Mike Tyson: Eski dünya ağır siklet şampiyonu uçakta kavga nedeniyle cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmayacak | Boks HaberleriMike Tyson: Eski dünya ağır siklet şampiyonu uçakta kavga nedeniyle cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmayacak | Boks Haberleri

Savcılar Salı günü yaptığı açıklamada, eski ağır siklet şampiyonunun geçen ay San Francisco Uluslararası Havalimanı’nda bir uçakta bir yolcuyu yumrukladığı videoda kaydedildikten sonra Mike Tyson’a suçlama yöneltilmeyecek.

San Mateo İlçe Bölge Savcılığı, davayı kapattığını söyledi. Bölge Savcısı Stephen Wagstaffe yaptığı açıklamada, kurban ve Tyson’ın suçlamaların yapılmamasını talep ettiğini söyledi.

Video, Tyson’ın koltuğunun arkasına yaslandığını ve kimliği belirsiz adamın kafasına defalarca vurduğunu ve kan aldığını gösteriyor. Görüntüler ilk olarak Florida’ya gitmekte olan bir Jet Blue uçağında kaydedildiğini söyleyen TMZ tarafından paylaşıldı.

Video aynı zamanda aynı adamın Tyson’ın koltuğunun arkasında ayakta durduğunu ve 55 yaşındaki adamın dikkatini çekmeye çalıştığını gösteriyor, eski dövüşçü sessizce oturuyor ama ara sıra arkasını dönüyor.

Tyson’ın temsilcileri daha önce boksörün “kendisini rahatsız etmeye başlayan ve koltuğundayken ona su şişesi fırlatan agresif bir yolcuyla” uçtuğunu söyledi.

Tyson’ın avukatları, bölge savcısının Salı günü yaptığı açıklamada kararını övdü ve kolluk kuvvetlerine “dikkatli, gayretli ve profesyonel çalışmaları” için teşekkür etti.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12610224/mike-tyson-former-world-heavyweight-champion-will-not-face-criminal-charges-over-altercation-on-aeroplane

Yorum yapın