Maç Raporu – İngiltere 58 – 5 Galler Bayanlar


Lark Davies (iki), Jess Breach (iki), Abbie Ward, Sarah Bern, Alex Matthews, Shaunagh Brown, Emily Scarratt ve Sarah Hunter, Six Nations’a karşı Kingsholm’da Galler’e karşı baskın galibiyette gol atıyor; Red Roses, Tests vs Ireland (evde) ve Fransa (deplasmanda) ile Grand Slam sahasında kalmaya devam ediyor

Son Güncelleme: 09/04/22 19:34pm

Red Roses, 2022 Six Nations şampiyonasında Galler'e karşı üçüncü galibiyetini perçinledi

Red Roses, 2022 Six Nations şampiyonasında Galler’e karşı üçüncü galibiyetini perçinledi

İngiltere, şampiyonanın 3. Turunda Kingsholm’da Galler’i 58-5 yenerek 2022 Six Nations unvan savunmasında üçüncü baskın zaferini elde etti.

İlk yarı denemeleri Lark Davies, Abbie Ward ve geri dönen Jess Breach aracılığıyla geldi ve Red Roses’ı molada 19-0 öne geçirdi.

İkinci periyotta, Davies ve Breach isimlerine ikinci puanları eklerken, Sarah Bern, Alex Matthews, Shaunagh Brown, Emily Scarratt ve Sarah Hunter da denemeler için geçti.

Zoe Harrison zafere dört dönüşüm ekledi ve İngiltere şimdi dönmeden önce Six Nations nadas haftasına giriyor.

İngiltere – Denemeler: Davies (14, 44), Ward (20), İhlal (34, 51), Bern (54), Matthews (63), Brown (70), Scarratt (74), Hunter (80). Eksileri: Harrison (21, 35, 55, 81). Galler – Denemeler: Jones (67). Sarı kart: John (59).

İngiltere’nin Altı Ulus’taki şimdiye kadarki en etkileyici performansı 14.689 taraftarın önünde gerçekleşti – 12 yıldır en büyük iç saha seyircisi ve bir Dünya Kupası dışında en yüksek seyirci.

Abby Dow’un sahadan bir sedyeyle taşınmasına neden olan acı verici bir yaralanma geçirdikten sonra oyun birkaç dakika önce durduruldu ve ardından hastaneye kaldırıldı.

Davies yuvarlanan bir darbeyi bitirirken ve Abbie Ward bittikten kısa bir süre sonra uzun aradan sonra daha iyi yanıt veren İngiltere oldu.

Galler’in hücumu sürekli olarak güçleniyordu, ancak ev sahibinin kadrosu hatalıydı ve momentumları da disiplinsiz bir aşamadan etkilendi.

Ancak bir kez daha darbeye döndüklerinde, top, ayak hareketiyle savrulan Breach’e döndürülmeden 20 metre önce topları yaptı.

Geri dönen kanat Jess Breach, Kingsholm'da galibiyette iki deneme yaptı

Geri dönen kanat Jess Breach, Kingsholm’da galibiyette iki deneme yaptı

Davies, Sarah Bern’in bir çizgiden hücum etmesinden önce başka bir darbeyi tamamlarken, Breach için bir saniye ön sıra için iki denemeyle sıkıştı.

İngiltere’nin öndeki hakimiyeti, Bern ve Poppy Cleall’ın hücumu yönetmesiyle tamamlandı ve yerine Natalia John, ziyaretçilerden gelen savunma cezaları nedeniyle günah kutusuna gönderildi.

Bir sonraki golü Alex Matthews oldu, ancak 69. dakikada, Galler nihayet Kelsey Jones’un kısa mesafeden denemesiyle ilk sayılarını kaydettiğinde, tek yönlü trafik nihayet delindi.

Shaunagh Brown, John günah kutusundan dönmeden hemen önce indi ve Emily Scarratt ve Sarah Hunter için ek puanlar vardı.

Sıradaki ne?

İngiltere, 24 Nisan Pazar günü Leicester’deki Welford Road’da 4. Rauntta İrlanda’ya ev sahipliği yapacak.

Galler, 22 Nisan Cuma günü 4. Rauntta Cardiff Arms Park’ta yapılacak bir Testte Fransa’ya ev sahipliği yapacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/england-vs-wales-women/report/101453

Yorum yapın