Mason Greenwood: Tecavüz soruşturması devam ederken Manchester United futbolcusu kefaletle serbest bırakıldı | Futbol HaberleriMason Greenwood: Tecavüz soruşturması devam ederken Manchester United futbolcusu kefaletle serbest bırakıldı | Futbol Haberleri

Manchester United’ın futbolcusu Mason Greenwood, mahkemede görülen duruşmanın ardından genç bir kadına tecavüz edip taciz ettiği iddiaları nedeniyle kefaletle serbest kalacak.

20 yaşındaki genç, görüntülerin ve videoların internette yayınlanmasının ardından Ocak ayında tutuklandı ve ayrıca öldürme tehdidinde bulunduğu şüphesiyle sorgulandı.

Kefaletinin Nisan ayında sona ermesi gerekiyordu, ancak Greater Manchester Polisi Perşembe günü yapılacak duruşma ile mahkemeye uzatmak için başvuruda bulundu.

Cuma günü, bir kuvvet sözcüsü şunları söyledi: “Dün bir duruşmanın ardından, 30 Ocak Pazar günü tecavüz, saldırı ve öldürmekle tehdit etme şüphesiyle tutuklanan 20 yaşındaki bir adam kefaletle serbest bırakıldı.”

Sözcü, şüpheli suçlanana veya başka bir işlem yapılmadan serbest bırakılana kadar başka güncelleme yapılmayacağını söyledi.

İddiaların internette ortaya çıkmasından saatler sonra, İngiltere forması giyen forvet oyuncusu, bir sonraki duyuruya kadar Old Trafford kulübüyle oynamaktan veya antrenman yapmaktan men edildi.

Nike, Greenwood ile olan sponsorluk anlaşmasını askıya aldı ve daha sonra feshetti, Electronic Arts ise Fifa 22 oyununda aktif kadrolardan çıkarıldığını doğruladı.

Sky, izleyicilerimize cinsel istismar da dahil olmak üzere çok çeşitli konularda destek sunar. Burada daha fazlasını öğrenin.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12638330/mason-greenwood-manchester-united-footballer-remains-on-bail-as-rape-investigation-continues

Yorum yapın

SMM Panel