Mac Tottie ile Peter Bowen için bir Topham galibiyeti daha | Yarış HaberleriMac Tottie ile Peter Bowen için bir Topham galibiyeti daha | Yarış Haberleri

Mac Tottie, Randox Topham Handikap Chase’de eve temiz dönerken Bowen ailesine Grand National çitlerini aşarak hazine değerinde bir galibiyet verdi.

Kasım ayında Grand Sefton’da ünlü engelleri aşarak başarılı oldu, aynı handikap işaretine geri döndü ve liderler Melling Yolu’nu geçerken Sean Bowen için sorunsuz bir şekilde seyahat etti.

Antrenör Peter Bowen, 2010-2012 yılları arasında Dunbrody Millar (2007) ve Always Waining ile arka arkaya üç yıl zafer kazanarak beşinci kez yarışı kazanıyordu, ancak bu, oğlu için bir ilk başarıydı.

8-1’lik bir şansla gönderilen Mac Tottie, uzun süredir lider olan Janika son atlayışta yeterince ağladıktan sonra şirket için bir dizi İrlandalı akıncıya sahipti.

Ted Walsh’tan Batcio ve Willie Mullins’den Annamix, önden eleme şansıyla hala oradaydı, ancak Mac Tottie, Batcio’dan dört buçuk farkla kazanmak için çizgiyi geçti. Bowen ayrıca dördüncü Francky Du Berlais’i de eyerledi.

Duygusal kazanan sürücü, “Babam bir tane hazırlamak istediğinde işi gerçekten yapıyor. Bunu beşinci kez kazandığını söylemeliyim,” dedi.

“James (Bowen, erkek kardeş) geçen gün ona okul yaptırdı ve gözleri ışıl ışıldı, çok memnun oldu. Ona bindiğim için çok şanslıyım. İnanılmaz. Konuşamam.

“Bunu ailen için yapmak sadece farklı. Ailen için binmek ne kadar farklı olduğunu kelimelerle anlatamazsın, annen ve baban için yapmak sadece farklı.

“İlk başta neredeyse yıkılıyordum, ancak kısa sürede bir ritme girdi ve Kanal Dönüşü’nden sonra gerçekten canlandı. Kaçıyordu ve gerçekten iyi kazanmaya devam etti.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12585466/another-topham-win-for-peter-bowen-with-mac-tottie

Yorum yapın