Maç Raporu – Katalanlar 20 – 36 St Helens


Jack Welsby, Lewis Dodd, Mark Percival, Morgan Knowles, Dan Norman ve Joe Batchelor, Catalans Dragons’u yenerek son dörde kalan Betfred Challenge Cup sahipleri St Helens’in skor tablosundaydı.

Son Güncelleme: 22/09/22 22:09

Jack Welsby, St Helens'in Perpignan'daki açılış denemesini kaydetti

Jack Welsby, St Helens’in Perpignan’daki açılış denemesini kaydetti

St Helens, Perpignan’da Catalans Dragons karşısında 36-20’lik ikna edici bir galibiyetle Betfred Challenge Cup’ın yarı finalinde yerini aldı.

Jack Welsby, Lewis Dodd, Mark Percival, Morgan Knowles, Dan Norman ve Joe Batchelor ev savunmasını delip geçerken Katalanlar, Saints’in kurnaz bir hücumuyla baş edemedi.

Dragons, maçın başlarında yıldız bek Sam Tomkins’i kaybetti ve onun yerine, Arthur Mourgue, 20-10’luk bir devre arası açığından kurtarmaya ilham veremedi.

Katalanlar maçın başlarında iki kez ceza aldılar ve Tommy Makinson dördüncü dakikada direğin önünden yaptığı kramponla ilk sayıları kaydetti.

Canlı Betfred Süper Lig

15 Nisan 2022, 14:30

canlı

Ancak Percival, Tom Davies’in üzerine yükseldiğinde ve Catalans, sol köşeden bir touchdown ile deneme gol serisine devam etmek için Fouad Yaha’nın solundaki topu döndürdüğünde St Helens cezalandırılacaktı.

Will Hopoate, Dragons’u sağ kanattan esnettiğinde ve Welsby’yi desteklemek için içeri basit bir pas attığında, Saints hemen karşılık verdi ve ziyaretçileri Makinson’un dönüşümü ile 8-4’te tekrar öne koydu.

Welsby daha sonra St Helens 29. dakikada Katalanları kolaylıkla delip geçerken, Makinson’ın dönüşümü onları 10 puan öne çıkarırken, hücum yarı Dodd’un sağlayıcısı oldu.

Ve Percival, Saints’in beş dakika içinde üçüncü denemesini yapmak için soldan kağıt gibi hafif bir savunma yaptı, Makinson dördüncü başarılı dönüşümünü 20-4 önde ekledi.

Jack Welsby, St Helens'in Perpignan'daki açılış denemesini kaydetti

Jack Welsby, St Helens’in Perpignan’daki açılış denemesini kaydetti

Katalanların bek oyuncusu Tomkins sahayı yaralı olarak terk etmek zorunda kaldığında oyun başka bir dönüş yaptı, ancak Curtis Sironen daha sonra Dragons kaptanı Ben Garcia’ya yüksek bir şut için günaha girdi ve Katalanlar hemen forvet Gil Dudson’ı denemeyle yanıt verdi. Morg.

Devasa pervane Sam Kasiano’nun yedek yedek kulübesinden yeniden ortaya çıkması, Fransız kalabalığının geri dönüşünü sezdiği için Dragons’a ilham vermiş gibi görünüyordu.

Josh Drinkwater yüksek bir vuruş yaptıktan sonra oyun dışı kaldı ve Katalanlar hücumlarına devam etti, ancak Yaha sol kanatta gol atmak için muhteşem bir Mourgue pası alamadı ve arada 20-10 geride kaldı.

Saints ikinci yarıda Knowles’ın kukla yarıdan yaptığı kısa mesafeli vuruşla ilk golü attı, Makinson hücumu geniş açılardan indirmek için kuvvetli bir rüzgarla ustaca pazarlık etti.

Ancak Yaha, Dragons’tan gelen bir baskı periyodundan sonra 57. dakikada oyunun ikinci denemesini yaptı ve Mourgue’un taç çizgisi dönüşümü, takımlar arasındaki 10 sayı ile maçı dengeye getirdi.

Jonny Lomax sadece 10 dakika kala Batchelor’u çizginin ötesine göndermek için öldürücü bir pas vermeden önce, pervane Alex Walmsley Norman’ın direkler arasında kolayca adım atması ve skor yapması için alan yarattığında Saints hızla otoritelerini yeniden kazandı.

36-16 geride kalan Dragons, tırmanmak için bir dağla karşı karşıyaydı ve Tyrone May’in yüz yaralanmasıyla sahayı terk etmesi gerektiğinde daha da dikleşti.

Geç bir Davies denemesine rağmen, hüküm süren Challenge Cup sahiplerine karşı yeterli değildi.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/catalans-vs-st-helens/report/57250

Yorum yapın