Miami Açık: Norveçli Casper Ruud, Francisco Cerundolo’yu yenerek ilk ATP Masters 1000 finaline girdi | Tenis Haberleri


Casper Ruud, Miami Açık yarı finalinde Francisco Cerundolo’yu yendi; Norveçli, Hubert Hurkacz veya Carlos Alcaraz ile karşılaşacağı ilk ATP Masters 1000 finaline; Ruud, Şubat ayındaki Arjantin Açık’ı kazandıktan sonra 2022’nin ikinci şampiyonluğunu arıyor

Son Güncelleme: 01/04/22 21:41pm

Casper Ruud, Francisco Cerundolo'yu düz set galibiyetinin ardından Miami Açık finalinde

Casper Ruud, Francisco Cerundolo’yu düz set galibiyetinin ardından Miami Açık finalinde

Dünya 8 Numaralı Casper Ruud, Miami Açık’ta Francisco Cerundolo’yu düz set galibiyetinin ardından ilk ATP Masters 1000 finaline yükseldi.

Finalde Polonyalı Hubert Hurkacz veya İspanyol Carlos Alcaraz ile karşılaşacak olan Norveçli Ruud, Arjantinli Cerundolo’yu 6-4 6-1 mağlup etti.

Ruud, 2020’de Roma’da ve 2021’de Monte Carlo ve Madrid’de Masters 1000 yarı finaline ulaştı ancak ardından sırasıyla Novak Djokovic, Andrey Rublev ve Matteo Berrettini’ye yenildi.

23 yaşındaki oyuncu, Cuma günü dünya No 103 Cerundolo’ya karşı açılış setini kazanmak için geç bir mola noktasını dönüştürdü ve ardından ikinci setin başlarında dört mola noktası kurtardı ve ardından zafere ulaştı.

Cerundolo'nun yeni sıralamalar açıklandığında 51. sıraya yükselmesi bekleniyor

Cerundolo’nun yeni sıralamalar açıklandığında 51. sıraya yükselmesi bekleniyor

Ruud, çeyrek finalde dünyanın 4 numarası Alexander Zverez’i üç setlik galibiyetle mağlup ederken, dördüncü turda Britanyalı Cameron Norrie’yi düz setlerle mağlup etti.

Oslo doğumlu oyuncu, şubat ayında Arjantin Açık’ı kazanarak 2022’deki ikinci şampiyonluğundan bir zafer uzakta.

Cerundolo’nun önümüzdeki hafta yeni sıralamalar açıklandığında dünyada 51. sıraya yükselmesi bekleniyor.

Arjantinli’nin Miami’de son dörde kalmasına, Reilly Opelka ve Jannik Sinner’ın sakatlığı nedeniyle onunla oynadığı maçlardan çekilmelerine yardım etmişti, ancak o, Gael Monfils’in kayda değer kafa derisini aldı.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12580027/miami-open-casper-ruud-and-carlos-alcaraz-to-meet-in-their-first-atp-masters-1000-finals

Yorum yapın