Menuisier, Harika Tonight’ın halefi arıyor | Yarış HaberleriMenuisier, Harika Tonight'ın halefi arıyor | Yarış Haberleri

David Menuisier, birinci sınıf yarış harikası Harika Tonight’ın emekli olmasından sonra bir sonraki Grup kazananını bulmaya çalışırken, bir avuç heyecan verici üç yaşındaki çocuk için büyük umutlar besliyor.

Körfez, 11 koşudan altı kez kazandı ve Hardwicke Stakes ve Lillie Langtry’de Grup Two onurlarını aldı ve Prix de Royallieu ve Qipco British Champions Fillies & Mares Stakes’te Grup One başarılarının tadını çıkardı.

Geçen yıl Eylül ayında bir fetlock sakatlığı kariyerini durdurdu ve o zamandan beri Frankel tarafından kaplandı, sahibi Christopher Wright, eşleşmenin umarız üreteceği tay için ‘Frankly Wonderful’ adını saklıyor.

Menuisier, beş yaşındaki çocuğun yeni kariyerinde mutlu ve iyi olduğunu bildiriyor ve zamanı geldiğinde ilk tayını eğitecek kadar şanslı olabileceğini umuyor.

“Birkaç gün önce bana bir fotoğraf gönderildi ve kesinlikle harika görünüyor, sorunlarının üstesinden geldi. Yaklaşık iki hafta önce Frankel tarafından arandığını biliyorum, ancak henüz herhangi bir tarama sonucunu duymadım” dedi. dedim.

“Yeni hayatına ve ortamına gerçekten iyi bir şekilde yerleştiğini biliyorum.

“Frankly Wonderful, ister bir tay, ister kısrak olsun, bahçeme geliyor olsaydı, bu bir rüyanın gerçekleşmesi olurdu. Muhteşem bir onurdu.”

Doğal Olarak Harika Bu gecenin emekliliği Menuisier’in takımında bir boşluk bıraktı, ancak antrenörün bu sezon bahisçilere dönüşebileceğini umduğu heyecan verici bir genç at kohortu var.

Böyle bir at, Lope De Vega’nın bir tay’ı olan ve emekli olmadan önceki son kariyerinde Doncaster’da 2015 Park Hill Stakes’i alan Grup İki kazanan Gretchen’den Lionel’dir.

Lionel, kısrağın çocuklarından piste çıkan ilk kişi oldu ve ilk çıkışını Ekim ayında Newbury’de yaptı ve Roger Charlton’ın Zain Nights’ından dörtte üç farkla ikinci oldu.

Berkshire mekanı, muhtemelen üç yaşındaki çocuğun bir mil üç kürklü bir kızlık için yarışacağı sezonluk geri dönüşüne sahne olacak.

Menuisier, “Muhtemelen Newbury’ye gidecek, başlayacağı yer listemizin en üstünde yer alıyor.” Dedi.

“Kalacağına hiç şüphe yok, ilginç olan bir mil iki (furlong) arasında ne yapabileceği ve sınır ne olursa olsun.

“Ne kadar iyi olduğunu göreceğiz. Çok maruz kalmadığı için bilmiyoruz, geçen yıl koştu ama o sıralarda çalışmaya yeni başlıyordu.

“Çok erken bir vaat vardı, bu yüzden sezon boyunca nasıl geliştiğini görmek çok ilginç olacak.”

Menuisier’in aynı zamanda, geçen dönem bir Ascot ilk yarışı, bir Fontainebleau bakiresinde ikincilik ve Saint-Cloud’da bir çeyrek mil yarışmasında bir zafer de dahil olmak üzere üç start alan Ottilien adında umut verici bir kısrağı var.

Bu Fransız koşularının arkasındaki mantık, Fransız yetiştirilmiş atların sahiplerine sunulan mali teşvikleri talep etmekti ve Menuisier, aynı nedenden dolayı bu dönemde Kanal genelinde daha fazla toplantı hedefleyecektir.

“Muhtemelen burada değil de Fransa’da birkaç geziye çıkacak” dedi.

“Aslında Salı günü birinci sınıf bir yarışta (Prix Durban), birkaç Grup Üçlü ve potansiyel olarak Nisan’da da Listelenen bir yarış var.

“Yumuşak zemin istediği için her şey onun için hava durumuna bağlı. Fransız doğumlu, ilkbaharda ağırlıklı olarak Fransa’da kampanyaya girecek ve ne kadar iyi olduğunu göreceğiz.

“İrlanda’ya da gidebilir, zemini kapmak için. Onu İngiltere’de hiç görmeyeceğiz demiyorum ama Fransız asıllı olduğu için amaç sahiplerinin primlerini almaya çalışmak. Bu yüzden. onu orada kampanyaya sokmaya çalışıyoruz.”

Menuisier ayrıca, Üçüncü Grup birincisi Pacifique’in dışında kalan ve aynı zamanda primlere hak kazanan Siyouni tay Sir Bob Parker için bir Fransız kampanyası da planlayabilir.

Menuisier, “Ottilien’e benzer şekilde, Fransız kökenli olduğum için Fransa’da elimden geldiğince kampanya yapmaya çalışacağım” dedi.

“Aslında gelecek hafta burada, bu çok erken gelebilir, ancak iki milden fazla bir kızlık içinde.

“Dante’ye girdi, boş bir tuval ve Lionel’e çok benzer bir tip.”

Körfez, geçen döneme iki yaşında bir başlangıç ​​yaptı ve Saint-Cloud’da Andre Fabre’ın Jasperoid’inden bir mil sonra ikinci oldu.

Menuisier koşuyla ilgili olarak “Geçen yıl oldukça geç geldi. Fransa’da koştuğunda, biraz daha fazla deneyimle oldukça rahat bir şekilde kazanabilirdi, o gün muhalefetten daha fazla yeşillik tarafından dövüldü.”

“Ardından iki dakikadan fazla üflemedi, kelimenin tam anlamıyla onun için bir dörtnaldı ve bu yüzden onun çok yararlı olabileceğini düşünüyoruz.

“Hikayeyi yazması onun için ne kadar faydalı. Gerçekten iyi antrenman yapıyor.”

Hem Sir Bob Parker hem de Lionel’in Dante, Derby ve İrlanda Derbisi için kayıtları var.

Menuisier, “O ve akranı Lionel, aklınıza gelebilecek tüm büyük süslü girişlere sahip, şimdi kendilerini kanıtlamak onlara kaldı” dedi.

“Umarım umut ve vaadi yerine getirirler.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12578738/menuisier-searching-for-successor-to-wonderful-tonight

Yorum yapın