Minecraft 1.18’de damlataş mağaraları nerede bulunur?


Damlama taşı mağaraları, Minecraft’taki en yeni biyomlardan biridir. Bu, oyundaki olağandışı damlataş bloklarını doğal olarak oluşturabilen tek konumdur.

Damlataş mağaraları nadir görünebilir ancak bulunması o kadar da zor değildir. Yemyeşil mağaralar gibi işaretlenmemişlerdir (üzerlerinde açelya ağaçları çıkar). Bununla birlikte, nesil gereksinimlerini anlamak, oyuncuların onları daha kolay bulmasını sağlayacaktır.

Minecraft 1.18'de damlataş mağaraları nerede bulunur?

Damlataş mağaraları oldukça yaygın bir biyom olduğundan, oyuncular azimli kalırlarsa onları bulmakta çok fazla zorluk çekmemelidir.


Minecraft’ta hızlı bir şekilde damlataş mağarası nasıl bulunur

Bir oyuncunun oyun dünyasında bulunan devasa bir damlataş mağarası (Resim u/hardizzel/Reddit aracılığıyla)
Bir oyuncunun oyun dünyasında bulunan devasa bir damlataş mağarası (Resim u/hardizzel/Reddit aracılığıyla)

Minecraft’ta damlataş mağaraları hem yerin üstünde hem de altında üretebilir. Ancak yer altı damlataş mağaraları daha yaygındır.

Oyuncular Java Sürümü’ndeyse, yeraltına gidebilir ve şu anda hangi biyomda olduklarını öğrenmek için F3 tuşlarını kullanabilirler. Yeraltında gezinirken, oyuncular yalnızca tohum bilgileriyle belirtilen biyom türünü izleyerek damlataş mağaralarını görebilirler. F3 tuşu).

Damlataş mağaralarını bulmanın başka bir yöntemi, elytra ve çok sayıda havai fişek içerir. Damlataş mağaraları oldukça büyük ve dikkat çekici olduğundan, oyuncular elytra’ları ile tepeden uçabilir ve yeryüzündeki devasa açıklıklar için Overworld’ün yüzeyini arayabilirler.

Bunu yapmak, oyuncuların zaman zaman damlataş mağaralarına bağlanabilen kavernöz alanlara düşmesine izin verecektir. Mağaraları keşfetmek biraz tehlikeli olabileceğinden, Feather Falling gibi büyülere sahip olmak bu durumda faydalı olabilir.

Minecraft 1.18'de damlataş mağaraları nerede bulunur?

Biraz ekstra yardım için Minecraft oyuncuları altyazılarını etkinleştirmek isteyebilir. Bu bazen damlataş mağaralarında ortaya çıkan Boğulmuşların varlığına işaret edebilir.

Boğulmuşlar sadece su varlığında yeraltında yumurtlayacaklar, bu yüzden kalabalığın homurdanmalarını takip etmek bir damlataş mağarasına yol açabilir. Bunun nedeni, söz konusu biyomda doğabilecek ve Boğulmuş’un oluşmasına yol açabilecek küçük su havuzlarıdır.

Minecraft’ta bir damlataş mağarası bulmanın açıklayıcı işaretleri olmadığından, oyuncuların kararlı kalması gerekecek. Birinin madencilik hızını artırmak için Verimlilik ile büyülenmiş kazmaları kullanmaktan zarar gelmez.

Oyuncular onları arayıp geniş bir ağ attıkları sürece damlataş mağaralarını tespit etmek zor değildir. Sadece makul miktarda zaman ve çaba gerektirir.


Rachel Syiemlieh tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/minecraft/where-find-dripstone-caves-minecraft-1-18?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın