Maç Raporu – Wigan 40 – 6 Toulouse


Wigan’ın kanat oyuncusu Abbas Miski, Toulouse Olympique’i 40-6’lık bir galibiyetle ikna ederek dört deneme yaptı.

Son Güncelleme: 25/06/22 12:05

Wigan Warriors Abbas Miski, Toulouse'a karşı dört gol attı

Wigan Warriors Abbas Miski, Toulouse’a karşı dört gol attı

Wigan kanat oyuncusu Abbas Miski’nin dört denemesi, Toulouse’u 40-6’lık ikna edici bir galibiyetle Süper Lig’de şimdilik ikinci sıraya taşımak için zemin hazırladı.

Warriors, Jai Field ve Bevan French’in harika çalışması sonrasında Miski’nin köşeye temas etmesiyle sadece üç dakika sonra skoru açtı.

O andan itibaren, Toulouse avda değildi ve Liam Farrell geçmek için mücadelede döndü, Miski’den iki ve Fransız’dan bir denemede ev sahibi takım 28-0’lık bir galibiyetle kontrolü iyi bir şekilde gördü.

Toulouse ikinci yarının başında Dominique Peyroux’un pas geçmesiyle bir geri çekti, ancak bu Warriors’ın iki deneme daha yaparak vitesi yükseltmesine neden oldu.

Field, denemek için geçmek için bazı düzgün ayak hareketleri gösterirken, Miski, kendisi ve ekibi için harika bir geceyi tamamlamak için dördüncüyü ekledi.

Warriors sadece üç dakika sonra öne geçti ve bir daha geriye bakmadılar. Field ve French sağ kanatta birleşince Miski ilk şansını yakaladı. Harry Smith 6-0 yapmak için dönüştü.

Wigan, Toulouse savunmasını kolaylıkla geçiyordu. Field bir ara verdi ve kendisi gitmek yerine Fransız bulmayı seçti ve bek düşürüldü. Brad Singleton, Farrell avantajlarını 10-0’a çıkarmak için bir boşluktan gönderilmeden önce, Smith’in dönüşüm girişiminde başarısız olmasıyla gol atmaya yaklaştı.

Toulouse ilk gerçek hücumunu Corey Norman’ın devre arası vermesiyle başlattı, Marcon ise köşeye Tony Gigot vuruşunu toplayamadı. Field’dan gelen nadir bir elleçleme hatası başka bir denemeyi engelledi, ancak ilk müdahalede Toulouse’un bir vuruşu, üstünlüğü Wigan’a geri verdi.

Bu sefer Field sağa gidip gecenin ikinci denemesi için Miski’ye bir kesme topu gönderen Fransız ile birleşerek hata yapmadılar. Smith 16-0 öne geçti ve tam kontrolde.

Toulouse, herhangi bir şans yaratmadan biraz topa sahip olmanın tadını çıkarmaya başladı. Buna karşılık Wigan, aranın bir yarışma olarak sona ermesinden önce her oyunda ve üç dakika içinde iki denemede tehdit ediyordu.

First Field, Smith, Kai Pearce-Paul ve Willie Isa, Fransızlar geçiş yapmak için Liam Marshall ile karşılıklı geçiş yapmadan önce Miski’nin hat-trick yapması için sağda birleşti. Smith ilk yarıyı 28-0 önde tamamladı.

İkinci yarıda ilk sayı atan ziyaretçiler oldu ve Peyroux inmek için defanstaki gevşeklikten yararlandı. Chris Hankinson skoru 28-6’ya getirdi.

Field, Toulouse savunmasını şaşırtmak için gösterişli ayak hareketlerini sergilediğinde, Wigan ikinci periyodun ilk denemesi için orta noktayı geçti. Smith 34-6 öne geçti.

Warriors, Miski’nin gecenin dördüncü denemesini alarak 40’a ulaştı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/wigan-vs-toulouse/report/56332

SMM Panel PDF Kitap indir