Minecraft’ta İzleyici Modu hakkında bilinmesi gereken en önemli 5 şey


Minecraft: Java Edition 1.8’de ortaya çıkan İzleyici Modu, oyuncuların dünyalarını onlarla etkileşime girmeden gözlemlemelerinin bir yoludur.

Bu moda, oyunun hem Java hem de Bedrock sürümlerinde erişilebilir. Soruşturma için çok yararlı bir araç olabilir.

youtube kapağı

İzleyici Moduna Minecraft’ta çeşitli yollarla erişilebilir. Bu, konsol komutlarını, F3 + N ve F3 + F4 gibi düğme komutlarını ve ayrıca Bedrock Sürümü’nde İzleyici Modu geçişini kullanmayı ve uygun komutu girmeyi içerir. Mod, oyuncuların istedikleri her şeyi görüntülemek için katı blokları ve varlıkları kesmelerine olanak tanır.

İzleyici Modu kesinlikle yardımcı olsa da, kullanırken akılda tutulması gereken bazı şeyler vardır.


Minecraft’ın Seyirci Modunu kullanırken uçuş hızı, kalabalık görünümü ve bilmeniz gereken diğer 3 şey

1) Seyirciler tamamen görünmezdir

Çeteler ve mafya yumurtlayanlar, yaklaştıklarında bir seyirciyi fark etmeyecekler (Minecraft Wiki ile Resim)
Çeteler ve mafya yumurtlayanlar, yaklaştıklarında bir izleyiciyi fark etmeyecekler (Minecraft Wiki ile Resim)

Minecraft’ın Seyirci Modundaki oyuncuların, çeteleri üzmek veya tuzakları veya çete yumurtlayanları tetiklemek konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. Tüm amaç ve amaçlar için, İzleyici Modu kullanıcıları tamamen görünmezdir ve herhangi bir blok veya baskı plakası gibi şeyleri etkinleştirmez. Ancak seyirciler, kendileri veya diğer oyuncular tarafından etkinleştirilen komutlar tarafından hedef alınabilir.

İlginçtir ki, seyirciler artık oyunda görünmese de, onlara Parlayan durum efekti uygulayan komutlar kullanılarak görülebilirler.


2) Seyirciler esasen ölümsüzdür

Lav gibi tehlikeler izleyicilere zarar veremez (Resim Mojang aracılığıyla)
Lav gibi tehlikeler izleyicilere zarar veremez (Resim Mojang aracılığıyla)

Seyirci Modundayken Minecraft oyuncuları tamamen soyuttur. Bu, onları katı bloklardan geçebilmelerini sağlasa da, lav ve ateş dahil her türlü tehlikeyi de geçebilirler. Düşman çetelerden veya diğer oyunculardan ateşlenen herhangi bir mermi, doğrudan bir izleyiciden de geçecektir.

youtube kapağı

Ancak, İzleyici Modunun sunduğu korumanın sınırları vardır. Bir izleyici Boşluğa girerse, hasar alır ve sonunda ölür. Ayrıca, seyirciler /kill komutuyla hedeflenirlerse yine de öldürülebilirler.


3) Seyirci Modunda uçuş hızı

Seyirciler Yaratıcı Moddakilerden bile daha hızlı uçabilir (Mojang üzerinden resim)
Seyirciler Yaratıcı Moddakilerden bile daha hızlı uçabilir (Mojang üzerinden resim)

İzleyici Modundaki Minecraft oyuncularının uçabileceği kesinlikle bir sır değil. Ancak bunu Yaratıcı Modda oldukları zamana kıyasla daha yüksek hızlarda yapabilirler.

Bunun nedeni, seyircilerin fare tekerleğini veya sürat düğmesini kullanarak uçuş hızlarını artırabilmeleridir. Saniyede maksimum 87.111 metre hıza ulaşmak mümkün.

Bu, bir dünyayı dolaşmak ve belirli bir noktaya hızlı bir şekilde ulaşmak için inanılmaz derecede faydalı olabilir. Maksimum uçuş hızı katı cisimlerin içinden geçerken de yavaşlamaz, bu nedenle yeraltına inmek için kullanılabilir.


4) GUI’lerle Etkileşim

Seyirci Modu, Minecraft#039;ın Kullanıcı Arayüzü ile etkileşimi sınırlar (Mojang üzerinden resim)
Seyirci Modu, Minecraft’ın kullanıcı arayüzü ile etkileşimi sınırlar (Mojang üzerinden resim)

Maddi olmayan bir varlık olarak, seyircilerin oyun içi menüler ve kullanıcı arayüzü ile etkileşimleri sınırlıdır.

Örneğin, İzleyici Modundaki oyuncular standart Minecraft envanterlerini açabilir, ancak öğeleri alamaz, taşıyamaz veya yerleştiremez. Ek olarak, ganimet sandıkları açılamaz ve oyuncular Seyirci Modunda yerdeki eşyaları alamazlar.

youtube kapağı

Bu parametrelerin Minecraft: Java Edition’da uygulandığına dikkat etmek önemlidir. Bedrock Edition oynayanlar farklı bir deneyim yaşayabilir.


5) Java Sürümü’nde Mob görünümü

Java Edition#039'un İzleyici Modunda bir Creeper#039;s vizyonu (Mojang aracılığıyla Resim)
Java Sürümü’nün İzleyici Modunda bir Creeper’ın vizyonu (Mojang üzerinden resim)

Java Sürümü’nde izlerken, oyuncular bir varlık üzerindeki saldırı düğmesine tıklayabilir veya basabilir. Bunu yapmak, izleyicinin dünyayı seçilen varlığın gözünden görmesini sağlayacaktır. Bu, çetelerin yanı sıra End Crystals, aktive edilmiş TNT ve hatta bir zırh standı gibi varlıklar için yapılabilir.

youtube kapağı

Oyuncular, çoğu benzersiz dünya görüşüne sahip farklı çetelerin gözünden her şeye bakabilir. Örneğin, Creeper’lar dünyayı yeşil renkli bir mercekten görürken, Endermen’ler olayları ters çevrilmiş bir renk düzeninde görür.

Rachel Syiemlieh tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/minecraft/top-5-things-know-spectator-mode-minecraft?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir