Manchester United Transfer Haberlerinde Geçen Hafta: Cristiano Ronaldo, Karim Benzema’ya müteşekkir olduğunu söyledi; Ralf Rangnick, Red Devils yıldızlarına ve daha fazlasına çarptı


Manchester United, Cumartesi günü Premier Lig’de ilk dörde girme arayışında bir aksilik daha yaşadı. Red Devils, Goodison Park’ta Everton’a 1-0 mağlup oldu.

Bu arada Antonio Cassano, Cristiano Ronaldo’ya Karim Benzema’ya müteşekkir olmasını söyledi. Başka bir yerde, United geçici menajeri Ralf Rangnick, Everton’a karşı kötü bir performans gösterdikten sonra oyuncularına vurdu.

Bu notta, 10 Nisan 2022’deki önemli Manchester United transfer hikayelerine bir göz atın:


Antonio Cassano, Cristiano Ronaldo’ya Karim Benzema’ya teşekkür etmesini söyledi.

Cristiano Ronaldo, bu sezon Manchester United formasıyla her zamanki zirvelerine ulaşamadı.
Cristiano Ronaldo, bu sezon Manchester United formasıyla her zamanki zirvelerine ulaşamadı.

Eski İtalya uluslararası futbolcusu Antonio Cassano, Cristiano Ronaldo’nun başarısının çoğunu Karim Benzema’ya borçlu olduğuna inanıyor. Ronaldo ve Benzema, Real Madrid ile on yıla yakın bir süre birlikte oynadı. Fransız, Ronaldo’nun ayrılmasından bu yana daha yüksek bir vitese geçti ve bu sezon nefes kesen formda, yarışmalarda 37 kez gol attı.

Tarafından aktarıldığı gibi BoboTV’ye konuşan spor tanığıCassano, Benzema’nın gol atabilme yeteneğinin yanı sıra gol yaratma yeteneğinin de onu benzersiz kıldığını söyledi.

“Futbolda sadece unvanlar ve goller yoktur, Zidane birkaç gol attı, aynı zamanda tarihin en büyüklerinden biri, Riquelme de. Hedefler faydalıdır; başlıklar faydalıdır, ancak temel şeyler değildir. Cristiano Ronaldo sabah dua etmeli ve ‘Benimle oynadığın için teşekkür ederim Benzema’ demeli” dedi Cassano.

O devam etti:

“Benzema, bu yıl ve geçen yıl 50 gol ve asist yaptı, geçen yıl ise 30’un üzerinde gol attı. Ronaldo gol atıyor ve her zaman gol atacak ama o farklı bir oyuncu; Benzema bir gol merkezi ama aynı zamanda Zidane; 9 yaşında, on dokuz buçuk yaşında.

Ancak İtalyan efsane Christian Vieri, farklı olmak için yalvardı ve Ronaldo’nun Benzema’sız Juventus’ta büyük başarılar elde ettiğini belirtti.

“Bunu söyleyemezsin; Ronaldo perişan oldu. İkisi de çok güçlü bir takımdaydı. Juve’de Benzema yoktu ve Ronaldo 100 gol attı. Ronaldo tarihin en golcü oyuncusu” dedi.

Benzema, Ronaldo’nun 2018 yazında Juventus’a gidişinden bu yana yarışmalarda 114 gol attı. Bu dönemde Ronaldo, 101’i Juventus olmak üzere iki farklı kulüp için 119 gol kaydetti.


Ralf Rangnick, Manchester United’ın yıldızlarını vurdu

Ralf Rangnick, ekibinin Everton’ın özgüven eksikliğinden yararlanamadığına inanıyor. United, Cumartesi günü Toffees tarafından geride bırakıldı ve Alman menajeri hüsrana uğrattı.

Ralf ayrıntılı değerlendirmesini yayınladı. #EVEMUNile aynı fikirde olduğunu kabul eder. @D_DeGeadüşünceleri ⬇️#MUFC | #PL

Konuşuyorum oyundan sonra, Rangnick takımının gol atamamasına olan sinirini tutmadı.

