Maurico Pochettino ve Erik ten Hag kısa listede başı çekerken Ralf Rangnick’in Man Utd danışmanlık rolü net değil | Futbol Haberleri


Manchester United, Ralf Rangnick’in danışmanlık rolünün doğasını henüz dahili olarak belirlemedi, ancak Sky Sports News’e bunun “çok pratik olması öngörülmediği” söylendi.

1 Haziran’da yürürlüğe girecek olan gelecekteki pozisyonunun tasarımına ilişkin geçici yönetici ile henüz herhangi bir görüşme yapılmamıştır.

United’ın hiyerarşisi, Rangnick’in koçluk yoluyla sezonu kurtarmaya çalışmasına tam olarak odaklanmasını sağlamak için stratejik planlamayı askıya alma kararı aldı.

Hal böyle olunca da anlaşmanın temelleri, örneğin Almanların konuşlanacağı yer bile gerçekleşmedi.

Daha işbirlikçi olması ve personele daha fazla sorumluluk vermesi nedeniyle Ed Woodward’a zıt olarak tanımlanan United’ın CEO’su Richard Arnold, Rangnick’i çift amaçlı bir kapasitede işe alma fikrine “inanılmaz derecede açıktı”.

Arnold’un kulüpteki beyin güvenini genişletmeye yatırım yaptığı ve 2024’e kadar Rangnick’in “bilgisine” sahip olmaya istekli olduğu anlaşılıyor.

Ancak temel uzmanlığı – bir kulübün yapısal olarak elden geçirilmesi ve sürdürülebilir, başarılı metodolojinin uygulanması – şimdiye kadar kullanılmadı.

Bu, atandığı andaki oyun durumu – takım Ole Gunnar Solskjaer’in son yedi maçından beşini kaybetmişti – ve aynı zamanda yoğun bir program nedeniyle zaman eksikliğinden kaynaklanıyor.

Rangnick’in sportif direktör olma ihtimali çok düşük

United’ın Şampiyonlar Ligi’nden çıkışı, ileriye dönük bazı planlamalar için daha fazla zaman sağlıyor, ancak Rangnick’in bir spor direktörünün gevşek bir versiyonu olarak çalışabileceği ve John Murtough ve Darren Fletcher’ın sahne arkasında sağlam bir strateji oluşturmasına yardımcı olabileceği fikri, “çok olası değil” olarak etiketlendi.

Kaynaklar, onun rolünü, büyük olasılıkla, kurulumlarını temelden değiştirmek yerine, yenilik konusundaki anlayışları paylaşma, gözlemleme ve parlak futbol beyinleriyle kulüp arasında bağlantı kurma etrafında odaklayacağını ima etti.

“Danışmanlık”ın özünde ayrılık ve bağımsızlığı çağrıştırdığı vurgulandı.

United, Rangnick’in kadroyla ilgili derinlemesine bilgisine ve ilerici bir saha kimliği için güçlü bir kolektif oluşturmak için gerekenlere güvenmeye hazır.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Gary Neville, Marcus Rashford’un geleceğinden Chelsea’deki mülkiyet durumuna kadar çeşitli konularda izleyicilerden gelen soruları yanıtlıyor.

63 yaşındaki oyuncunun geçici görev süresi, takımın temel metriklerini önemli ölçüde iyileştirmesine rağmen bazı tatsız sızıntılarla renklendi.

United, “brifinglerin nereden geldiği konusunda oldukça iyi bir fikre” sahip ve kendi kendine hizmet eden bir kültürü silmeye hevesli.

Rangnick’in herhangi bir karşı sızıntı önermediği, bunun yerine medya taahhütleri sırasında dürüstlüğü tercih ettiği konusunda bir takdir var.

Geçici menajerin kadroda sağladığı analiz, United’ın sadece stil açısından değil, aynı zamanda karakter açısından da işe alımı nasıl iyileştirebileceğinin detayına inmek için taktik ve teknik analizlerin çok ötesine uzanacak.

Ancak, kulübün daimi menajeri üzerinden karar alma sürecine yoğun bir şekilde dahil olduğu raporları yanlıştır.

Rangnick, koçluğa konsantre olmak için kendisinden isteneni yaptı.

Yönetim arayışında son durum: Tuchel dikkate alınmadı

United, Chelsea’nin belirsiz geleceğinin ortasında Thomas Tuchel’in etrafında döndüklerini öne sürerek kendilerini haberlerden uzaklaştırdı ve bir kaynak bunu “medyanın gerçek değil konuşması” olarak nitelendirdi.

Avrupa Kupası’nı kazanan menajerin yer almadığı, kulübün sorumluluğunu üstlenmesi düşünülen dört kişilik bir kısa liste olduğunu iddia ediyorlar.

