Minecraft’taki en zayıf 5 çete 1.19


Minecraft dünyaları, düşman çetelerin varlığı nedeniyle tehditkar yerler olabilir. Ancak, bu yaratıkların hepsi tehlikeli değildir.

Bazı düşman çeteler tehdit edici olmaktan çok uzaktır. Karşı karşıya kaldıklarında, oyuncular onlarla daha kolay başa çıkmalı. Bu yaratıklar birçok durumda düşük seviye ekipmanlarla alt edilebilirler ve diğer moblar kadar fazla hasar vermezler.

youtube kapağı

Aşağıda Minecraft oyuncuları, bu yılki 1.19 güncellemesinden itibaren oyundaki en zayıf canavarlardan bazılarını bulabilirler.

Not: Bu makale özneldir ve yalnızca yazarın görüşlerini yansıtır.


The Wild Güncellemesinden itibaren Slimes, Silverfish ve diğer 3 zayıf Minecraft çetesi

1) Magma Küpleri

Minecraft'ta bir magma küpü atlıyor (Resim Mojang üzerinden)
Minecraft’ta bir magma küpü atlıyor (Resim Mojang üzerinden)

Magma küpleri balçıklara benzer ancak Nether’de bulunur. Bu çeteler, Overworld kuzenlerinden daha tehlikelidir. Ancak, artan hasar çıktıları ve artan saldırı hızlarıyla bile, çok tehditkar değiller.

Magma küplerinin en tehlikeli yönü, havada çarpmalarını zorlaştırabilecek hafifçe rastgele atlama yükseklikleridir. Zayıflar gibi, hasar gördüklerinde de daha küçük küplere ayrılırlar.

Bir dereceye kadar tehlikeli olsalar da, gözlemci bir Minecraft oyuncusu bir magma küpünü oldukça kolay bir şekilde idare edebilmelidir. Atlayışlarından uzak durmalı ve hiçbir şey kalmayana kadar onu parçalamaya devam etmeliler.


2) Balçıklar

Minecraft'ta görüldüğü gibi çeşitli boyutlarda slimes (Mojang üzerinden resim)
Minecraft’ta görüldüğü gibi çeşitli boyutlarda slimes (Mojang üzerinden resim)

Slimes, magma küpleri gibi çalışır ancak çok daha az tehlikelidir. Minecraft’ta endişelenecek pek bir şey yok. Hâlâ atlama saldırılarıyla hasar verme yeteneğine sahipler, ancak yapabilecekleri tek şey bu.

Oyuncular, magma küplerininki kadar rastgele olmayan atlamalarını telgraflayabildikleri sürece, balçıklar esasen çok az tehdit oluşturur. Oyuncular onları en küçük formlarına indirebilir ve ortadan kaldırabilir. Aslında, en küçük slime bile oyunculara zarar veremez.

youtube kapağı

3) Şalker

Shulkers, Minecraft'ta öncelikle savunmacıdır (Mojang aracılığıyla Resim)
Shulkers, Minecraft’ta öncelikle savunmacıdır (Mojang aracılığıyla Resim)

Son boyutta bulunan shulker’lar, kendilerini korumak zorunda kalana kadar çevrelerine karışmaya çalışan savunmacı ruhlu yaratıklardır.

Bu amaçla, shulker’lar, az miktarda hasar veren (iki kalp/dört hasar) ve hedefin 10 saniye boyunca havada yükselmesine neden olan güdümlü mermiler ateşleyebilir. Bir shulker ile uğraşırken oyunculara yönelik daha büyük tehdit, oyuncuların çok yüksekte süzülmesi durumunda düşme hasarına neden olabilecek havaya yükselme yönüdür.

Oyuncular havaya yükselme etkisini azaltabilir ve shulker’ın mermilerinden kaçınabilirse, mafya etkili bir şekilde savunmasız hale gelir.


4) Gümüş Balığı

Bir oyuncu, istila edilmiş bir taş bloğu kırdıktan sonra bir gümüş balığı keşfeder (Resim ile u/chiver293/Reddit)
Bir oyuncu, istila edilmiş bir taş bloğu kırdıktan sonra bir gümüş balığı keşfeder (Resim ile u/chiver293/Reddit)

Tipik olarak kalelerin yakınında, istila edilmiş taş bloklarda gizlenmiş olarak bulunan gümüş balığı, Minecraft’taki her şeyden daha fazla baş belasıdır. Zor Modda bile, bu yaratıklar oyunculara sadece 1,5 hasar puanı verebiliyorlar.

Gümüşbalıkları saklandıkları yerden çıktıklarında istila edecekleri yeni bir taş blok için mücadele etme eğilimindedirler ve bu da onları genel olarak savaşmaya karşı oldukça isteksiz kılar. Ayrıca, sadece sekiz toplam sağlık puanı ile, sadece birkaç vuruşla yenilebilirler.

youtube kapağı

5) Endermitler

Endermitler inanılmaz derecede zayıftır ve pek çok amaca hizmet etmezler (Mojang üzerinden resim)
Endermitler inanılmaz derecede zayıftır ve pek çok amaca hizmet etmez (Mojang aracılığıyla resim)

Endermitler, bir ender inci kırıldığında ara sıra ortaya çıkan çetelerdir. Onlar ürkütücü küçük böcekler ama son derece zayıflar.

Zor Modda maksimum saldırı gücünde, endermitler yalnızca toplam üç hasar verebilir. Ayrıca, sekiz sağlık noktasına sahipler ve onlarla savaşmak isteyen herkes için kolay bir av oluyorlar.

Aslında, endermenler endermitlerden nefret eder. Bölgede bir enderman olduğunu bilen oyuncular, narin mafyanın onlar için küçük böcekleri yenmesine izin verebilir. Tersine, endermitler enderman çiftlikleri için mükemmel yem oluşturduğundan, oyuncular bu gerçeği kendi avantajları için kullanabilirler.


Ayrıntılı kılavuzlar, izlenecek yollar, ipuçları ve daha fazlası için göz atın SK Minecraft Wiki

Rachel Syiemlieh tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/minecraft/5-weakest-mobs-minecraft-1-19?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir