Mikaela Mayer, Kaliforniya’da WBO ve IBF süper tüy sıklet şampiyonluklarını savunmak için Jennifer Han’ı domine ediyor | Boks Haberleri


Mikaela Mayer, WBO ve IBF süper tüy sıklet unvanlarını korumak için oybirliğiyle alınan kararla Jennifer Han’ı yendikten sonra Katie Taylor ve Amanda Serrano’nun galibiyle ilgileniyor.

31 yaşındaki Kaliforniyalı, kendi ülkesinde baskındı ve Han’ın ilk turda şampiyonun sol gözünün yakınında bir kesik oluşturmasına rağmen, Mayer baştan sona kontrolü elinde tuttu ve dördüncü turda rakibinin burnunu kana buladı, ardından düz sol ve ardından sol yaptı. kanca.

Bu, hakemlerin 100-90, 100-90 ve 99-91’i kendi lehine puanladığı mücadelede Mayer’in üstünlüğünü artırdı.

Bu, Mayer’in (17-0, 5 nakavt) üçüncü şampiyonluk savunmasıydı ve birleşik bir dünya şampiyonu olarak ilk şampiyonluğuydu. Han’ı 3-1’lik bir vuruşla (192-63) geride bırakarak durdurmaya zorlamaktan başka her şeyi yaptı.

Mayer şimdi bölümü WBC şampiyonu Alycia Baumgardner veya WBA şampiyonu Hyun Mi Choi’ye karşı bir olasılık olarak birleştirmeye hevesli ancak bu dövüşler kabul edilemezse Taylor veya Serrano ile yüzleşmek için hafif siklete geçeceğini söylüyor.

Mayer, “130 poundda tartışmasız gitmek istediğimde oldukça açıktı. Baumgardner ve Choi, onları çağırıyordum,” dedi Mayer. ESPN.

COSTA MESA, KALİFORNİYA - 09 Nisan: Mikaela Mayer, 09 Nisan 2022'de Costa Mesa, California'daki Hangar'da WBO ve IBF genç hafif şampiyonluk mücadeleleri sırasında Jennifer Han'ı yenerken galip geldi.  (Fotoğraf Mikey Williams/Top Rank Inc tarafından Getty Images aracılığıyla)
Resim:
Mayer şimdi bölümü birleştirmek istiyor

“Bu dövüşü istiyorum, ama bana bu dövüşü zamanında vermeyeceklerse, ben düştüm, yukarı çıkıp Serrano’nun Katie Taylor’a karşı kazananına meydan okumaya hazırım.”

Mayer ekledi: “Orada çok iyi şeyler yaptığımı hissediyorum. Bence onun hareketi, en iyi yaptığı şey ve sizi ürkütüyor.

“Boşluğu biraz alıyor, bu yüzden onu fırlatıp dirseğin arkasında durmak zorunda kaldım. Koç Al (Mitchell) bana dirseğin arkasında durmamı hatırlattı, sağ eli yukarı kaldırdı. Bazen eğilir ve beni ıskalardı .

“Vücuda gitmeye başladım. Sonuçta, o sert, dayanıklı bir kız. Bu yüzden bu dövüş için onu seçtik. Beni zorlayacağını biliyorduk ama iyi yaptığımı hissediyorum.

“Sekizinci rauntta onu incittiğimi, neredeyse bitirdiğimi hissettiğim bir mola almak istedim. Bu, üç dakikalık rauntları savunmamın bir başka nedeni.”

Mayer: Kalkanlar Marshall için fazla vahşi

Mikaela Mayer, Claressa Shields’in Savannah Marshall ile karşılaştığında “zirve çıkacağına” inanıyor ve tartışmasız dünya şampiyonluk mücadelesinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Marshall geçen Cumartesi Newcastle’da kin maçına hazırlanırken, Shields ring kenarına oturdu ve Femke Hermans’ı üçüncü rauntta nakavt galibiyetiyle yere serdi ve herkesin dikkatini kendi rekabetine çevirdi.

Savannah Marshall, Claressa Shields
Resim:
Mayer, Claressa Shields’ı, ikili karşı karşıya geldiklerinde Savannah Marshall’ı yenmesi için destekledi.

Hartlepool dövüşçüsü, koçu Peter Fury tarafından kadın boksunun “en büyük yumruk atıcısı” olarak tanımlandı, ancak dünya şampiyonu Mayer, Marshall’a amatör bir kaybın intikamını almaya çalışırken Shields’in daha korkutucu bir zihniyete sahip olacağı konusunda ısrar ediyor.

Mayer, “Önyargılı olacağım çünkü Claressa benim takım arkadaşım ve arkadaşım ama Savannah’nın güçlü olduğu kanıtlanmış olsa da, Claressa’nın yumruk sayısı ve hızının bu ağırlıktaki herkes için çok fazla olduğunu düşünüyorum.

“En üste çıktığını görüyorum ama her iki durumda da desteklemek için orada olacağım. Bunun için sabırsızlanıyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12586912/mikaela-mayer-dominates-jennifer-han-to-defend-wbo-and-ibf-super-featherweight-titles-in-california

Yorum yapın