Macaristan 1-0 İngiltere puanı: Jarrod Bowen işleri yoluna koymak istedi ama Trent Alexander-Arnold’un dinlenmeye ihtiyacı var | Futbol Haberleri


Dominik Szoboszlai’nin çekişmeli cezası, Three Lions’un Milletler Ligi kampanyasına Budapeşte’de 1-0 mağlubiyetle başlaması anlamına geldiği için İngiltere, 60 yıl sonra Macaristan’a karşı ilk yenilgisini aldı.

Gareth Southgate’in takımı penaltı atışları hariç 22 maça yenilgisiz gitti, ancak Katar’daki 2022 Dünya Kupası’nın başlamasından 171 gün önce kimlikten yoksun bir görüntü sergilediler.

Jarrod Bowen ve James Justin, İngiltere’deki ilk çıkışlarını yaparken, Harry Kane de Mart ayında Fildişi Sahili’ne karşı kazanılan dostluk galibiyetinden sekiz değişiklik gösteren bir tarafa geri çağrıldı.

Yakın zamanda oyuna giren yedek Reece James’in Zsolt Nagy’ye meydan okuması için spot vuruş verme kararı sert görünüyordu, ancak İngiltere, baştan sona nasıl çalıştıkları düşünüldüğünde sonuca pek itiraz edemezdi.

Salı günkü zorlu Almanya gezisine hazırlanmak zorunda olan Southgate’in adamları için 11 günde dört Uluslar Ligi maçına moral bozucu bir başlangıç ​​oldu. Gökyüzü sporları Puskas Arena’daki gerilemeden İngiltere oyuncu reytinglerini sağlar…

Dominik Szoboszlai penaltı noktasından golü attı
Resim:
Dominik Szoboszlai penaltı noktasından golü attı

İngiltere reytingleri

Ürdün Pickford – 6

İngiltere için erken bir hatırlatmada 11 dakika sonra vücudunu yaymaya ve Dominik Szoboszlai’yi ertelemeye yetecek kadar şey yaptı, ancak Conor Coady’nin işi tamamlaması gerekiyordu.

Başka bir rutin kurtarış Nagy’yi reddetti, ancak Pickford’a Szoboszlai’nin kesin cezasıyla şans verilmedi. Parried Laszlo Kleinheisler, Andras Schafer’e doğru şutunu çekti ve şansın geri tepmesi alevlendi.

Jordan Pickford, savunucularına talimat verdi
Resim:
Jordan Pickford, savunucularına talimat verdi

Kyle Walker – 6

Trent Alexander-Arnold’un arkasında topa sahip bir sağ bek olarak görevlendirildi, sakince birkaç şeytani orta yaptı, ancak Trent Alexander-Arnold’la yapılan kurulum göz önüne alındığında ileriye dönük fazla bir şey önermek zorunda değildi. Saat işaretinden önce değiştirilen İngiltere, aciliyetin gerekli olduğunu anlayacaktı.

Conor Coady – 6

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Conor Coady, Uluslar Ligi’nde Macaristan’a karşı oynadığı 23 maçta ilk yenilgisini alan İngiltere’nin toparlanmasının önemli olduğunu söyledi.

10. kıdemli şapkasında, Szoboszlai’nin erken şansını engellemek için sert bir eyleme zorlandı ve hattını temizlemek için tetikteydi. Bir kornerden prezentabl bir şansa yöneldi ama yakın mevkiini iyi savundu.

Jarrod Bowen’a yaptığı pas çok düzgün ve çok yavaştı, bu da hızlı bir top kaybı ve Adam Szalai’nin Pickford’u çizgisinden çıkarken cüretkar bir çaba göstermesine yol açtı. İkinci yarıda iyi bir fırsat daha yakaladı ve daha iyisini yapması gerektiğinde pes etti. Rezervasyon yapıldı.

Harry Maguire – 6

İkinci yarıda kolu vücuduna sımsıkı sarılmış bir Loic Nego vuruşunu engelledi. Topa sahip olma konusunda sakin, atakları orta sahaya sürerek başlatmaya çalıştı ancak İngiltere’nin şekli seçeneklerini sınırladı. Rose, ikinci yarıda Alexander-Arnold korneriyle karşılaşacak, ancak çabasını hedefe yönlendiremedi ve uzun köşegenleri vuruldu ve ıskaladı.

James Justin – 5

Leicester’dan İngiltere’yi temsil eden 23. oyuncu olan Justin, her zaman Macaristan’ın sağ bek Nego’sunu karıştırarak karışık sonuçlar elde etmeye çalıştı.

