Manchester United ikonu David Beckham, takımı için son dakika serbest vuruşu kullanacağı 1 oyuncuyu seçti


Manchester United efsanesi David Beckham, takımı için son dakika serbest vuruş kullanacak birini seçmesi gerekseydi, Zinedine Zidane’ı seçerdi. Beckham ve Zidane, 2003-2006 yılları arasında Real Madrid’de birlikte oldukları süre boyunca soyunma odasını paylaştılar.

Beckham, spor tarihinin en iyi serbest vuruşçularından biri olarak geniş kitlelerce selamlanıyor. Uzak mesafeden inçlik mükemmel curlers’dan yakın mesafeden çapraz çubuklu creeper’lara kadar, İngiliz, en parlak döneminde tüm açılardan serbest vuruşlar atmayı başardı.

Beckham kariyerinde 65 serbest vuruş kaydetti. Güneş), onu spor tarihindeki en yüksek beşinci serbest vuruş oyuncusu yapıyor. En unutulmaz golü, 2002 Dünya Kupası elemelerinde Yunanistan’a karşı ülkesi İngiltere için geldi. Beckham’ın son vuruşu, Üç Aslan’ın son Dünya Kupası elemelerinde yenilgiden kaçınmasına, 2-2’lik bir beraberliğe imza atmasına ve böylece 2002 büyük etkinliğindeki yerlerini güvence altına almasına izin verdi.

Beckham’ın serbest vuruş becerileri iyi belgelenmiştir, bu nedenle Gary Neville, SkyBet, tercih ettiği son dakika vuruşunu seçerken kendisini göz önünde bulundurmamasını istedi. Beckham hiç düşünmeden, varsayımsal son dakika serbest vuruşu için “Zidane, Zizou”yu seçeceğini açıkladı.

Real Madrid’de Zidane, nadiren Roberto Carlos, Ronaldo ve Beckham’ın kendisinin önünde serbest vuruş kullanma fırsatı buldu. Ancak Juventus ve ülkesi Fransa için epeyce gol attı. 2004 Avrupa şampiyonasının grup aşamasında İngiltere’ye (Fransa’ya 2-1 galibiyet) karşı aldığı sakatlık süresi bugün bile hatırlanıyor.


Cristiano Ronaldo, şu anda Manchester United’da en çok frikik golü atan oyuncu.

Cristiano Ronaldo, bir zamanlar “knuckleball” serbest vuruşlarının doğruluğundan dolayı övüldü. Dalacaklar ve yön değiştirecekler, tüm kaleciler için hayatı perişan edeceklerdi.

Son birkaç yılda, ünü bir darbe aldı ve kutunun dışında nadiren gol atıyor.

Cristiano Ronaldo, 37 yaşında dünyanın en zor ligi olan Premier Lig’e geri döndü. Premier Lig döneminin en kötü Manchester United takımında 18 puanla skor tablolarında 3. oldu. Kredinin vadesi geldiği yerde! 👏🏻

Yine de, düşen hissesine rağmen, kariyerinde 58 gol atarak Manchester United’daki en başarılı serbest vuruş oyuncusu olmaya devam ediyor. Hedef). Bu 58 kişiden 15’i iki dönem boyunca şu anki işvereni Manchester United için geldi.

Premier Lig’de (2007-08) Portsmouth’a attığı gol, İngiliz futbolunun gelmiş geçmiş en iyi frikik gollerinden biri olarak kabul ediliyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-manchester-united-icon-david-beckham-picks-1-player-choose-take-last-minute-free-kick-team?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel