Mexico City GP: Paul di Resta Ferrari için endişelerini dile getirirken Charles Leclerc performanstan ‘zarar gördü’


Ferrari, Mexico City’de zorlu bir hafta sonundan sonra altıncı ve yedinci oldu; Charles Leclerc ve Carlos Sainz, Autodromo Hermanos Rodriguez’in etrafında yarışırken hiçbir zaman gerçekten rahat görünmediler; Ferrari, Üreticiler Şampiyonasında Mercedes’in sadece 40 puan önünde

Son Güncelleme: 31/10/22 14:52


Charles Leclerc, Ferrari'nin Mexico City Grand Prix'sindeki performansı nedeniyle yaralandı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Charles Leclerc, Ferrari’nin Mexico City Grand Prix’sindeki performansı nedeniyle yaralandı

Charles Leclerc, Ferrari’nin Mexico City Grand Prix’sindeki performansı nedeniyle yaralandı

Charles Leclerc, Ferrari’nin Mexico City Grand Prix’sindeki performansından “incindiğini” söylerken, Sky Sports F1’den Paul Di Resta, son aylarda Formula 1’den ayrıldıktan sonra takım için endişelendiğini itiraf ediyor.

Leclerc, Autodromo Hermanos Rodriguez’deki yarışı takım arkadaşı Carlos Sainz’in arkasında altıncı sırada ve en önemlisi de kazanan Max Verstappen’in bir dakikadan fazla gerisinde bitirdi.

Verstappen önde rahat görünüp yeni sezon rekoru kırarken, Pazar günkü yarış Ferrari için zorlu bir hafta sonunu tamamladı.

Mexico City GP: Paul di Resta Ferrari için endişelerini dile getirirken Charles Leclerc performanstan 'zarar gördü'

F1-75, her iki sürücünün de Mercedes veya Red Bull ile boy ölçüşememesi nedeniyle tüm hafta sonu çevresinde rahatsız görünüyordu. Leclerc, bariyerlere çarptıktan sonra ikinci antrenmanına erken bir son vermişti.

Pazar günü yarıştan sonra konuşan Leclerc, “Acı olan şey, (yarış gününde) her şeyi en üst düzeye çıkardığımızı hissediyorum ve bunu yapmış olmamıza rağmen Max’ten bir dakika uzaktayız, bu büyük bir fark.”

“Bunu araştırmalı ve kötü günlerimizi daha iyi hale getirmeliyiz, çünkü pazar günü ne zaman kötü bir gün geçirsek gerçekten kötü bir gün gibi görünüyor.”

Autodromo Hermanos Rodriguez'den Mexico City Grand Prix'sinin önemli anlarına bir göz atın

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Autodromo Hermanos Rodriguez’den Mexico City Grand Prix’sinin önemli anlarına bir göz atın

Autodromo Hermanos Rodriguez’den Mexico City Grand Prix’sinin önemli anlarına bir göz atın

Sainz, takımın hafta sonuna gelirken katlanmak zorunda kalacakları ‘uzlaşmaları’ bildiğini ve yarışın takvimdeki çoğunluğa göre farklı koşullarda yapıldığını belirtti.

“İrtifa ile biraz performans kaybedeceğimizi biliyorduk” dedi.

“Beklediğimizden daha fazla ve hızımız dışındaydık Ama, bir aydır yarış yapmadım, bu yüzden geri dönüp tam bir yarış, hız yönetimi, yarışı tamamlamak ve araçtan öğrenmek için, Bunu olumlu olarak değerlendiriyorum.”

Bu yılın başlarında griddeki en hızlı araca sahip olmak isteyen Scuderia ile, Temmuz ayının başlarındaki Avusturya GP’sinden bu yana zafer kazanmadan Ferrari’nin ilk zor hafta sonu değildi.

Di Resta, “Ferrari için endişeleniyorum çünkü Temmuz’dan beri gerçekten yarış kazanma şansları yok. Yarışı kaybettiler ve Mercedes onları yakaladı.”

“Mercedes bir Pazar günü onları geçti. Cumartesi günü, yine de başarabileceklerini düşünüyorum, ancak Ferrari’nin gelişim yolunun nereye gideceğinden korkuyorum, eğer şampiyonluğun bittiğini o kadar erken fark etmedikleri sürece.” ulaşmak.

“Bu konsept kutudan kesinlikle mükemmel bir şekilde çıktı. Devam etti ve tam olarak orada değil.”

Her takım, dikkatlerini Brezilya’da sezonun sondan bir önceki yarışı olan ve bir sprint yarışına çevirmeden önce Mexico City’deki olaylar hakkında kısa bir bilgi verecek.
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12734737/mexico-city-gp-charles-leclerc-hurt-by-performance-as-paul-di-resta-outlines-fears-for-ferrari

SMM Panel PDF Kitap indir