“Michael Jordan, uçabildiğini hissettiğim ilk kişi bu… Shaq’ta bir hayvana karşı oynadım”


1990’ların ortasından 2000’lerin başına kadar basketbol taraftarlarının tezahürat yapması için Michael Jordan, Kobe Bryant, Shaquille O’Neal ve Tim Duncan vardı. Bu dördü sürekli olarak NBA’in gelmiş geçmiş en iyi oyuncularının ilk 10’unda yer alıyor.

Andre MillerBu çağda kariyerinin bir bölümünü oynayan , o zamana ait takdir ve güzel hatıralardan başka bir şeye sahip değil. Miller, “The Knuckleheads”de o dönemde oynamanın ne anlama geldiğine dair düşüncelerini paylaştı:

“Benim için adamım, Michael Jordan’a karşı oynama şansın var. Michael Jordan, uçabileceğini hissettiğim ilk kişi o. Michael Jordan’ın uçtuğunu gördüm. Kobe’ye karşı oynadım. Shaq’ta bir hayvana karşı oynadım. Shaq gerçek değil. O bir hayvandı!”

youtube kapağı

1995’ten 2002’ye kadar Jordan üç kez NBA şampiyonluğu kazandı, O’Neal ve Bryant üç turba aldı ve Duncan bir kez kazandı. “His Airness” 2003’te, LeBron James NBA’e liseden “Seçilmiş Kişi” olarak girmeden hemen önce emekli oldu.

1998’de bugün: MJ, 1998 Finallerinin 6. Oyununda 5.2 saniye kala Bulls’u 87-86 öne geçirmek için 20 fitlik bir jumper’ı çiviledi. Bu atış sonunda Bulls’a 6. şampiyonluklarını ve ikinci üçlü turbalarını kazandıran maçı kazandı!👀⬇️

Shaq, Kobe ve Duncan, 2012’de Miami Heat ile ilk şampiyonluğunu “Kral James” kazanana kadar lige hakim olmaya devam ettiler.

1999-2016 yılları arasında dokuz takımda oynayan Miller, Jordan’ın Washington Wizards ile son iki sezonunu yakaladı. Daha sonra kariyerinin geri kalanını diğer harikalarla karşı karşıya geçirdi. Birçoğu kariyerinin All-Star seçimini hak ettiğini düşünse de, Miller bunların hiçbirine sahip olmayacaktı.

Dostluk hatırlatması Wizards, Michael Jordan’ın 2002’deki sakatlığından önce 50 maç (2 tohum) kazanma hızındaydı. 2001’de 19-63 idiler.

En iyi basketbolculara karşı oynama fırsatını takdir ediyor ve şöyle diyor:

“NBA, kahramanlar ve karakterler, çizgi film karakterleri ya da benim için özel güçleri olan bir grup adam gibiydi. Bu yüzden All-Star takımı oluşturma konusunda endişelenmiyorum. Oyunun en iyilerine, en iyilerine karşı potaya girme şansım oldu.”


Michael Jordan, The Last Dance’ten sonra emekli olmasaydı NBA tarihi farklı olabilirdi

1998 Chicago Bulls takımı, ayrılmasaydı, ertesi yıl şampiyonluğun favorisi olmaya devam edecekti. [Photo: Fox Sports]
1998 Chicago Bulls takımı, ayrılmasaydı, ertesi yıl şampiyonluğun favorisi olmaya devam edecekti. [Photo: Fox Sports]

Rahmetli Chicago Bulls genel menajeri Jerry Krause ve efsanevi teknik direktör Phil Jackson birbirlerinden bıkmasaydı, NBA tarihi farklı olabilirdi. 90’ların sonundaki Bulls’un yaşlanan bir kadrosu vardı ama yine de herkes için zorlu bir mücadele olurdu.

İçinde son bölüm “The Last Dance” için Michael Jordan, ayrılık ve ne olabileceği hakkında şunları söyledi:

“Çıldırtıcı, çünkü yedi tane kazanabileceğimizi hissettim. Buna gerçekten inandım. Olmayabiliriz, ama dostum, sadece deneyememek, her ne sebeple olursa olsun kabul edemediğim bir şey. sadece kabul edemez.”

Yani temelde Chicago sahibi, 6’dan sonra Bulls’u dağıttı. Jordan, “7 kazanabilirdik gibi hissediyorum” dedi.

1998-99’daki lokavtla kısaltılan sezon, bu eski Bulls bacaklarına tam da 7 numaraya çıkmaları için gereken molayı vermiş olacaktı. Bunun yerine, şampiyonluğu San Antonio Spurs’ün İkiz Kuleleri Tim Duncan ve David Robinson kazandı. San Antonio’nun Duncan dönemindeki beş kişiden ilkiydi.

Sizce Bulls 1999’da kazanır mı? Hayır. Bir yaş daha büyükler ve Finallere kalırlarsa Spurs, Tim Duncan ve David Robinson’a karşı çok fazla ön plana sahip ve zayıf olmaları her zaman onların zayıf noktasıydı. Ama kesinlikle vurulmayı hak ediyorlar.

Jordan, 2001-02’de Washington Wizards için ikinci kez NBA’e döndü. Artık başka bir unvan hedeflemiyordu, sadece “geçmeyen bir kaşıntıyı kaşımaya” çalışıyordu.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/michael-jordan-that-s-first-person-i-felt-fly-i-played-animal-shaq-former-nba-player-andre-miller-reflects-playing-biggest-basketball-players?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel