Magic Weekend 2022: Süper Lig’in yıldızlarının parlamasına yardımcı olan GPS istatistikleri | Rugby Ligi Haberleri


Sky Sports yine izleyicilere Betfred Super League’in Magic Weekend’inden alınan en yüksek hız, yoğunluk ve mesafeyi gösteren canlı GPS oyuncu istatistiklerini sunacak; Newcastle’daki St James’ Park’taki altı maçın tümünü Cumartesi ve Pazar günleri Sky Sports’ta canlı izleyin

Son Güncelleme: 05/07/22 12:01am

Leeds'in Harry Newman'ı, canlı verileri kaydeden GPS izleme yeleklerinden birini giyiyor

Leeds’in Harry Newman’ı, canlı verileri kaydeden GPS izleme yeleklerinden birini giyiyor

Newsome Panthers ile Yorkshire Junior League’in oyun sahalarında onu yırtan bir genç olarak, Harry Newman hangi maksimum hıza ulaştığını veya hangi yoğunluk seviyelerinde oynadığını neredeyse hiç düşünmedi.

Ancak Leeds Rhinos’un akademi kurulumuna ilerlediğinden ve şimdi yerleşik bir Betfred Süper Lig oyuncusu olarak, bu rakamlar, giydiği Catapult Sports yelekleri aracılığıyla toplanan GPS istatistikleri sayesinde 22 yaşındaki için hayatın bir parçası ve parselidir. Oyunlar ve eğitim sırasında oyuncular.

Bu yılki Magic Weekend tekrar görecek Gökyüzü sporları Canlı veri takibini izleyicilere en yüksek hızı, oyun yoğunluğunu ve kapsanan mesafeyi getiriyor ve Newman gibi oyuncular için nasıl performans gösterdikleri konusunda değerli bir girdi sağlayan metriklerdir.

Geçen yılki Magic Weekend’in birinci gününde en yüksek maksimum hızı 21.25mph olarak belirleyen Newman, “Büyüyüp çocukken saflarda ilerlerken, GPS istatistiklerinizi düşünmüyorsunuz” dedi. Gökyüzü sporları.

“Ancak bu seviyede oynamaya başladığınızda her şey önemli, bu tür çıktıları oyunların arka ucuna koyabilmek daha iyi bir oyuncu olmanıza yardımcı oluyor.

“Daha uzun süre daha iyi yapabilirseniz, o zaman size gerçekleştirmek istediğiniz en yüksek seviyede performans gösterme şansı verir.”

Üç çeyrek olarak, hız ve yoğunluk Newman’ın en çok dikkat ettiği istatistiklerden ikisidir, ancak uzaklaştırma cezası bu yıl Rhinos takım arkadaşlarının birinci günün son maçında Castleford Tigers’a karşı oynadığı bir seyirci olacağı anlamına gelir. Aziz James Parkı.

Magic Weekend 2022: Süper Lig'in yıldızlarının parlamasına yardımcı olan GPS istatistikleri | Rugby Ligi Haberleri

İnsanların spordaki veri hacmini ve insanların bir sporcuyu ne zaman zorlamaları gerektiğini, bir sporcu için ne zaman daha kolay hale getirmeleri gerektiğini anlamak için bunu nasıl kullandıklarını ve nihayetinde oyun gününü çok daha heyecanlı hale getirdiğini düşünmüyorum.

Profesör Ben Jones

12 Süper Lig takımı söz konusu olduğunda, veriler, oyuncuların oyunların en yoğun olduğu noktalarda en iyi performanslarını göstermelerini sağlamak için maç hazırlıklarını bilgilendirmek için uzun bir yol kat ediyor.

RFL ve İngiltere performans ve araştırma lideri Profesör Ben Jones, “İki şey var” dedi. Gökyüzü sporları. “İnsanlar sporcuların ne kadar sıkı çalıştığını görebiliyorlar, ancak insanlar aynı zamanda sporcuların en iyi performanslarını göstermelerini desteklemek için ne kadar ayrıntıya girildiğini de görebiliyorlar.

“İnsanların spordaki veri hacmini ve insanların bir sporcuyu ne zaman zorlamaları gerektiğini, bir sporcu için ne zaman daha kolay hale getirmeleri gerektiğini anlamak için bunu nasıl kullandığını ve nihayetinde oyun gününü çok daha heyecanlı hale getirdiğini düşünmüyorum.

“Maçın taleplerine baktığımızda düşünmenin gerçekten önemli bir yolu, sporcuları sadece bu en zor dönemlerde hayatta kalmaya değil, bu dönemlerde başarılı olmaya nasıl hazırlayacağımızdır. Sonuçta, bu sadece körü körüne koşmakla ilgili değil.

“Bu, koşabilmek ve iyi kararlar alabilmek, yakalamak, pas vermek, tekmelemek, savaşın harareti içinde bu gerçekten zor kararları vermekle ilgili. Bunu başardık ve koçlar, destek personeli ve kulüpler hazırlandı. Bunu yapmak için ve bunu oyunlarda görüyorsunuz.”

Ragbide GPS ile oyuncuları takip etmeye yönelik ilk çalışmanın, bir oyun sırasında bir forvet ve bir arkada bir izleyici takarak gerçekleştirilmesinden bu yana 15 yıl geçti.

O zamandan beri, hemen hemen tüm oyuncuların yelek giymesi için hızla gelişti ve oyuncuların kafalarının maruz kaldığı yükü takip edecek aletli lastik koruyucularla donatılmaları çok uzun sürmeyecek.

Ragbi liginde bu verilerle yapılan ilerlemelerin çoğu, kulüplerin ve sporun yönetim organının işbirliği yapması ve birbirleriyle bilgi paylaşması sayesinde gerçekleşti ve Profesör Jones, oyuncu refahı ve performansının artık el ele gittiğinden şüphe duymuyor.

Magic Weekend 2022: Süper Lig'in yıldızlarının parlamasına yardımcı olan GPS istatistikleri | Rugby Ligi Haberleri

Magic Weekend 2021’den önde gelen GPS istatistikleri

Newcastle’daki 2021 Super League Magic Weekend’de kat edilen en yüksek hız, yoğunluk ve mesafe açısından liderlere tekrar bakın.

Profesör Jones, “Gördüğümüz bir şey, insanların ne kadar sıkı antrenman yaptıkları değil, insanların en iyi performansı sergilemek için nasıl antrenman yaptıklarıdır” dedi. “Bu insanları yormakla ilgili değil, insanların buna uyum sağlamasına izin vermek için bir eğitim seansı yapmakla ilgili.

“GPS, oyunun en zor kısmı açısından nereye varmaya çalıştığımızı ve bunun için antrenman yapabileceğimiz en iyi yolu anlamamızı sağlıyor. Bu gerçekten önemli çünkü oyuncuları etkili ve verimli bir şekilde eğitebilirsek, yaralanma riski, performansı artırıyoruz.

“Bu bir oyuncu refahı avantajı ve bence şu anda bulunduğumuz yerde, performans ve oyuncu refahı aynı şey. Oyuncuların daha iyi performans göstermesine ve iyi oyuncu mevcudiyetine yardımcı olmak, aynı zamanda iyi bir takım başarısıdır.”

Newman, verilerin oyuncu refahını ve ulaşabilecekleri performans düzeylerini artırmak için kullanılması gerçeğine minnettar.

Magic Weekend 2022: Süper Lig'in yıldızlarının parlamasına yardımcı olan GPS istatistikleri | Rugby Ligi Haberleri

Sporcular olarak neler başarabileceğimizi görebilmek biz oyuncular için harika. Tüm eğitimleri veriyoruz ve bunu sağlamak için çok çalışıyoruz çünkü günün sonunda bizler eğlendiriciyiz ve bunun için buradayız.

Harry Newman

Ve kendisinin ve diğer Süper Lig oyuncusunun çeşitli performans ölçütlerinde, özellikle de oyunların en zorlu bölümlerinde ve 80 dakikanın tamamında ölçekleyebilecekleri yükseklikleri bilmek, onları daha da büyük zirvelere ulaşmak için harekete geçirmeye hizmet ediyor.

Newman, “Biz oyuncular için sporcular olarak neler başarabileceğimizi görebilmek harika.” Dedi.

“Bütün eğitimleri veriyoruz ve bunu sağlamak için çok çalışıyoruz çünkü günün sonunda bizler eğlendiriciyiz ve bunun için buradayız.

“Canlı olarak görebilmek ve oyunlarda neye çarptığımızı bilmek harika.”

Betfred Super League’in Sihirli Hafta Sonu’ndaki altı maçın tamamını Newcastle’daki St James’ Park’ta 9 Temmuz Cumartesi ve 10 Temmuz Pazar günleri yalnızca Sky Sports’ta canlı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12645775/magic-weekend-2022-the-gps-statistics-helping-super-leagues-stars-shine

SMM Panel PDF Kitap indir