Mikey Musumeci çılgın çıkışını bozdu


Baştan çıkarıcı olmayanlar için boyun eğme boğuşmalarını izlemek bazen zor olabilir, bu yüzden Mikey Musumeci’nin Brezilya jiu-jitsu’sunun sofistike sanatını yıkmasına izin verin.

ONE Championship’in YouTube’da yayınladığı bir videoda, boğuşan yıldız, ONE 156: Eersel vs. Sadikovic’teki ilk dövüş maçında Japon efsane Masakazu Imanari’yi nasıl sunduğunu anlattı.

Musumeci, Imanari’yi 4:09’da metodik bir arkadan çıplak boğmayla geçen Nisan’da Singapur Kapalı Stadyumu’ndaki boyun eğme boğuşma maçına sundu. Çemberin içinde olduğu kadar sabırlı olan Musumeci, Imanari’yi geri almasına ve nihayetinde boyun eğmeye kilitlenmesine neden olan olayları saptadı.

“Imanari’ye arkadan saldırırken en büyük özelliğim, tıpkı şimdi yaptığım gibi sol elimi çapraz bileğine beslemekti, şimdi kolunu tutabiliyorum. Kolunu tuttuğumda, arkadan saldırırken benimle savaşmak için sıfır kola sahip olmasını sağlayabilirim.”

Ekledi:

“Şimdi kolu sıkışan bir vücut üçgenini kilitliyorum. Şimdi yapmaya çalıştığım şey, elimi boynunun yanına koymak ve bunu yapma şeklim, çenesini bu şekilde aşağı çekmek. Çenesini indirebildiğim an elimin yan tarafını boynuna koyabiliyorum ve bunu yaptıktan sonra çenem ve diğer elimle kafasını göğsünden ayırmaya başlayabiliyorum. ”

Musumeci, ONE Championship’e girmeden önce zaten BJJ dünyasında bir süperstardı. 25 yaşındaki oyuncu beş kez IBJJF BJJ dünya şampiyonu ve uzmanlığını paspaslardan kafese başarıyla aktardı.

‘Darth Rigatoni’ ilk başta çemberle arasının bozuk olduğunu kabul etti, ancak Imanari’yi kullanmak için kafesi kendi avantajına kullanmanın bir yolunu buldu.

“Şimdi elimi arkasından yürüyorum ve eli saklamak için çenemi kullanıyorum. Şu anda zaten Imanari’yi boğuyorum, boğulma zaten içeride, ancak ikinci el desteği eklediğimde tamamen bitti ve onun savaşacak eli yok ve bitişi elde edebildim.”

Mikey Musumeci’nin ONE Championship’teki son galibiyetini aşağıdan izleyin:

youtube kapağı

Mikey Musumeci, Imanari’ye destek verdi

Mikey Musumeci, tıpkı herhangi bir boyun eğme avcısı gibi, Imanari’ye büyük saygı duyuyor ve Japon dövüşçünün getirdiği yıkıcı bacak kilitlerini biliyor.

Yıkıcı Imanari Roll’un farkında olan Musumeci, geçiş manevrasını önlemek için mücadeleye tetikte başladı. Kurnaz usta Imanari, hala maçın ortasında bir bacak kilidi almanın bir yolunu buldu.

Yine de, üslubunu sona yaklaştıran ve pes ettiren Musumeci oldu.

Mikey Musumeci, maçlarından sonra Imanari’ye dövüş sanatları alanında böyle bir figürle savaşmaktan onur duyduğunu söyledi.

“Ve sonra hemen Imanari’ye onun ne kadar efsane olduğunu ve onunla rekabet etmenin ne kadar büyük bir onur olduğunu söylüyorum.”

Imanari, kariyerli bir karma dövüş sanatçısı olsa da, genellikle BJJ’yi üs olarak tercih etti. 46 yaşındaki oyuncu, gönderme yoluyla gelen 28 galibiyetin şaşırtıcı bir işaretine sahip.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-watch-mikey-musumeci-breaks-insane-debut?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel