Marius Sumudica: Başakşehir maçına final maçı gibi hazırlanacağız

Süper Lig ekiplerinden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, ligin 11’inci haftasında deplasmanda Kasımapaşa’ya 2-0 mağlup oldu. Sarı-siyahlı takım, ligin 12’nci haftasında sahasında Medipol Başakşehir ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarına Nurettin Soykan Tesisleri’nde devam etti.

Sumudica, Nurettin Soykan Tesisleri’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kasımpaşa karşılaşmasının analizini yapan Sumudica, “Kaybetsek de yensek de tüm hafta içi her zaman bir inceleme toplantısı yapıyorum. Yenmemiz yenilmemiz hiç kayda değer yok, futbolcularımıza doğru yaptıklarımızı hatalı yaptıklarımızı gösteriyoruz. Eğer futbolcularla bunları konuşmasak ileride bu hatalar devam edecektir. Bu sadece benim futbolcularım için yok öteki takımlar için de böyle. Çünkü ben buraya geldikten daha sonra Malatyaspor duran toptan 3 tane gol yedi. 2’si korner 1’i penaltı. Herkesin sorumluluk alması lazım, özellikle teknik direktörün bir sorumluluk alması lazım. Futbolcularımıza yaptığımız çözümleme toplantılarında yaptığımız hataları göstererek bir dahaki sefere aynı hataları yapmamalarını söyleriz. Benim açımdan son 3 maçı anlatmak icabında 3 maçta 6 tane benzeri yapıyor, bu 6 yarının 5’ini fazla hoş oynadık. Tek bir yarıyı fena oynadık, o da Kasımpaşa’nın ikinci yarısı. Doğrusu birincil yarıyı güzel oynadık. İkinci yarıda yaptığımız küçük bir hata bizi demoralize etti” diye konuştu.

‘4 GOL ATMIŞ 3 GOL YEMİŞ’
Ligin azami gol yiyen takımı konumunda olmaları konusunu değerlendirmesi istenen Marius Sumudica şunları söyledi:
“Daha önce nasıl bir Malatyaspor vardı ben onu unuttum, geçmiş hakkında konuşursam dışarı giden öğretmen hakkında konuşmuş olurum ve ben bunu hiç sevmiyorum. Ben göreve geldiğimden itibaren Malatyaspor 4 gol atmış 3 gol yemiş. Burada bir pozitif şart var doğrusu. şimdi doğru bir yolda olduğumuzu düşünüyorum. Hiçbir zaman çıkıp da kameraların önünde futbolcularımı fena bir pozisyona sokmadım. Sorunlarımızı içeride kendi aramızda çözeriz. derhal futbolcularımız motive bir durumda. Önümüzdeki maça hazırlanıyoruz, kısaca şunu şöyleyim; burada her şey yolunda.”

KASIMPAŞA MAÇINDAKİ POZİSYONU HATIRLATTI
Gazetecilerin Başakşehir maçı hakkındaki görüşünün sorulması üzerine Sumudica, “Önce bir noktaya değinmek istiyorum. Sumudica’nın medyadaki görünen yüzünü başkalaşmak için geldim aslında. Çünkü Malatya ve Malatyalılara saygım var. Önceden gördüğünüz çılgın Sumudica yerine, daha sakin bir Sumudica uygulamak istedim lakin! Kasımpaşa maçından sonradan bazı medya gruplarının ayrı sorular sorup Adem Büyük’e yapılan penaltıyı sormamalarını ben biraz ayrı buldum. Hiç kimsenin oyununa gelmeyeceğimi söyleyeyim. Ben buraya Malatya’ya bir şeyler katmaya geldim. Futboldan uzak yakından haberi olmayan bir kişinin de penaltı diyebileceği bir pozisyondu diyebilirim. Tetteh’in attığı goldeki 2 santim bile olmayan ofsaytı değerlendirip Adem Büyük’ün resmi olarak çekilip düşürüldüğü pozisyonu arkadaşlarıma izlettim. Hiç birinden acaba penaltı olmayabilir mi yorumu gelmedi. Herkesten gelen tepki penaltı olduğu yöndeydi. Hiçbir süre ben bunlara Malatya’yı kurban etmeyeceğim. Ne itirazlarımla, ne açıklamalarımla, ne futbolcularımın itirazlarıyla kart görmeleriyle Malatya’yı bunlara kurban etmeyeceğim” yanıtını verdi.

‘EMRE BİZİ YENERSE GİDİP TEBRİK EDERİM’
Başakşehir’de göreve gelmesiyle birlikte oynadığı tüm maçları şampiyon Emre Belözoğlu hakkında da konuşan Sumudica, “Yeni bir nesil olan Emre Belözoğlu takımın başına geçti. Hoş oynuyorlar, iyi oyuncuları var. Biz final maçı gibi iyi hazırlanacağız 3 puan almak için. İnşallah iyi olan kazanır. Hiçbir şekilde hakemin ya da başkalarının yardımına gereklilik olmadan keza Emre için, keza benim için. İnşallah yenen taraf çok iyi oynayarak kazanır. Emre bizi yenerse gidip tebrik ederim. Ben de yenersem Emre de gelip beni tebrik eder. Umuyorum ki; hiçbir tarafın yardımına gereksinim kalmadan futbol kazanır” biçiminde konuştu.

Yorum yapın