Mehmet Büyükekşi’den Arda Güler’e övgü dolu sözler!Mehmet Büyükekşi'den Arda Güler'e övgü dolu sözler!

Büyükekşi, Gaziantep’te oynadığı ve 2-1’lik galibiyetle biten Çekya karşılaşmasının ardından AA muhabirine gittiği milli takımı tebrik etti.


Millilerin güzel bir oyununu ortaya koyduğunu söyleyen Büyükekşi, şöyle devam etti:


“Anadolu’da milli maçlar düzenlemesi orada vardı. Bunu da yerine koydu. Diyarbakır’da ilk defa, Gaziantep’te ise 21 yıl sonra bir maçın oynanması tabii ki güzel ama güzel oyun ve fair play daha önemli. Bunun yanında 4 milli oyuncumuz bugün ilk defa forma giydiler.Arda,Tayyip,Samet ve Onur.O açıpdan da çok güzel.Ayrıca Türkiye’de ilk defa bir hocaya jübile yaptık.Kariyerinde bin 600’den fazla maç yönetmiş, Dünya Kupası’nda yarı final yönetmişŞampiyonlar Ligi’nde final yönetmiş bir hakem.Hakemlere rol model olması için böyle yaptık.” dedi.


“HEDEF 2024 AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA KATILMAK”


Büyükekşi, milli takımların her zaman hedefine ulaşmak için hareket ettiğini ifade ederek şu değerlendirmede bulundu:


“Türk Milli Takımı’nın bundan sonraki hedefi özellikle 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılabilmektir. Bununla ilgili ilk maçımız Ermenistan’da, arkasında Hırvatistan’da bir maç çıktı. Onu da yine Anadolu’da yapma kararı aldı. Bursa’da gitti. Bugün bunu da sizlerle paylaşmak isterim. Bursalı futbolseverlere sesleniyorum. Türk bayraklarını hazırlasınlar, maça hazır olsunlar, takımlarını canı gönülden desteklesinler.


“ARDA ÖZEL BİR YETENEK”


Çekya maçında 4 futbolcunun ilk defa A Milli Takım formasını giydiğini ve bunlardan birini Arda Güler olduğunu hatırlatan Büyükekşi, gençyla oyuncuyla ilgili de görünüşlerini söyledi:


“Arda çok özel bir yetenek. Diyarbakır’da da seyirciler ‘Arda, Arda’ diye tezahürat yaptı, burada da yaptılar. Ama hocamız ne yaptı, kampta olan oyuncular hemen hemen tamamına yakının Diyarbakır’da ve burada oynattı. O yüzden hocamıza da çok teşekkür ediyorum.Bu gençleştirme.İşte Arda gibi 17 yaşında bir oyuncu A Milli Takım’da oynaması gerçekten son derece önemli.Arda daha iyilerini de yapacaktır. da başarı olur ve kaçış bu takımların ana direklerinden biri olur.”

Kaynak : https://www.fotomac.com.tr/millitakim/2022/11/19/mehmet-buyukeksiden-arda-gulere-ovgu-dolu-sozler

SMM Panel PDF Kitap indir