Magomed Ankalaev, Kamaru Usman’ın ilk 3 hafif ağır sikleti yenebileceğini kabul etti, ancak onu değil


Magomed Ankalaev, Kamaru Usman’ın Jiri Prochazka, Jan Blachowicz ve Glover Teixeira’yı yenebileceğine inanıyor.

Usman’ın menajeri Ali Abdelaziz, müvekkilinin UFC sıralamasında ilk üç hafif ağır sikleti yenebileceğini iddia etmek için kısa süre önce Twitter’a gitti. Ankalaev, Abdelaziz’in teklifini kabul etti ancak Usman’ın onu yenemeyeceğini de sözlerine ekledi.

Abdelaziz’in gönderisini retweetleyen Ankalaev, şunları yazdı:

“Bu yaşlı adamı üçünü de ezdiğine inanıyorum ama beni değil”

Bu yaşlı adamı 3’ü de parçaladığına inanıyorum ama beni değil twitter.com/aliabdelaziz00…

Bu yılın başlarında Usman, hafif ağır sıklet şampiyonluğu için o zamanki şampiyon Jan Blachowicz’e meydan okumak için iki bölüm yükseltmeyi ciddi olarak düşündüğünü açıklamıştı.

Orta siklette baskın olan Usman, ikinci bir kemere baktığını, ancak yakın arkadaşı İsrail Adesanya ile savaşmakla ilgilenmediği için orta sikletten kaçınmak istediğini söyledi. ile bir görüşme sırasında GQ‘Nijerya Kabusu’ dedi ki:

“İsrail’i atlayıp 205’te Jan ile dövüşecektim. [pounds]. Çünkü ben bir kiloyum, bunu kanıtlamak istiyorum. Kilosu ne olursa olsun, benim için gerçekten iyi bir eşleşme olduğunu düşündüm.”

Kamaru Usman’ın GQ ile yaptığı röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz:

youtube kapağı

Kamaru Usman ve Magomed Ankalaev için sırada ne var?

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Kamaru Usman ve Leon Edwards arasında uzun zamandır beklenen rövanş maçı için nihayet bir tarih belirlendi. UFC 275 yayını sırasında, Usman vs. Edwards 2’nin Ağustos ayında UFC 278’in ana etkinliğinde yer alacağı açıklandı.

Usman ve Edwards’ın yolları ilk olarak Aralık 2015’te Fox 17’deki UFC’de kesişti. İlk toplantılarında Usman, İngiliz’i üç turdan sonra oybirliğiyle karar vererek mağlup etti.

P4P kralının bir sonraki rakibi var 😤Kamaru Usman, 20 Ağustos’ta UFC 278’de Leon Edwards ile karşılaşacak.

Usman o zamandan beri orta siklet dağının zirvesine yükseldi ve son zamanlarda UFC’nin pound pound kralı olarak statüsünü güçlendirdi. Bununla birlikte, Edwards o zamandan beri hiçbir dövüşü kaybetmedi ve 10 dövüşlük bir yenilmezlik serisi sürüyor.

Magomed Ankalaev, kendi adına, kıdemli Anthony Smith’e karşı çok önemli bir potansiyel unvan eleme için hazırlanıyor. Dağıstanlı, Temmuz ayında UFC 277’de ana kartta art arda dokuzuncu galibiyetini elde edecek.

Anakalaev şu anda 4. sıradaki UFC hafif ağır sıklet. Smith karşısında aldığı bir galibiyet, ona yakın gelecekte bir şampiyonluk şansı verebilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/magomed-ankalaev-agrees-kamaru-usman-can-beat-top-3-light-heavyweights?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel