Marina Granovskaia Chelsea’den ayrılıyor | Ortak sahibi Todd Boehly başkan ve geçici sportif direktör oldu | Futbol Haberleri


Chelsea, yönetici Marina Granovskaia’nın yaz transfer penceresinin sonunda kulüpten ayrılacağını ve ortak kontrol sahibi Todd Boehly’nin başkan ve geçici sportif direktör olarak atanacağını doğruladı.

Roman Abramovich döneminde futbolun en zorlu müzakerecilerinden biri olarak öne çıkan Granovskaia, mevcut transfer dönemi boyunca Boehly’yi desteklemeye devam edecek.

Boehly, kulüp tam zamanlı bir yedek isim belirleyene kadar sportif direktör olarak görev yapacak.

Boehly yaptığı açıklamada, “Marina’ya uzun yıllar boyunca kulübe verdiği mükemmel hizmet için teşekkür ediyor ve ona gelecekteki girişimlerinde en iyisini diliyoruz.” Dedi.

Chelsea’nin kısa süre önce onaylanan yönetim kurulu üyeleri

Behdad Eghbali ve Jose E. Feliciano (Chelsea’nin ortak kontrol eden sahipleri ve Clearlake Capital’in kurucu ortakları ve yönetici ortakları)

Mark Walter (Chelsea’nin ortak sahibi, Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı ve CEO’su, Los Angeles Dodgers, Los Angeles Lakers ve Los Angeles Sparks’ın sahibi)

Hansjorg Wyss (Chelsea’nin ortak sahibi ve Wyss Vakfı’nın kurucusu)

Jonathan Goldstein (Chelsea’nin ortak sahibi, Cain International’ın kurucu ortağı ve CEO’su)

barbara charone (MBC PR’nin direktörü ve kurucu ortağı)

Lord Daniel Finkelstein OBE (The Times’ın köşe yazarı ve eski genel yayın yönetmeni)

James Pade (Clearlake Capital’in ortağı ve genel müdürü)

Chelsea, Başkan Bruce Buck’ın Pazartesi günü ayrılacağını ve rolü Boehly’nin değiştirdiğini doğruladı. Buck, kulübü kıdemli danışman olarak desteklemeye devam edecek.

Buck, “Chelsea’nin sahada büyük başarılar elde etmesine ve toplumda olumlu bir etki yapmasına yardımcı olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Boehly şunları ekledi: “Bruce, Chelsea Futbol Kulübü’nü uluslararası ve yerli futbolun en üst seviyelerine taşırken, aynı zamanda spordaki en aktif sosyal sorumluluk projelerinden birini geliştiriyor.

“Bruce’a hizmeti ve kulübe bağlılığı için teşekkür ediyoruz.”

Chelsea direktörü Marina Granovskaia (solda) ve başkan Bruce Buck'ın (sağda) takımda kalmaları pek olası değil.
Resim:
Chelsea direktörü Marina Granovskaia (solda) ve başkan Bruce Buck (sağda) kulüpten ayrılıyor

Batı Londra kulübünün yeni dönemi hız kazanmaya devam ederken, tüm üst düzey Boehly-Clearlake Capital konsorsiyum figürleri Chelsea’nin yeni yönetim kuruluna eklendi.

“Chelsea FC’nin koruyucuları olarak, artık tutkulu, sadık taraftarları için olağanüstü bir deneyim yaratarak ve Chelsea FC’nin adanmış tarihi doğrultusunda en yüksek dereceler için mücadele etmeye devam ederek, kulüp için uzun vadeli vizyonumuzu ve planımızı uygulamaya başlıyoruz” dedi. Boehly.

“Birlikte, yan yana çalışarak hem saha içinde hem de saha dışında kazanmaya kararlıyız. Bizim için bu çaba başladı.”

Clearlake şefleri ve Chelsea’nin ortak sahipleri Behdad Eghbali ve Jose Feliciano da Blues’un yeni yönetim kuruluna eklendi.

Los Angeles Dodgers’ın ortak sahibi Mark Walter, İsviçreli patron Hansjorg Wyss ve İngiliz iş adamı Jonathan Goldstein, Chelsea yönetim kuruluna resmen seçildi.

Clearlake Capital ortağı James Pade ile birlikte müzik endüstrisinin lideri Barbara Charone ve Tory akran ve köşe yazarı Daniel Finkelstein da yönetim kuruluna eklendi.

Eghbali ve Feliciano, “Boehly-Clearlake sahipliğinin yeni dönemi başlarken, bir şampiyonluk organizasyonu inşa etmekten ve Chelsea FC’yi küresel bir platform olarak büyütmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Thomas Tuchel, Emma Hayes ve takımlarını desteklemek için sabırsızlanıyoruz ve Chelsea’nin sadık taraftarlarını ve ortaklarımızı gururlandırmak için proaktif, tavizsiz destek sağlayacağız.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dharmesh Sheth, Romelu Lukaku’nun Inter Milan’a potansiyel dönüşü hakkında son transfer gelişmelerini veriyor

Sportif direktör vekili olarak, Boehly’nin zaten rolü üstlendiği ve Romelu Lukaku’nun Inter Milan’a kiralık olarak yeniden katılmasına izin verme kararında önemli bir rol oynadığı anlaşılıyor.

Chelsea, Boehly ile teknik direktör Thomas Tuchel ve Boehly ile oyuncu arasındaki görüşmenin ardından Belçikalı milli oyuncunun kulüpten ayrılmasına izin verdi.

Boehly ve Tuchel, bu yaz kadroyu güçlendirmeye odaklanabilmek için Lukaku’nun geleceğini bir an önce çözmek istediler.

Chelsea fikstürü: Lampard’ın Everton’ı önce, ardından Spurs

Chelsea, 2022/23 sezonuna canlı yayında Frank Lampard’ın Everton’ına yaptığı geziyle başladı. Gökyüzü sporları Londra’daki rakipleri Spurs’ü ilk iç saha maçlarında ağırlamadan önce.

Thomas Tuchel’in tarafı, Tottenham’ın bir hafta sonra Stamford Bridge’i ziyaret etmesinden önce, 6 Ağustos’ta Goodison Park’ta Blues efsanesi Lampard ile yeniden bir araya geliyor, 17:30’da.

Chelsea 17 Eylül’de Batı Londra’da Liverpool’u, 22 Ekim’de Manchester United’ı ve 5 Kasım’da Arsenal’i ağırlayacak.

Dünya Kupası için bir aylık aradan önceki son maçları Newcastle’da ve yeni terfi eden Bournemouth’a karşı Boxing Day’de kampanyalarına devam ediyorlar.

Chelsea, 25 Şubat’ta Tottenham’a ve 29 Nisan’da Arsenal’e gidiyor, ikincisi, sezonun sondan bir önceki hafta sonu deplasmanda Manchester City ve son gün evinde Newcastle dahil olmak üzere son beş maçın bir tampon başlangıcı ile.

Sky Sports ile yaz transfer dönemini takip edin

Transfer dönemi kapanmadan bu yaz kimler hareket edecek? 1 Eylül 23:00?

Özel Transfer Merkezi blogumuzdaki en son transfer haberleri ve söylentileri ile güncel kalın. Gökyüzü sporları’ dijital platformlar. Ayrıca girişleri, çıkışları ve analizleri de takip edebilirsiniz. Gökyüzü Spor Haberleri.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12637315/marina-granovskaia-to-leave-chelsea-co-owner-todd-boehly-to-act-as-interim-sporting-director

Yorum yapın

SMM Panel