Marsilya’dan ilgi gören 27 yaşındaki Chelsea kredisi


Chelsea’den kiralık Tiemoue Bakayoko, Marsilya’dan faiz aldı. MilanNews’e göre (aracılığıyla SempreMilan), Ligue 1 tarafı onu orta saha oyuncusunun Milano’daki zamanının kısaldığını görebilecek Fransa’ya getirmek istiyor.

Bakayoko, Rossoneri’ye geçen yıl Blues’tan iki yıllığına kiralandı, ancak teknik direktör Stefano Pioli üzerinde bir izlenim bırakmadı. Özellikle sezonun ikinci yarısında gözden düştü ve son altı yılın altıncısı olan bu yaz başka bir hamle isteyebilir.

Bakayoko, 2017 yılında AS Monaco’dan ayrıldığından beri kalıcı bir adres bulmakta zorlandı ve bu süre zarfında dört farklı takımla ticaret yaptı. Chelsea’ye yaptığı 40 milyon sterlinlik transfer beklenenden daha hızlı çözüldü. Bunu Milan, Monaco, Napoli ve Milano’da tekrar kredi büyüleri izledi.

Olympique Marsilya hedefliyor #Chelsea AC Milan’daki kiralık dönemini bir yıl erken bitirmeye hazırlanan orta saha oyuncusu Tiemoue Bakayoko.(@TuttoMercatoWeb)

27 yaşındaki formda ani bir düşüşe tanık oldu ve kariyerini tekrar rayına oturtamıyor gibi görünüyor ve son büyüsü de herhangi bir temettü getirmedi.

Milan, Franck Kessie’nin ayrılmasının ardından orta sahasını güçlendirmek istiyor, kiralık yıldızlar Yacine Adli ve Tommaso Pobega da San Siro’ya döndü.

Bu sadece Bakayoko’nun gelecek sezon ilk takım fırsatlarını daha da engellemeye hizmet edecek, bu yüzden bir hamle yapmak onun aklında olacak.

İtalyan haber kaynağına göre Tutto Mercato Web27 yaşındaki oyuncu daha düzenli oynamak istediği için Çarşamba günü durumunu görüşmek üzere Milano genel merkezini ziyaret etti.


Chelsea Bakayoko’yu kalıcı olarak satmaya çalışmalı

Blues geçmişte birkaç transfer hatası yaptı ve Bakayoko kesinlikle onlardan biri.

Orta saha oyuncusu kulüp için tam bir felaketti ve 2017-18 sezonundan beri onlar için bir kez bile oynamadı. Bakayoko, Monaco’da yıldızlığa yükselen tehditkar benliğinin solgun bir gölgesi haline geldiğinden Chelsea 40 milyon sterlinlik yatırımını geri alamayacak.

Bununla birlikte, Blues en azından onu kalıcı olarak kitaplardan çıkararak daha fazla kaybı azaltabilir ve oyuncunun Stamford Bridge’de yakın bir geleceği olmadığı açık. Kariyeri geri dönülemez bir şekilde ters gitti ve 27 yaşındaki Fransız da gençleşmiyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumour-27-year-old-chelsea-loanee-attracting-interest-marseille-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir