Manchester United ve Tottenham masası, Old Trafford geçişini tercih eden defans oyuncusu için 50 milyon Euro’luk teklif: Raporlar


Manchester United ve Tottenham Hotspur, İspanya’da Villarreal’in defans oyuncusu Pau Torres’e olan ilgilerini bir teklifle resmileştirdi.

Torres, geçen yaz İngiltere’den ciddi transfer ilgisine konu olmuştu. Ancak, İspanya uluslararası oyuncusu Villarreal’de kalmayı ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yarışmayı seçti.

25 yaşındaki oyuncunun kararı, Unai Emery’nin takımının yarışmanın yarı finaline ulaşmasına yardımcı olurken verimli oldu. Villarreal, Liverpool’a toplamda 5-2 kaybettikten sonra Şampiyonlar Ligi’nden elendi.

Villarreal ile Şampiyonlar Ligi’nde maceralı bir gezinin tadını çıkaran Torres, şimdi gemiden atlamaya istekli görünüyor. İspanyol radyo istasyonuna göre La Cadena SERSavunma oyuncusu temsilcileri, İngiltere’deki ilgili kulüplere La Liga’dan ayrılmaya hazır olduğunu bildirdi.

Torres’in duruşundaki değişikliğin Premier Lig ikilisi Manchester United ve Tottenham’ı uyardığı söyleniyor. Rapora göre her iki kulüp de stoper için 50 milyon euro teklif etti.

#mufc Pau Torres’e en çok ilgi gösterenler ise Tottenham oldu. Her ikisi de 50 milyon avro teklif edecek kadar ileri gitti, ancak Pau, United’a bahse girmeyi tercih ediyor gibi görünüyor. [@carrusel]

İspanyol pilot, habere inanılırsa Old Trafford’a gitmeyi tercih ediyor. Anlaşma tamamlanmış sayılmaya yakın olmasa da, Manchester United’a transfer için görüşmeler yapıldı. La Cadena SER.

Torres’in temsilcileri önümüzdeki günlerde Erik ten Hag’ın tarafına geçmek için görüşmelerde bulunmak üzere İngiltere’ye gitmeye hazır görünüyor. Red Devils’in defans oyuncusu için bir anlaşma yapıp yapamayacağı henüz belli değil.

Torres, Old Trafford takımına 50 milyon € karşılığında katılırsa, Villarreal tarihindeki en büyük satış olacak. Manchester United’ın 2016’da Eric Bailly için La Liga takımına 38 milyon € ödediğini belirtmekte fayda var.


Torres, Tottenham’ı Manchester United hamlesi lehine tekrar reddedebilir

Söz konusu kaynağa göre Tottenham, Torres için geçen yaz Villarreal tarafından kabul edilen 50 milyon euroluk bir teklif almıştı. Ancak savunma oyuncusu, İspanya’da kalma lehine kuzey Londra devlerine yapılan bir hamleyi reddetti.

Villarreal, Tottenham’ın Pau Torres için yaptığı 45 milyon € + 5 milyon €’luk eklenti teklifini kabul etti, ancak oyuncu bu teklifi reddetti. @pedromsepulveda.Torres, arzusunun Şampiyonlar Ligi’nde oynamak olduğunu belirtti.

Torres, Red Devils’e katılmaya karar verirse, Tottenham’ı iki yıl üst üste reddedebilir. Bu yaz İspanyol’u kaçırırlarsa Spurs’ün kime başvuracağı henüz belli değil.

Bu arada Torres, Villarreal’i Manchester United ile takas ederse Old Trafford’da Raphael Varane, Harry Maguire, Victor Lindelof ve Bailly gibi isimlerle rekabet etmek zorunda kalacak.


Dakir Mohammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumor-manchester-united-tottenham-table-50-million-offer-sign-defender-prefers-old-trafford-switch-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir