Michael Vaughan, Ravindra Jadeja’nın turnuvanın geri kalanında elendiğini düşünüyor


Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan, çok yönlü Ravindra Jadeja’nın IPL’deki Chennai Super Kings (CSK) ile geleceği konusunda belirsizlik olduğunu düşünüyor. Değişiklik hem oyuncu hem de takım için iyi olabileceğinden, bunun kötü bir şey olmayabileceğini iddia etti.

Çarşamba günü Jadeja, 4 Mayıs’ta Royal Challengers Bangalore’a karşı oynadığı maçta kaburga yaralanması nedeniyle kalan IPL 2022 maçlarına dahil edilmedi. 33 yaşındaki oyuncu hem sopa hem de topla kötü bir kampanya yürüttü ve düştü. birkaç yakalar da.

CSK CEO’su Kasi Viswanathan, franchise’ın yaralanmasını daha fazla riske atmak istemediği için kriketçinin biyolojik balondan kurtulduğunu doğruladı. Gelişmeye tepki gösteren Vaughan, şunları söyledi: Cricbuzz Jadeja ve CSK’nın bu sezon gelişme şeklinin bir sonraki baskı için aynı sayfada olmayabileceğini. Belirtti:

“CSK’daki konumuyla ilgili ileriye dönük bir soru işareti olmalı. Eğer Jadeja kaptanlık ya da sakatlığı nedeniyle biraz sorun yaşadıysa, bekleyip bunun ne olduğunu görmeliyiz. Belki Chennai’deki Jadeja’nın sonu geliyor olabilir. Bazen işler sona erer ve bir değişiklik hem takım hem de oyuncular için iyi olabilir.”

IPL 2022’den birkaç gün önce Chennai franchise’ı, MS Dhoni’nin kaptanlığı Jadeja’ya devrettiğini açıkladı. Bununla birlikte, çok yönlü oyuncu, ek sorumluluğu kaldıramayacak kadar fazla buldu. Sekiz maçın ardından Dhoni, takımın liderlik görevlerini geri aldı.


“Kaptanlıktan ne kadar etkilendiğini bilmiyorum” – Vaughan, Jadeja’nın IPL 2022 performansı hakkında

IPL 2022’deki üretken çok yönlü oyuncunun zayıf rakamlarına değinen Vaughan, bundan birden fazla faktörün sorumlu olabileceğini belirtti. Şu yorumda bulundu:

“Yarasının ne olduğunu bilmiyorum. Kaptanlıktan ne kadar etkilendiğini bilmiyorum. Ayrıca kabarcık hayatından ne kadar etkilendiğinden de emin değilim. Bu oyuncuların baloncuklar içinde olduğunu ve bu durumun bazı oyuncuları çıldırttığını unutmamalısınız. Bununla baş edemezler…”

CSK yıldızı 10 IPL 2022 maçında yer aldı ve 118.37 vuruş oranıyla 116 koşu yaptı. Sol kol dönüşü ile ortalama 49.60’lık beş küçük kapı talep etti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-michael-vaughan-ravindra-jadeja-ruled-remaining-games-there-question-mark-position-csk-going-forward?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın