Marcus Bignot: Eski Birmingham Women teknik direktörü homofobik yorumlar nedeniyle yedi maç taç çizgisi yasağı verdi | Futbol HaberleriMarcus Bignot: Eski Birmingham Women teknik direktörü homofobik yorumlar nedeniyle yedi maç taç çizgisi yasağı verdi | Futbol Haberleri

Şubat ayında Kadınlar Süper Ligi maçında Tottenham patronu Rehanne Skinner’a karşı homofobik dil kullandığı tespit edilen eski bir Birmingham antrenörüne yedi maç taç çizgisi yasağı verildi.

13 Şubat’ta meydana gelen olay sırasında Birmingham’ın teknik direktör yardımcısı olan Marcus Bignot, Mart ayında Futbol Federasyonu tarafından görevi kötüye kullanmakla suçlandı ve bunu reddetti.

FA Perşembe günü, bağımsız bir düzenleyici komisyonun, Mayıs ayında iki günlük bir duruşmanın ardından suçlamayı kanıtladığını doğruladı.

Yasağa ek olarak Bignot’a yüz yüze eğitim kursuna katılması da emredildi.

Komisyon, Bignot’un maçın 17. dakikasındaki bir olaydan sonra Skinner’a şunları söylediğini kanıtladı: “Belki içinde ve hayatında biraz p**** olsaydı, belki daha iyi olurdun. bunun için ve işinizde.”

FA’nın pozisyonu, Skinner’ın cinselliğinin farkında olduğu için bu yorumun homofobik olduğuydu. Bu, Skinner’ın ortağı eski bir Birmingham oyuncusu olmasına rağmen cinselliğinden habersiz olduğunu söyleyen Bignot tarafından reddedildi.

Komisyon, Bignot’un Skinner’ın cinselliğinden habersiz olmasının “inandırıcı olmadığına” karar verdi.

Komisyon, Tottenham çalışanları arasında “inanılır, ikna edici ve açık sözlü” bulduğu ve Bignot’un hukuk ekibinin onu suçlamak için gizlice anlaştıkları iddiasını reddettiği birkaç tanıktan söz aldı.

Bignot’un “olasılıklar dengesi üzerine” yorumu yaptığına karar verdi.

Komisyonun yazılı gerekçelerinde şunlar belirtildi: “Düzenleyici komisyon, Bay Bignot’un homofobik olup olmadığı sorusuyla ilgilenmiyor ve böyle bir bulguya da ulaşmıyor.

“Açıkça homofobik ve tamamen kabul edilemez bir yorum yaptığı tespit edildi. Bay Bignot’un yaptığı türden homofobik yorumun ciddi şekilde cezalandırılması özellikle önemlidir.”

Komisyona, Bignot’un dava nedeniyle Birmingham’daki işini kaybettiği ve İngiltere U19 teknik direktörü rolünden uzaklaştırıldığı bildirildi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12647749/marcus-bignot-former-birmingham-women-coach-handed-seven-game-touchline-ban-for-homophobic-comments

SMM Panel PDF Kitap indir