Mayakoba’da WWT Şampiyonası: Russell Henley ikinci turdan sonra üç şut farkla önde | Golf Haberleri


Russell Henley, ikinci gün için sekiz altı 63’lük bir kart gördü ve 16 altıda üç vuruşlu bir liderliği güvence altına aldı; Sam Ryder ve 13 puanla ikinciliği paylaşan birinci gün lideri Will Gordon; Ryder ve Gordon, PGA Tour’da ilk galibiyetlerini arıyorlar

Son Güncelleme: 05/11/22 10:23


Mayakoba'daki Dünya Çapında Teknoloji Şampiyonası'nın ikinci turundan öne çıkanlar

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Mayakoba’daki Dünya Çapında Teknoloji Şampiyonası’nın ikinci turundan öne çıkanlar

Mayakoba’daki Dünya Çapında Teknoloji Şampiyonası’nın ikinci turundan öne çıkanlar

Russell Henley, Cuma günü Riviera Maya, Meksika’da Mayakoba’da düzenlenen Dünya Çapında Teknoloji Şampiyonası’nda üç vuruşluk bir liderlik oluşturmak için sekizinci altı ikinci raundunu ateşledi.

İkinci gün koşan Henley, 63’lük bir turda umacı olmadan sekiz birdi yığdı. Turnuva için 16 yaş altı, hem Sam Ryder hem de birinci gün lideri Will Gordon üzerinde bir yastık oluşturdu ve 13’te ikinci sırada berabere kaldı. altında.

Henley, El Camaleon Golf Kulübü’nde turuna dokuzuncu arkadan başladı ve her iki tarafta da dört birdi yaptı. 11’den 13’e kadar olan deliklerde arka arkaya üç ve altıdan sekize kadar yuvarlandı.

Henley turundan sonra, “Tişörtten başlıyor,” dedi. “Benim için ürkütücü bazı tişörtler var ve ben sadece yaptığım şeye ve harika bir şut denemeye çalışıyorum. Bu tişörtler için kafa boşluğunda olmak sadece iyi bir başlangıç.”

Russell Henley, Mayakoba'da iki turda üç atış önde

Russell Henley, Mayakoba’da iki turda üç atış önde

Gordon 62’lik bir açılış turunun ardından lider oldu. Cuma günü umacı olmayan bir kartı vardı, ancak onu ikinci bir paya geri kaydığını görmek için sadece dört kuş.

Bu arada Ryder, ön dokuzda 29’dan yedi altı vurdu, ancak buharı tükendi, 65’i taraklama yolunda 10 ve 16 numaralı deliklere daldı.

Ryder, “Dışarı çıktım ve cephede pek bir şey kaçırmadım, gerçekten sağlam oynuyordum, iyi sürüyordum, bazı vuruşlar yapmak her zaman güzeldir, bir chip-in vardı,” dedi. “Sonra sırt biraz gevşedi ve burası biraz daha rüzgarla, tişörtten biraz daha gergin olabilir.

“Sanırım orada biraz uyumsuz oldum ama oldukça iyi idare ettim.

“Benim için iki dokuzlu bir hikayeydi, ama sonuçta, durumumdan oldukça memnunum ve yaptığım şeyi yapmaya devam edeceğim.”

Ryder ve Gordon, PGA Tour’daki ilk galibiyetlerini arıyorlar.

Patton Kizzire üst üste 65’lik galibiyetiyle 12 yaş altı dördüncü sıraya yerleşirken, İsveçli David Lingmerth 66’sının ardından 11 yaş altı beşinci sırada yer alıyor.

Harry Higgs, Brian Harman ve İskoçya’dan Martin Laird ile 10’da altıncı sırada berabere kalmak için 62 yaş altı 9 ile günün turunu attı.

Higgs umacı olmadan kaldı ve yedi kuşla gitmek için dörtte üçte kartal için 86 metreden dışarı çıktı.

Higgs kartalı hakkında “Gerçekten iyi olacağını düşündüm, bu yüzden tek söylediğim ‘içeride’ oldu ve bu genellikle lanettir” dedi. “Ya deliğe uçup dışarı çıkacak ya da ağzından çıkacak. Neyse ki erkenden aradım ve deliğe düştü.”

Dünya 9 Numaralı Collin Morikawa, kesme çizgisinden uzaklaşmak için dört ila yedi deliklerde dört düz birdi ve sekizin altında 14. sıraya kadar beraberlik de dahil olmak üzere bogey içermeyen bir 63 vurdu.

Morikawa, “Bu golf sahası, oynama şekliyle, hafta sonu iki tane gerçekten iyi düşük yayın yapabilirsiniz.” Dedi. “Eğer bir çekişme içinde olacaksam kesinlikle buna ihtiyacım olacak, ancak bugünden sonra kendimi oldukça iyi hissediyorum.”

Altmış sekiz oyuncu en az dördünün altına düştü. Kaybedilecek önemli isimler arasında Tony Finau (üç altı), Jason Dufner (üç altı) ve İngiltere’den Justin Rose (bir altı) vardı.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12738738/wwt-championship-at-mayakoba-russell-henley-leads-by-three-shots-after-second-round

SMM Panel PDF Kitap indir