Macaristan İngiltere’nin sol tarafını hedef aldı ve 24 yaşındaki Szoboszlai neredeyse çıkmazı kıran Szoboszlai’ye kadar Nego için yeterince sıkı değildi. ACL yaralanmasıyla on bir ay, İngiltere’deki ilk çıkışı, açılış döneminde bir sancı hisseden aralıkta kısa kesildi.

Declan Pirinç – 6

Declan Rice ve Harry Maguire iş başında
Resim:
Declan Rice ve Harry Maguire iş başında

Önümüzdeki 10 gün Gareth Southgate’in Katar vizyonunu şekillendirecek ve Rice’ı bunun merkezi bir parçası olarak görmemek zor olsa da, bu uzun bir kampanyanın sonunda garip bir testti.

West Ham için kutudan kutuya bir güç kaynağı olan Rice, orta saha çift pivotunun daha derini olarak kullanıldı ve burada Jordan Henderson’ın yokluğunda Southgate’in kıdemli orta saha oyuncusu olabileceğini gösteremedi.

Trent Alexander-Arnold – 5

Zsolt Nagy, Trent Alexander-Arnold sorunlarına neden oldu
Resim:
Zsolt Nagy, Trent Alexander-Arnold sorunlarına neden oldu

Çok uzak ama yine de birçok sonucu olabilecek bir oyun. Liverpool bekinin 7 No’lu formayı giymiş olması, Trent kompleksini bir şekilde özetliyor. Southgate yönetiminde kulüp seviyesindeki doğal pozisyonunda oynaması için nadiren ona güvenildi.

Uzak karakolda yakalanan büyüyen kör noktası, Nagy uzaktaki direğe gizlice girdiğinde ancak iyi bir bağlantı kuramadığında neredeyse tekrar istismar edildi. Oyun değiştirmek için pas aralığını gösterdi, ancak hızlı top çok nadir görüldü ve yorgun köşeleri umutsuzca aşırı vuruldu.

Jude Bellingham – 6

Jude Bellingham, Andras Schafer'la tartışıyor
Resim:
Jude Bellingham, Andras Schafer’la tartışıyor

Kalvin Phillips, Euro 2020’deki mükemmel performansıyla İngiltere’de yılın en iyi oyuncusu ama Bellingham farklı bir şey sunuyor. Ara sıra ağır dokunuşlar, her şeye kendi tarzına sahip olmadığı anlamına geliyordu. İngiltere orta sahayı aradığında, genellikle topa yakalandılar, ancak 18 yaşındaki oyuncu kendini tuttu.

Yıllarının ötesinde olgunlaşan Bellingham’ın İngiltere için 12 maçlık galibiyet serisi sona erdi, ancak bu rekor kısmen Southgate’in uygun maçlar sırasında ona dönmesinden kaynaklanıyordu. Bu tam zamanında bir darbe oldu, ancak İtalya ve Almanya’nın geleceği ile Borussia Dortmund orta saha oyuncusu daha sıkı rakipler tarafından daha dar alanlarda test edilmeye hazır.

Harry Kane – 5

Macar Orban Willi, Harry Kane'e Karşı
Resim:
Macar Orban Willi, Harry Kane’e karşı harekete geçti

İngiltere’yi 46. kez kaptan olarak uzaklaştıran Kane, işinin çoğunu kutunun dışında yaptı. Macar savunucularının zevkine göre derinlere sürüklendi, genişlere doğru sürüklendi.

Ev sahibi takım önceki 12 milli maçından sadece ikisinde temiz bir skor elde etmeyi başardı, ancak Tottenham forveti 83 dakika sonra hedefe ilk şutunu attı. Wayne Rooney’nin tüm zamanların gol rekoru hiçbir zaman sorunlu gibi görünmedi.

Jarrod Bowen – 7

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jarrod Bowen, İngiltere’deki ilk maçına Uluslar Ligi’nde Macaristan’a karşı çıkmadan önce sinirlerinin bozuk olduğunu ve bunun özel bir an olduğunu da sözlerine ekledi.

Bowen, İngiltere için herhangi bir genç futbol seviyesinde oynamamıştı, ancak West Ham için tüm yarışmalarda 18 gol attıktan sonra bu başlangıcı hak ediyordu. Bu, yılın Hammer’ı Bowen için sonradan düşünülen bir kulüp sezonundan daha fazlasıydı, Puskas Stadı’nda 26 derecede hararetli bir şekilde devam eden bir seçmelerdi.

Attila Szalai tarafından bir şut bloke etmek için Kane’in vuruşuna kilitlendiğinde canlı bir başlangıç ​​ve başka bir kanca vuruşu Peter Gulacsi’yi rahatsız edemedi. Her zaman son defans oyuncusunun omzundaydı, daha kıdemli takım arkadaşları solgunlaşırken çok rahat görünüyordu.

Mason Dağı – 5

Roland Sallai ve Mason Mount top için yarışıyor
Resim:
Roland Sallai ve Mason Mount top için yarışıyor

Genellikle periferide, Mount’ın ilk yarının ortasında bir Kane çaprazına tutunamaması bir hareketliliğe yol açtı. Kendi tarafına sahip olmak için iyi bir azim gösterdi, ancak Justin ile aşina olmayan bir sol tarafın bir parçasını oluşturmakla görevlendirildi – ve sinerji eksikliği aşikardı. Kane pasıyla zorlanarak auta vurduktan sonra yere bir şut attı. Her zamanki kıvılcımını sağlayamadı.

Abonelikler

Bukayo Saka, Roland Sallai'yi devirdi
Resim:
Bukayo Saka, Roland Sallai’yi devirdi

Bukayo Saka – Justin için Açık, 45 – 6

Arsenal’de yılın oyuncusu geçen sezon kulübünün tüm maçlarında yer aldı ve Southgate daha fazla hücum gücü aradığı için devre arasında çağrıldı. Tehditkar bir koşudan sonra omzunu düşürmesi ve Gulacsi’yi kurtarmaya zorlaması sadece beş dakika sürdü. Kendi yarattığı bir şanstı, ancak İngiltere’nin bu sefil gösteriden gösterecek çok az şeyi vardı.

John Stones – Walker için Açık, 61 – 6

Tanıtımından kısa bir süre sonra Macaristan’ın çıkmazı aşmasıyla nadiren test edildi. İngiltere bir ekolayzer için zorlamaya çalışırken düzensiz bir savunmanın parçası.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Gareth Southgate, İngiltere takımının genç Macar taraftarların Macaristan’daki maç öncesinde diz çökerek onları yuhalamasının ardından antrenman yapmaya çalıştığını söyledi.

Reece James – Alexander-Arnold için Açık, 61 – 5

James tanıtıldığında İngiltere sürükleniyordu ama sonuçta cezalandırılan onun gevşek yargısıydı. Zararsız, hatta sert görünüyordu, ancak Chelsea bek cezalandırıldı ve Nagy’ye ceza sahası içinde yaptığı faul için sarı kart gördü.

Portekizli hakem Artur Soares Dias, gevşek bir ilk dokunuştan sonra omzunu net bir şekilde çektiğini düşündü. İngiltere, baştan sona Macaristan’ın uzun köşegenleriyle mücadele etti ve konsantrasyon kaybı, Southgate’in takımının bir bütün olarak özetlenmesine neden oldu.

Jack Grealish – Binek İçin Açık, 61 – 6

Southgate, vites değiştirmeye çalışırken 0-0’da Grealish’e döndü. İngiltere, Macaristan kapısının kilidini açmak isterken, solda Saka ile iyi bir uyum sağladı. Son şanslarında Kane’in yan ağlara amansız hamlesini ayarlamaya dahil oldu.

Kalvin Phillips – Coady için Açık, 79 – n/a

Phillips’in tanıtımı Bellingham’ın öne geçmesine izin verdiği için İngiltere son 10 dakikada dörtlü geri döndü. Herhangi bir etki yaratmak için çok az zamanı vardı.

Macaristan derecelendirmeleri: Gulacsi (6), Lang (6), Atilla Szalai (6), Orban (7), Nego (7), Adam Nagy (6), Adam Szalai (7), Szoboszlai (8), Schafer (6), Zsolt Nagy (7), Sallai (6).

Yedekler: Kleinheisler (6), Styles, Viola, Vecsei, Adam (n/a).

Sıradaki ne?

İngiltere, Salı günü 19.45’te Allianz Arena’ya gittiklerinde Almanya’da eski bir düşmanla karşı karşıya. Canlı derlemeyi ve kapsamı takip edin Gökyüzü sporları dijital platformlar 18.00’den itibaren.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12627738/hungary-1-0-england-ratings-jarrod-bowen-looked-to-make-things-happen-but-trent-alexander-arnold-needs-rest

Yorum yapın

SMM Panel