United, Stamford Bridge’de yeni bir sahiplik grubunun açılış hamlesinin Tuchel’in geleceğini güvence altına almak olacağının farkında.

Thomas Tuchel
Resim:
Thomas Tuchel, bir sonraki Manchester United patronu olmasıyla olan bağlantıları reddetti

48 yaşındaki oyuncu aynı zamanda Chelsea’den ayrılma arzusunun tam tersini de sergiledi, zor koşulları soğukkanlılıkla atlattı ve kargaşaya rağmen mutluluğunun altını çizdi.

Mauricio Pochettino, Erik ten Hag, Julen Lopetegui ve Luis Enrique, United tarafından incelenen seçeneklerdir ve İspanya patronu Aralık ayındaki Dünya Kupası’nda gezinmek için en karmaşık durumu kanıtlıyor.

Kulüp, yeni sezon öncesinde yerinde bir menajer istiyor, ancak bir çalışanın dediği gibi, bir ön anlaşmanın bu ayın sonuna kadar yapılabileceği yönündeki öneriler “aşırı iyimser”.

United’dan Lopetegui ve Enrique’nin işi çevreleyen konuşmaların neden söndüğü konusunda biraz şaşkınlık olsa da, birçok kaynak Pochettino veya Ten Hag’ın dümende olmaması durumunda şaşıracaklarını itiraf etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

David Ornstein, bunu Mauricio Pochettino ve Erik ten Hag arasında bir sonraki Manchester United menajeri olacak kişi için iki yönlü bir savaş olarak gördüğünü söylüyor.

Parite üzerinde bir bölünme var. Arjantinli, ligde, bu ölçekte bir kulübe uyum sağlamayı, hatta Pep Guardiola ve Jurgen Klopp’a karşı aklını kullanmaya bile gerek duymaz.

Pochettino, Tottenham’da ciddi şekilde kısıtlı kaynaklara sahipken, Manchester City, Liverpool ve Tuchel’in Chelsea’sine rakip olmak için somut bir seçim olarak görülüyor.

Carlo Ancelotti, Unai Emery ve Tuchel’in ayrıldıktan sonra elde ettiği başarıların kanıtladığı gibi, sorunun menajer olmadığı Paris Saint-Germain’deki büyüden daha fazla Spurs, Southampton ve Espanyol’daki çalışmalarına dikkat çekildi.

United, Ten Hag’ın popüler seçim olduğunun farkında ve Marc Overmars skandalı onu Ajax’tan almayı kolaylaştırdı.

Bununla birlikte, tamamen farklı bir yapıda ve United olarak büyüklük, boy ve amansız bir baskı ve dikkatin olduğu bir kulüpte nasıl çalışacağı konusunda soru işaretleri var.

Bir kaynak, “ideal bir dünyada Julian Nagelsmann’ın bu yaz kulübe geleceğini” açıkladı, ancak gümüş eşyaları kaldırmaya hazır olan istikrarlı bir Premier Lig seçeneğine geçene kadar Bayern Münih’i değiştirmeyeceğinin farkına varıldı.

Guardiola ve Klopp ayrıldığında, City ya da Liverpool işi için tombul olmaya daha yatkın olduğuna dair bir his var.

United’ın yeni daimi menajeri, “durumda büyük bir değişiklik olmadıkça ve uzun vadeli yöne uyan bir üst menajer aniden mevcut olmadıkça” dört kişilik kısa listeden türetilecek.

Sky Sports ile Manchester United’ı takip edin

Bu sezon Premier Lig’deki her Man Utd maçını Sky Sports web sitesindeki ve uygulamasındaki canlı bloglarımızla takip edin ve maçın özetini ücretsiz izle tam mesaiden kısa bir süre sonra.

En son Man Utd ister misiniz? yer imlerine ekle Man Utd haber sayfasıÇıkış yapmak Man Utd’nin fikstürü ve Man Utd’nin son sonuçlarıkol saati Man Utd golleri ve videosutakip et Premier Lig tablosu ve hangi Man Utd oyunlarının çıktığını görün Sky Sports’ta canlı yayın.

Tüm bunları ve daha fazlasını – doğrudan telefonunuza gönderilen bildirimler dahil – aşağıdakileri indirerek edinin: Sky Sports Skorları uygulaması ve Man Utd’yi favori takımınız olarak belirlemek.

En iyi Premier Lig tepkisini ve uzman analizini şuradan duyun: Temel Futbol ve Gary Neville podcast’ler, özel programlarımızla güncel kalın Transfer MerkeziSky Sports sosyal hesaplarını şu adresten takip edin: heyecan, Instagram ve Youtubeve nasıl yapılacağını öğrenin Sky Sports’u edinin.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12572079/ralf-rangnicks-man-utd-consultancy-role-not-clear-as-maurico-pochettino-and-erik-ten-hag-lead-shortlist

Yorum yapın