“Maç büyük bir parlaklıktan yoksundu, Novak Djokovic en göz kamaştırıcı tenisini sergilemesine gerek kalmadan büyük bir şampiyon olduğunu bir kez daha kanıtladı.”


Sırp tenis yıldızı Novak Djokovic, finalde Nick Kyrgios’u yenerek Wimbledon’da bir kez daha üstün geldi. 21 kez Grand Slam şampiyonu olan oyuncu ilk seti kaybetti ancak sonraki üç seti kazanarak SW19’da yedinci şampiyonluğunu kazandı.

Maçta iki sentini 22 kez Grand Slam şampiyonu Rafael Nadal’ın amcası ve eski teknik direktörü Toni Nadal verdi.

için bir sütunda El Paisİspanyol koç, Kyrgios’un agresifliğiyle tutarsızlığının maçın parlak olmamasının başlıca nedenlerinden biri olduğunu söyledi.

“Maç büyük bir parlaklığa sahip değildi, çünkü esas olarak oynanmayan çok fazla puan vardı. Avustralyalı oyuncunun, özellikle de agresifliğini korumak söz konusu olduğunda, istikrarsızlığı, bence, oyununun ortaya çıkmasındaki ana sorunu vurguladı. Kötü bir durumu var. Toni Nadal, her iki şekilde de çok fazla topa vurma alışkanlığı, temelde dikkat etmeme ve kötü bir pozisyonda.”

Nadal ayrıca, Djokovic’in doğuştan gelen, rakibinin yapamayacağı kadar ileri gitme yeteneği hakkında da yazdı. Kyrgios ilk servislerinin %70’inden fazlasını indirmesine ve 30 ası isabet etmesine rağmen, Sırp topu tekrar oyuna sokmaya ve Avustralyalıya baskı yapmaya devam etti.

“Novak Djokovic, en göz kamaştırıcı oyununu sergilemeye gerek duymadan, büyük bir şampiyon olduğunu bir kez daha kanıtladı. Rakibinin yapmak istemediği her şey, normalde yaptığı şey. En olumsuz anlarla yüzleşmek için en iyi yatkınlık,” dedi Toni Nadal.


“Novak Djokovic, Rafael Nadal’ı tüm zamanların en iyi oyuncusu olma yarışında takip etmeye devam ediyor” – Toni Nadal

On Dördüncü Gün: Şampiyonalar - Wimbledon 2022
On Dördüncü Gün: Şampiyonalar – Wimbledon 2022

Toni Nadal köşesini, çoğu Grand Slam şampiyonluğu için Rafael Nadal’ı yakalamaya çalışan Novak Djokovic’in tüm zamanların en iyi oyuncusu olma avı hakkında yazarak bitirdi.

Toni Nadal, “Wimbledon’daki bu yeni zaferle, Sırp oyuncu spor figürünü geliştirmeye ve Rafael’i tüm zamanların en büyük galibi olma yarışında takip etmeye devam ediyor.”

Ayrıca Kyrgios’un dördüncü sette maçı uzaklaştırma şansını nasıl bulduğunu, ancak mizacından dolayı hayal kırıklığına uğradığını da gözlemledi.

“Dördüncüde toparlandı, ancak belirleyici anlarda kaygısını kontrol edemedi ve bu kaygısı, sanki çetele onun için seçtiği istenmeyen yolların suçlularıymış gibi takımına sürekli azarlamalara dönüştü.” Toni Nadal yazdı.