Manchester United, Paul Pogba-esque’nin ayrılışına ilişkin korkuları hafifletmek için gençleri yeni bir anlaşmaya bağlayacağından emin: Raporlar


Manchester United’ın Juventus’un ilgisini savuşturmak için Alejandro Garnacho ile yeni anlaşmalar yaptığı bildiriliyor. Akademi yıldızları Paul Pogba’nın 2012’de Juventus’a ücretsiz katıldığını gören Red Devils, Garnacho ile benzer bir durumdan kaçınmak için can atıyor.

Arjantinli-İspanyol kanat oyuncusu Garnacho, 2020’de 420.000 £ karşılığında Atletico Madrid’den Manchester United’a transfer oldu. O zamandan beri zahmetsizce Manchester’a yerleşti ve birbiri ardına cesaret verici performanslar sergiliyor.

17 yaşındaki oyuncu, 2021-22 sezonunda gösterdiği dikkat çekici performans nedeniyle Jimmy Murphy Yılın Genç Oyuncusu Ödülü’nü kazandı. United U18’in FA Youth Cup finalinde beş gol kaydetti. Finalde, Nottingham U18’e karşı 3-1 galibiyette iki gol atarak Maçın Adamı performansı sergiledi.

2021-22 sezonundaki performansı göz önüne alındığında, Manchester United’ın neden onu sonsuza kadar bağlamak istediğini anlamak zor değil. Göre Manchester Akşam Haberleri Rapora göre, 20 kez İngiliz şampiyonu için işler yolunda gitmiyor.

Uzun vadeli bir yenileme görüşmeleri iyi ilerliyor ve Juventus’un oyuncuyu yakalama şansını azaltıyor. bu Bianconeri Daha önce Pogba (2012) ile yaptıkları bir şeyi, sözleşmesinin sonunda oyuncuyu cezbetmek için planladıkları bildirildi.

Daha önce Garnacho’nun sözleşmesinin bitmesine 12 ay kaldığı iddia edilmişti. Geçen yıl 17 yaşına girdikten sonra yeni bir anlaşma imzaladığı şimdi ortaya çıktı. Mevcut sözleşmesi 2025 yazına kadar bitmiyor.

Şu anda müzakere edilmekte olan yeni anlaşma, maaşlarına somut bir destek sağlamanın yanı sıra sözleşmesine birkaç yıl daha ekleyebilir. Henüz 17 yaşında olan Garnacho, United formasıyla Premier Lig’deki ilk maçına çıktı ve Nisan ayında Chelsea ile 1-1 berabere kaldıkları maçta yedek olarak oyuna girdi.


Alejandro Garnacho, yeni Manchester United patronu Erik ten Hag altında daha fazla dakika görebilirdi

Marcus Rashford mücadele ederken ve Anthony Elanga formda ve formda sürüklenirken, Manchester United geniş alanlarda daha kaliteli yapabilirdi. Sol kanat oyuncusu Alejandro Garnacho, bu soruna şirket içi iyi bir çözüm olabilir.

Erik ten Hag genç, yetenekli futbolcularla yaptığı çalışmalarla tanınıyor ve Garnacho, United’ın şu anda sahip olduğu tartışmasız en yetenekli genç oyuncu. 17 yaşındaki oyuncu çok çalışıyor, harika bir dripling yapıyor ve golü atıyor.

Biraz rehberlikle, oyununu bir sonraki seviyeye taşıyabilir ve Old Trafford birimine kanatlardan çok ihtiyaç duyulan elektriği verebilir.

Elbette Premier Lig’in en iyi savunmacılarına karşı oynamak şaka değil, ancak Garnacho, Premier Lig’in genç bir yıldızı olmak için gerekenlere sahip olabilir. Ten Hag’ın sarsılmaz güveni ve olumlu geri bildirimleri, Garnacho’nun potansiyelini gerçekleştirmesine yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumor-manchester-united-confident-tying-youngster-new-deal-alleviate-fears-paul-pogba-esque-departure-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel