Maunganui Dağı’ndaki 2. T20I’de kırılabilecek 3 rekor


Hindistan ve Yeni Zelanda, 20 Kasım Pazar günü Mount Maunganui’deki Bay Oval’de üç maçlık serilerinin ikinci T20 International’ında karşı karşıya gelecek. Wellington’daki ilk maç yağmur nedeniyle yarıda kaldı.

Rohit Sharma, Virat Kohli ve KL Rahul gibi üst düzey oyuncuların yokluğunda, Hindistan tarafı Hardik Pandya liderliğinde yeniden bir araya gelmeye çalışacak ve aynı zamanda birkaç genci de test etmeye çalışacak.

Hindistan’ın Yeni Zelanda’ya karşı beyaz top serisi için farklı kaptanlar tarafından yönetilen iki takımın bir hatırlatıcısı.Detaylar ➡️ bit.ly/3UZnt4c

Öte yandan Yeni Zelanda, yakın zamanda tamamlanan T20 Dünya Kupası 2022’nin yarı finallerinden yürek burkan çıkışının üstesinden gelmeye çalışacak. Ev sahibi, gösterişli etkinlikte sahip olduklarına oldukça benzeyen güçlü bir kadroya sahip.

Mount Maunganui’deki maç, her iki takıma da bir dizi rekor kırma şansı sunuyor. Üçüne bir göz atalım.


#3 Suryakumar Yadav’ın bir yılda 100 T20I sınırına ulaşan ilk Hintli olması için yalnızca 6 sınıra daha ihtiyacı var

Müthiş bir mor yamanın keyfini çıkaran Suryakumar Yadav, bu yıl şimdiden birçok rekoru alt üst etti ve başka bir dönüm noktasına ulaşmanın eşiğinde.

Bu yıl şimdiye kadar 29 T20I’de 94 sınırı aşan Suryakumar, bir takvim yılında 100 T20I dördü atan ilk Hintli olmaktan sadece altı vuruş daha uzakta.

32 yaşındaki oyuncu bu dönüm noktasına ulaşırsa, bunu başaran diğer tek oyuncu olarak Pakistanlı Mohammad Rizwan’a katılacak. Geçen yıl Pakistan için 29 T20I maçında Rizwan 119 sınırı aştı.

Suryakumar, bu yıl şimdiye kadar 60 ile bir takvim yılında en çok altıyı vurdu.


#2 Glenn Phillips’in bir yılda Yeni Zelanda’nın T20I’de en çok gol atan oyuncusu olması için 28 koşuya daha ihtiyacı var

Yeni Zelanda v Sri Lanka - ICC Erkekler # 039; s T20 Dünya Kupası
Yeni Zelanda v Sri Lanka – ICC Erkekler T20 Dünya Kupası

Şu anda Yeni Zelanda’nın en iyi T20I vurucusu olan Glenn Phillips, Down Under T20 Dünya Kupası’nda Kiviler için olağanüstüydü ve 160’ın biraz altında inanılmaz bir vuruş oranıyla 201 tur attı.

T20 Dünya Kupası’nda da bir yüzyıla ulaşan Phillips, 17 T20I vuruş yılında toplam 650 tur topladı.

🚨 Suryakumar Yadav’ın yaptığını hayal bile edemiyorum: Glenn Phillips

Orta dereceli vurucu, Hindistan’a karşı bir sonraki maçta 28 tur daha atarsa, Yeni Zelanda için bir takvim yılında atılan çoğu T20I koşusu rekorunu kıracak.

2021’de 18 T20I vuruşunda 678 koşu atan Martin Guptill şu anda rekoru elinde tutuyor.


1 Numaralı Hindistan, bir yılda en çok uluslararası maç oynanan takım olma yolunda

Hindistan v İngiltere - ICC Erkekler # 039;s T20 Dünya Kupası: Yarı Final
Hindistan v İngiltere – ICC Erkekler T20 Dünya Kupası: Yarı Final

Pazar günü sahaya çıkan Hindistan Takımı, bir takvim yılında en çok maç yapan takım olacak.

T20 Dünya Kupası’nda İngiltere ile oynadığı ikinci yarı finalde bu yıl 61. uluslararası maçına çıkan Hindistan, yarın sahaya çıkarak Avustralya’nın 2009’daki 61 uluslararası maçlık rekorunu geride bırakacak.

Mount Maunganui’de yaklaşan T20I, Hindistan’ın yılın rekor 62. oyunu olacak.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/nz-vs-ind-2022-3-records-that-can-be-broken-in-the-2nd-t20i-in-mount-maunganui?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir