağını düşünüyorum” dedi.

Webb, 2001 yılında iki şampiyonluk kazandı.

Lee, ABD Açık başarısından sonra daha fazla golf ana dalını hedefliyor

Avustralyalı Minjee Lee'nin ikinci büyük şampiyonluğunu elde ettiği Pine Needles Lodge ve Golf Kulübü'ndeki ABD Kadınlar Açık'ta son günün öne çıkanları

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Avustralyalı Minjee Lee’nin ikinci büyük şampiyonluğunu elde ettiği Pine Needles Lodge ve Golf Kulübü’ndeki ABD Kadınlar Açık’ta son günün öne çıkanları

Avustralyalı Minjee Lee’nin ikinci büyük şampiyonluğunu elde ettiği Pine Needles Lodge ve Golf Kulübü’ndeki ABD Kadınlar Açık’ta son günün öne çıkanları

Lee, bu ay başlayacak olan KPMG Kadınlar PGA Şampiyonasını ve AIG Kadınlar Açık’ı kazanmaya odaklandı.

“İki büyük şampiyonluk kazandım ve diğer üçünü kazanmak istiyorum, muhtemelen bir sonraki büyük hedefim bu olacak” dedi. Gökyüzü sporları.

“Evian önümüzde, British Open yaklaşıyor, bu yüzden hala iki ya da üç ana dalımız var, bu yüzden hedeflerim bu olacak. Her büyük şampiyonluğu kazanmak çok zor.

“Bir turnuvayı kazanmanın pek çok yönü var ve her şeyin orada olması gerekiyor, bu yüzden sadece o hafta vurduğum ilk şutu gerçekten hazırlayabileceğimi hissediyorum ama her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım.

“Diğer majörler ve oynadığım diğer etkinlikler için olduğum gibi hazırlayacağım ve pek çok şeyin değişeceğini düşünmüyorum.

“Oyunumun tüm yönlerine sayısız saatler harcadım ve hepsinin bir araya geldiğini görmek benim için gerçekten çok özeldi.

“Şaşırdım mı bilmiyorum, her gün gerçekten odaklandım ve aklımda bir hedef vardı ve bunun için çalışıyordum.

“Şaşırtıcı olup olmadığını bilmiyorum ama içimde olduğunu biliyorum, sadece ne zaman geleceğini bilmiyordum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12638333/minjee-lee-australian-targeting-dream-double-following-her-victory-at-the-evian-resort-golf-club-in-france

Yorum yapın

SMM Panel