Maç Raporu – St Helens 42 – 12 Leeds


Leeds Rhinos ikinci yarıda kendi kendini imha etti, Bodene Thompson, James Bentley’i sin-binning’lere ve Zane Tetevano’yu vahşi kırmızı karta kaybetti; Azizler Konrad Hurrell (iki), Alex Walmsley (iki), Regan Grace, Agnatius Paasi, Joe Batchelor, Dan Norman

Son Güncelleme: 23/06/22 22:34

St Helens, Leeds'i döverken Konrad Hurrell eski kulübüne karşı iki gol attı.

St Helens, Leeds’i döverken Konrad Hurrell eski kulübüne karşı iki gol attı.

Leeds’in eski favorisi Konrad Hurrell, St Helens’in 42-12’lik etkileyici bir galibiyete ulaşmasına yardımcı olmak için eski kulübüne karşı iki deneme yaptı ve bu, üst üste eşi benzeri görülmemiş bir dördüncü Süper Lig şampiyonluğu peşinde koşmalarını altı puan netleştirdi.

Kış aylarında Leeds’ten transferinden bu yana yeni bir hayat kiralayan Hurrell, Saints’in Nisan ayında Headingley’de 26-0’lık galibiyetinde de gol attı ve her yarının başlarında yaptığı iyi denemeler onları yolda bıraktı. art arda altıncı lig zaferine.

İngiltere taraftarı Alex Walmsley de Saints son 14 dakikada hızlı solmakta olan ziyaretçilere karşı 16 sayı koşarken iki kez dokundu.

Leeds’in ıstırabı, Bodene Thompson’ın daha önce günaha girmesine ek olarak, Zane Tetevano’nun Hurrell’de yüksek bir mücadele için 76. dakikada oyundan alınmasıyla daha da arttı.

Sezonun üçüncü yasağını tamamlamaktan yeni çıkmış olan eski Saints ikinci kürekçi James Bentley, top oynamayı geciktirdiği için sarı kart aldığında 11 kişiyle bitirdiler.

Leeds Rhinos'tan Zane Tetvano, Hurrell'e şaşırtıcı derecede vahşi ve yüksek bir müdahale için kırmızı kart gördü

Leeds Rhinos’tan Zane Tetvano, Hurrell’e şaşırtıcı derecede vahşi ve yüksek bir müdahale için kırmızı kart gördü

Saints, geçen haftaki İngiltere maçında küçük darbelerle oturduktan sonra Jonny Lomax ve Morgan Knowles’dan büyük performanslar sergiledi, ancak genç Jon Bennison ve Jake Wingfield’ın yanı sıra her zaman yeşil kalan kaptan James Roby’den göz alıcı görüntüler de vardı.

Bennison, sakatlanan Will Hopoate’nin yerine bek pozisyonunda çalışırken, Leeds dokuz maçlık bir aradan sonra Aidan Sezer’i Blake Austin ile ortaklığını yenilemek için geri aldı.

Walmsley ve İngiltere’den yeni takım arkadaşı Matty Lees’in ön sıralarda patlayan oyunu, St Helens’i en baştan öne geçirdi ve çizgiden 10 metre ötede durdurulamaz olduğunu kanıtlayan Hurrell ile sayıyı açmaları sürpriz olmadı.

Hurrell, Leeds adına golü sekizinci dakikada bir denemeyle açtı.

Hurrell, Leeds adına golü sekizinci dakikada bir denemeyle açtı.

Genç Bennison son pası verdi ve 10 dakika sonra kanat oyuncusu Tom Makinson’ı yakına getirmek için Hurrell ile bir araya geldi.

Makinson, 12-0 yapmak için 10 sayılık bir galibiyete giderken her iki dönüşümü de tekmeledi, ancak Leeds’in devrilecek havasında değildi.

Alex Walmsley, St Helens adına galibiyette iki deneme yaptı

Alex Walmsley, St Helens adına galibiyette iki deneme yaptı

Merkez Harry Newman zaten klasını düzgün bir mola ile göstermişti ve kanat oyuncusu David Fusitu’a’nın Austin’in vuruşunu zekice yakalayıp içeri girmeden önce içeri geçmesinin ardından 22. dakikada Rhinos’un ilk denemesini yapmak için daha yıkıcı ayak vuruşları üretti. dokunmak.

Rhyse Martin golü ekledi ve yedek Sam Walters, Kruise Leeming’in topun kontrolünü kaybettiğini belirtmek için ağır çekim tekrarlar için ilk vuruşuna ulaşan ilk kişi olduğunda, Leeds berabere kaldıklarını düşündü.

Saints, aradan beş dakika önce keyifli bir üçüncü denemeyi atarak ertelemeden en iyi şekilde yararlandı, Roby, kanat oyuncusu Regan Grace’in bir vuruş şüphesine rağmen köşeyi zorlamadan önce iki kez heyecan verici bir hamle yaptı.

Regan Grace'in denemesi, kontrolünü kaybetmiş olabileceği şüphelerine rağmen tartışmalı bir şekilde ödüllendirildi

Regan Grace’in denemesi, kontrolünü kaybetmiş olabileceği şüphelerine rağmen tartışmalı bir şekilde ödüllendirildi

Devre arasında 16-6 geride kalan Hurrell, ikinci yarının üçüncü dakikasında ikinci denemesini yapmak için Makinson’ın pasını toplayınca misafir takım için geri dönüş yoktu.

Saints, Austin’in yüksek vuruşuyla başa çıkamadı ve Martin’in ikinci golü farkı sekiz sayıya indirdikten sonra Thompson, 52. dakikada bir deneme yaptı.

Ancak ev sahibi takım, Leeds bek Zak Hardaker kendi çizgisinden 15 metre uzaktaki ilk müdahalede topu kaybettikten sonra, yedek Agnatius Paasi ilk Süper Lig denemesi için yakın mesafeden saldırdığında dört dakika sonra üç puan avantajını geri kazandı. .

Agnatius Paasi, ikinci yarıda oyunu Leeds'ten uzaklaştırmak için çok önemli bir gol attı.

Agnatius Paasi, ikinci yarıda oyunu Leeds’ten uzaklaştırmak için çok önemli bir gol attı.

Thompson tehlikeli bir müdahale için günaha düştüğünde Gergedanlar 12 kişiye düşürüldü ve oradan hızla yokuş aşağı gitti.

İkinci kürekçi Joe Batchelor ve yedek pervane Dan Norman, 12 kişilik savunmada denemeler yapmak için büyük deliklerden geçti ve Rhinolar daha da tükendiğinde Walmsley ikinci kez yere yığıldı.

Joe Batchelor, Leeds geç teslim olurken St Helens'in altıncı denemesini yaptı

Joe Batchelor, Leeds geç teslim olurken St Helens’in altıncı denemesini yaptı
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/st-helens-vs-leeds/report/56330

Yorum yapın

SMM Panel