Mete Gazoz: Paris Olimpiyatları’nda bir ilke imza atmak istiyoruz

Olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz, “3 yıl sonradan Paris’te düzenlenecek olimpiyatlarda bu sefer ferdi olarak yok karışık ekip ve erkek takımda madalya alıp, yine bir prensip imzalamak istiyoruz” dedi.

Mete Gazoz: Paris Olimpiyatları’nda bir ilke imza atmak istiyoruz

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan, ardındaki ABD’nin Güney Dakota eyaletindeki Yankton kentinde düzenlenen dünya şampiyonasında 3’üncülük kürsüsüne çıkan Mete Gazoz, DHA’ya özel açıklamalarda bulundu.

Mete Gazoz, yaz mevsiminin kendisini için harika geçtiğini belirterek, “Bu yaz benim için başlangıcından sonuna kadar inanılmaz geçti. Olimpiyatlardaki altın madalyanın bir kutlaması oldu. Takriben 15 gün kadar hiç antrenman yapmadan gün geçirdiğim oldu. Bu dünya şampiyonası bizim için kasıt yarışmamız değildi, olimpiyatlardan sonradan olduğu için. Olimpiyatlardan sonradan zihinsel olarak bir memnun etme olma durumu oluyor. Buna karşın güzel bir şampiyona geçirdik. Sonucunda da üçüncü olduk. Burada da dördüncü olsaydık her hâlükarda tarihe geçecektik. (Gülerek) Bu yıl hem Avrupa Şampiyonası’nda, ayrıca olimpiyatlarda keza de dünya şampiyonasında dördüncü olacaktık. Neyse fakat bu kısmetsiz talihimizi dünya şampiyonasında kırmış olduk” ifadelerini kullandı.

“MISAL BİR SPORCU ALMAK İSTİYORUM”

Yakaladığı başarıların arkasından insanların gösterdiği yoğun ilginin kendisine baskı yaratmadığını söyleyen Milli okçu, “Üzerimde hiçbir zaman baskı olmadı. İlerleyen zamanlarda da zorlama oluşturacağını düşünmüyorum. Bu beni mutlu eden bir şey. Bana misal aldığın bir sporcu var mı diye sorduklarında ben hayır, ben kendim misal bir sporcu olmak istiyorum derdim. şu anda da bu yolda adım adım gitmeye devam ediyorum. Natürel bu güzel merakla karşılaşınca gittiğim yolun dürüst olduğunu görüyorum” şeklinde konuştu.

Gelecek hedeflerinden de bahseden Mete Gazoz, “3 yıl sonra Paris’te düzenlenecek olimpiyatlarda bu sefer ferdi olarak değil karmakarışık ekip ve erkek takımda madalya alıp, yine bir prensip imzalamak istiyoruz” diye konuştu.

Yorum yapın