Mikaela Mayer vs Alycia Baumgardner & Claressa Shields vs Savannah Marshall: ‘Yetenek havuzu çok derin, kadın boksu bir daha asla yok olmayacak’ | Boks Haberleri


WBO ve IBF süper tüy siklet şampiyonu Mikaela Mayer, kadın boksunda yeni bir dönemin 10 Eylül’de başlayacağını söylüyor.

Mayer’in WBC başlık listesi Alycia Baumgardner ile birleşme çatışması, Claressa Shields ile Savannah Marshall arasındaki tartışmasız orta sıklet şampiyonluğu maçına baş destek olarak Londra’ya geliyor. Tasarı, 10 Eylül’de Greenwich’teki O2 Arena’da tüm kadınlara açık tarihi bir dövüş kartı olacak. Gökyüzü sporları.

Mayer, “Bu kadar harika, bu kadar eşsiz bir şey yapmayı ve Shields vs Marshall ile sahneye çıkmayı hiç hayal etmemiştim” dedi.

“Aynı anda en büyük kadın dövüşlerinden ikisini almak, hayranlara tek noktadan alışveriş yapma fırsatı vermek ve bunun bir parçası olmaktan daha mutlu olamazdım.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Mayer, tam aksiyonlu bir dövüşte Jennifer Han’ı puanla yendiğinde WBO ve IBF süper tüy sıklet unvanlarını başarıyla savundu.

“Kadın boksunun bir daha asla ortadan kalkacağını sanmıyorum” diye devam etti. “Tekrar söylüyorum çünkü o dönemden hemen sonra Laila Ali ve Mia St John ve Anne Wolfe ve tüm bunlar gibi hissediyorum.

“Kadın boksunun bir şey bile olmadığı bir on yıl oldu ve sonsuza kadar geri döndük, bunu biliyorum. Yetenek havuzu çok derin ve herkesi havaya uçuracak bazı genç kızlar var. su.

“İstediğim buydu, istediğim buydu ve kadın boksunu geliştirmek için gereken şey bu.”

Mayer’in 2016 Olimpiyat takım arkadaşı Shields, İngiliz Marshall ile uzun süredir devam eden bir kan davasına sahip. Mayer’in Baumgardner ile rekabeti daha yeni ama yine de vahşi.

Mayer, “Her zaman yaptığım şeyi yaptım ve bu şampiyonları kovalamak. Her zaman yaptığım şey bu,” dedi.

“Ben ve Terri Harper, Baumgardner tarafından yenilmeden önce bir rekabet ortamımız vardı. Şimdi Baumgardner o pozisyonda olduğuna göre ben onun için geleceğim ve durum bu.

“Parlamasını çalmaya ya da kendimle ilgili yapmaya çalıştığımı düşünerek bunu çok kişisel almış görünüyordu. Ama belli ki her zaman benim sahip olduğum aynı şampiyon zihniyetine sahip değildi.”

Baumgardner, geçen yıl Sheffield’de Terri Harper’ı nakavt ettiğinde etkilenmişti. Ancak Mayer, sınırlı bir boksör olduğunu savundu.

Mayer, “O iyi. İyi yaptığı şeyi yapıyor. Ama sadece bunu yapıyor. O benim için tek boyutlu bir savaşçı ve benim için en zorlu sınavım, beni rahatlık alanımdan çıkaracak biri” dedi.

“Testlerimi yaptırdım. Baumgardner yapılmadı. Test edilmedi ve bir kez oldu. [against Christina Linardatou]kayboldu.

“Rakiplerini uzak tutması ve yaptığı şeyi yapması gerekiyor. Hiç kimse ona adım atmadı ve onu derin sulara götürmedi ve ona yapacağım şey bu ve o bununla nasıl başa çıkacağını bilemeyecek. “

Mikaela Mayer
Resim:
Mayer, Baumgardner’ı ‘geçip’, ardından tartışmasız unvan için savaşmaya veya bir lige yükselmeye söz veriyor.

Bu maçı kazanırsa, Mayer tartışmasız şampiyonluk için savaşmak istiyor. Bu, WBA kemer sahibi Hyun Mi Choi ile bir yarışmayı güvence altına almak anlamına gelir.

“Tıpkı Choi ile kavga edemediğim gibi, [Baumgardner] Choi ile kavga edemedim. Choi’nin kemerinin çıkarılması gerekiyor, o bu kadın boksu çağı için hiçbir şey yapmıyor” dedi Mayer, “Sadece bölümü geri tutuyor.

“Baumgardner’ı geçtikten sonra Choi’ye bu dövüşü kabul etmesi için belli bir süre vereceğim. En geç 2023 Şubat’ına kadar 135 libreye çıkacağım.”

Mayer, kadın boksunda bu yeni çağın ayrılmaz bir parçası olmaya her türlü niyetinde. Ancak 10 Eylül’de Londra’da Baumgardner ile karşılaşmak her şeyden önce gelir.

“Her zaman bu tür bir kariyere sahip olacağıma inandım. Her zaman buna inandım. Ama çoğu insanın nasıl olmayacağını anlıyorum. Birçok insanın göremediği vizyonu gördüm ve bu yüzden buradayım. bugün benim,” dedi Mayer.

“Kadın boksunun bu çağının bir parçası olduğum için çok mutluyum. Sanırım anlatıyı değiştiriyoruz. Buradaki bu dövüş kartı bunun mükemmel bir örneği.

“İkonik, inanılmaz ve daha mutlu olamazdım. Sporun tam da ihtiyacı olan şey bu.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12647003/mikaela-mayer-vs-alycia-baumgardner-claressa-shields-vs-savannah-marshall-the-talent-pool-is-too-deep-womens-boxing-will-never-disappear-again

SMM Panel PDF Kitap indir