Meteoroloji’den Marmara için uyarın! – Son Dakika Flaş Haberler


Meteoroloji'den Marmara için uyarın!

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılacak, rüzgarın pazar günü geneli (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesinin beklendiği kaydedildi.

Yetkililer, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı ziyaretçileri, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direktlerin devşirilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Yağış Pazartesi günü öğle saatlerinde batıdan yine giriş yapacak. Bu yağışlı hava kütlesi biraz uzun soluklu Türkiye’de kalacak. Yani bir hafta sonu kalacak” dedi.

FERİBOT SEFERLERİNE ‘OLUMSUZ HAVA’ ENGELİ

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç davranışlarını yapan Gestaş firması, Kuzey Ege Denizi’ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle bugün Kabatepe-Gökçeada hattında tüm feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Geyikli-Bozcaada hattında ise Bozcaada’dan Geyikli’ye saat 07.00, 10.00, 14.00, 18.00, Geyikli’den Bozcaada’ya ise saat 08.00, 11.00, 15.00, 19.00 seferleri yapılamayacak.

SARI VE TURUNCU KODLU UYARI!

Meteoroloji sarı ve turuncu kodlu alarm verdi. İzmir ve Balıkesir’de fırtına, Aydın, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş’ta ise şiddetli sağanak bekleniyor. Ancak Türkiye genelinde sıcaklılar yükseldi. Yağmur yerini güneşli havaya bıraktı. Peki Türkiye’ye yağmur yağdıracak mı?

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün Marmara’nın güneyinde, Kuzey Ege’de lodos yine etkili. İç Anadolu’nun kuzeyinde, Karadeniz’in iç kesimlerinde, Ege’nin iç kesimlerinde de de lodos hakimiyetlerini sürdürecek” dedi. .

Orhan Şen, “Dün gece İzmir yakını ve Edremit Körfezi ağzı, Dikili’de Ayvalık’ta şiddetliydi. Bugün yine Antalya’nın doğu ilçelerinde Serik, Manavgat civarlarında yağmur akşama kadar devam edecek.” dedi.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/turkiye/meteorolojiden-marmara-icin-uyari

SMM Panel PDF Kitap indir