Burnley’e karşı alınan bu sonuçtan sonra dağılmakta olduklarını hissedebiliyorduk; oldukça mantıklı bir şekilde özgüvenli değillerdi, ama biz bundan faydalanmadık. İlk golü attıkları gol oldu; oyunu değiştirdi, aynı zamanda değişti – olması beklenen şey – stadyumdaki atmosferi değiştirdi ve ikinci yarıda sadece savundular ve biz o duvarı yıkamadık, ”dedi Rangnick.

O devam etti:

“Kabul ettiğimizde, biraz soğukkanlılığımızı ve belki biraz da özgüvenimizi kaybettik ve Everton’a karşı bir takıma gol atamazsanız, tüm saygımla, Burnley’e karşı üç gol yiyen bir takıma karşı, bundan bir şey elde etmeyi bekleyemezsiniz.”

Rangnick ekledi:

“Burnley’e karşı üç gol yiyen bir takıma 95 dakika içinde gol atamazsanız ve biz de kendi evimizde Tottenham’a karşı üç gol atmışsak, bunu açıklamak zor. Bizim için bir teknik direktör olarak bunun nedenini anlamak o kadar kolay değil. Böyle bir maçta daha fazla şans yaratmadık.”


Danny Mills, Erik ten Hag’ın gereksinimleri karşılanmadıkça Manchester United’a katılma olasılığının düşük olduğunu söylüyor

Eski Manchester City yıldızı Danny Mills, Erik on cadı, tüm gereksinimleri karşılanmadıkça Manchester United’da görev almayabileceğini düşünüyor. Ajax menajeri, Old Trafford menajerlik işinin öncüsüdür.

Ile konuşmak futbol içeriğiMills, Ten Hag’ın Manchester United işiyle ilgili birkaç çekincesi olabileceğini söyledi.

“Hollanda’dan bunun bitmediğini ve tozunun alınmadığını söyleyen bir veya iki rapor var. Ten Hag’ın bir veya iki çekincesi var; İstediği her şeye sahip olduğundan emin olmak istiyor. Geçmişte olanlara bakmış olacak ve Louis van Gaal ile de açıkça konuşmuş olacak. Hiçbir yanılsama içinde değil ve her şeyin kesinlikle doğru olduğundan emin olmak istiyor,” dedi Mills.

Mills, Ten Hag’ın Manchester United’daki durumunu Gareth Southgate’e İngiltere işi teklif edildiğindeki durumuyla karşılaştırmaya devam etti.

“İngiltere işi teklif edildiğinde Gareth Southgate ile konuştuğumu hatırlıyorum ve bu benzer. Bu harika bir pozisyon, ancak başarılı olabileceğinden emin olmak için istediği her şeyle bu pozisyona girecekti. On Hag aynı olacak. Geri dönüp kariyerine bakarsanız, Ajax’taki ilk günlerde oyuncular pek emin değildi” dedi Mills.

O devam etti:

“Her gün antrenman sahasında olmak istiyor. Medya ve transferlerle uğraşmak istemiyor, bu onun işi değil. Bunu sağlamak için oyuncuları daha iyi hale getirme, genç oyuncuları eğitme ve onlara inanç verme felsefesi biraz zaman alıyor. Kişisel ve personelde yapabileceği değişiklikler, bir bütçe üzerinde, futbol direktörünün kim olduğu konusunda güvence isteyecek. Eğer gelirse, oyuncu kadrosunda önemli değişiklikler olacak.”

göre Gökyüzü sporlarıTen Hag, bu yaz Manchester United’da büyük bir değişim yazını beklediğinden kulüpte devralmak için favori.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-manchester-united-transfer-news-roundup-cristiano-ronaldo-told-thankful-karim-benzema-ralf-rangnick-hits-red-devils-stars-10-april-2022?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın