Michael Edwards: Chelsea, Liverpool’un eski sportif direktörü ile görüşecek | Futbol Haberleri


Chelsea’nin, daha önce Liverpool’u başarı için “harika bir model” olarak nitelendiren sahibi Todd Boehly ile boş spor direktörü pozisyonu için Michael Edwards’ı meşgul etmesi bekleniyor.

Merseysiders’ın alımını yeniden şekillendirmeye yardımcı olan ve Jürgen Klopp’un akıllı, analitik destekli transferlerle birinci sınıf kadrosunu oluşturan adam, 11 yıl sonra bu yaz Anfield’dan ayrıldı.

Edwards’a yakın bir kaynak Sky Sports News’e verdiği demeçte, 42 yaşındaki oyuncunun ayrılma kararının geçen Kasım ayında açıklanmasından bu yana, Avrupa’nın güçlü ekiplerinin (özellikle Real Madrid ve Paris Saint-Germain) yanı sıra hedge fonlarının kendisine yaklaştığını söyledi. ve kulüpleri satın almak ve onları yönetmesini isteyen milyarderler.

Marina Granovskaia’nın Chelsea’den ayrılmasıyla Edwards, transfer şefi olmak için ilgi çekici, özellikle Boehly, Liverpool’daki Anfield kulüp liderini analitikte lider yapmaya ve 50 milyon sterlinlik bir eğitim merkezine geçişi düzenlemeye kadar uzanan revizyonunun bir hayranı olduğu için.

Amerikalı işadamı, bir özel sermaye ve risk sermayesi etkinliğinde şunları söyledi: “Çok başarılı modellere bakarsanız, Liverpool harika bir model. Chelsea’den birkaç yüz milyon daha fazla gelir elde ediyorlar ve kazanç sağlıyorlar.”

Boehly ve Clearlake Capital tarafından yönetilen konsorsiyum, ileriye giden yolu açmada daha ölçülü olmaya kararlı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

10 yılı aşkın bir süredir Chelsea’de direktör olarak görev yapan kulüp, Marina Granovskaia’nın yerini nasıl alacak?

Edwards, yokluğunda devam edecek olan Klopp’un işe alınması da dahil olmak üzere Liverpool’u yerel ve Avrupa gücü olarak restore eden sürdürülebilir yapıları devreye soktu.

Mola vermek ve ailesiyle vakit geçirmek konusunda kararlıydı. Sky Sports News, bırakın futbolda yeni bir iş düşünmeyi, onu şu anda bir toplantıya götürmek için bile “kanlı kapıları havaya uçurmak” için bir şeyler gerektiğini anlıyor.

Chelsea, bir spor direktörü için piyasadayken, yeni sahiplere sunulan sınırlı geçiş süresi nedeniyle işe alım ve teknik yeniden yapılanma rolünün kapsamını henüz resmileştirmedi.

Granovskaia, Boehly ve teknik direktör Thomas Tuchel’e transfer pazarında yardımcı olmaya devam edecek ve Petr Cech’in de dahil olduğu söylendi.

Raporlar, Manchester United’ın Edwards’ı takip etmek istediğini öne sürdü, ancak mevcut kurulumları bunu engelliyor. John Murtough zaten futbol kapasitesi direktörü ve Andy O’Boyle onun yardımcısı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Futbol finans uzmanı Kieran Maguire, Chelsea’nin Todd Boehly ve Clearlake Capital’in yeni mülkiyeti altında farklı şekilde çalışacağına inanıyor.

Üst düzey bir yönetici, United’ın yeniden yapılanmayı rakiplerini dönüştüren ve kulübün kadro ve tesisleri geliştirmek için tam olarak sahip olmadığı araçlara sahip olan Edwards etrafında inşa etmek için elinden geleni yapmamasına hayret etti.

Edwards, geçen yıl spor direktörü olmak için Newcastle’dan gelen bir yaklaşımı geri aldı.

Sky Sports ile yaz transfer dönemini takip edin

Transfer penceresi açıldığında bu yaz kimler hareket edecek? 10 Haziran ve kapanır 1 Eylül 23:00?

Özel Transfer Merkezi blogumuzdaki en son transfer haberleri ve söylentileri ile güncel kalın. Gökyüzü sporları’ dijital platformlar. Ayrıca girişleri, çıkışları ve analizleri de takip edebilirsiniz. Gökyüzü Spor Haberleri.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12639164/michael-edwards-chelsea-to-approach-former-liverpool-sporting-director

Yorum yapın

SMM Panel