LV= İlçe Şampiyonası: Somerset, Division One’ın hayatta kalmasını sağlamak için Northamptonshire’ı mağlup etti | Kriket Haberleri


Somerset, gelecek sezon için Division One statüsünü garantilemek için Northamptonshire’ı 109 ile görevden aldı; Middlesex, Leicestershire’ı yenerek Division Two’da yükselme umutlarını canlı tutarken, Glamorgan ve Durham da son gün zaferlerinin tadını çıkardı

Son Güncelleme: 23/09/22 20:23

Kaptan Tom Abell, Somerset'i ikna edici bir zafere götürmek için her iki vuruşta da bir asır attı

Kaptan Tom Abell, Somerset’i ikna edici bir zafere götürmek için her iki vuruşta da bir asır attı

Somerset, Taunton’da Northamptonshire karşısında 352’lik bir LV= İlçe Şampiyonası galibiyetiyle Division One’ın hayatta kalmasını sağladı.

Ev sahibi takım ikinci devre toplamlarını 277-1’den 337-4’e çıkardı, kaptan Tom Abell 115’e düşmeden önce maçın ikinci yüzyılını gündeme getirdi ve Tom Lammonby 110 katkıda bulundu.

Northamptonshire için 462’lik korkutucu bir zafer hedefi belirledi ve dört kaleyle 15’e düşen korkunç bir başlangıç ​​yaptılar. Maçı 7-74’lük sayılarla tamamlayan Craig Overton, Luke’u tuşlamadan önce Emilio Gay’i beşinci turda bitirdi. Procter lbw üç top sonra.

Ziyaretçilerin sıkıntıları öğle yemeğinden sonra da devam etti, sadece Tom Taylor 20 koşu işaretinin ötesine geçebildi ve 3-25 ile bitiren Josh Davey tarafından lbw tarafından görevden alınmadan önce 25 puan aldı.

Overton, Jack White’ı ikinci kaymada, Northamptonshire’ı 109’a çıkardığında, 30.4’ten sonra her şey sona erdi.

İkinci Bölümde, orta seks karşısında 80 koşu kritik bir zafer kazandı Leicestershire Uptonsteel County Ground’da terfi umutlarını canlı tutmak için.

Perşembe günkü kapanışta Leicestershire’ı 13-4’e düşüren Middlesex, 275’in peşinde, Cuma günü ev sahibi 70-7’ye düştüğü için zaferi nispeten kolay bir şekilde tamamlamaya hazır görünüyordu, ancak Colin Ackermann – 80’i için neredeyse dört saat mücadele eden – ve Leicestershire kuyruğu katlanmayı reddetti.

Toby Roland-Jones’un maçı 4-34 ve yedi küçük kapıyla bitirdiği Middlesex, galibiyeti tamamlamadan önce 194’e ilerlemişlerdi. Zafer onları 209 puana taşıdı, sondan bir önceki oyun turundan sonra bölüm lideri Nottinghamshire’dan sadece dokuz utangaçtı.

LV= İlçe Şampiyonası: Somerset, Division One'ın hayatta kalmasını sağlamak için Northamptonshire'ı mağlup etti | Kriket HaberleriLV= İlçe Şampiyonası: Somerset, Division One'ın hayatta kalmasını sağlamak için Northamptonshire'ı mağlup etti | Kriket Haberleri

Lancashire vs Surrey

26 Eylül 2022, 10:00

canlı

Glamorgan karşısında bir vuruş ve 24’lük galibiyetle terfi resminde de kalmalarını sağladılar. Derbyshire.

Denizci James Harris, Derbyshire’ın ikinci istekalarında 77 sayı ile en yüksek skoru alan Anuj Dal ve Wayne Madsen’in kaleleriyle önemli atılımlar yaptı ve 3-59 sayılarına ulaştı.

Avustralyalı Michael Hogan, Glamorgan formasıyla on yıl sonra Cardiff’teki son maçına 2-54 puanla çıktı ve ziyaretçiler 273 puanla görevden alındı.

Durham bazı cesur olarak bir vuruş sırası ve 140 koşuyla kazandı sussex direniş, Chester-le-Street’teki son gün öğle yemeğinden sonra sona erdi.

Sussex Perşembe günü yağmurla kurtarılmıştı, ancak son gün yenilgiden kaçınmaya çalıştıkları için hava onlardan yana değildi.

Sussex 9-4 ile devam eden Tom Haines ve James Coles, ziyaretçilerin Durham’ın hücumunu iyi vuruş koşullarında oynamaya olumlu yaklaşmasıyla kısa sürede 50 ortaklık kurdular.

Ancak öğle yemeği sonrası bir çöküş direnişlerine son verdi, Sussex’in ikinci vuruş sırası 157’de sona ererken Ben Raine 5-54 rakamlarıyla bitirdi.

İlçe Şampiyonası maçlarının son turu Pazartesi günü Lancashire’ın yeni taçlı Division One şampiyonu Surrey ile ev toplantısı ile saat 10:00’da Sky Sports Cricket ve Sky Sports Ana Etkinliği’nde canlı olarak başlayacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12704120/lv-county-championship-somerset-defeat-northamptonshire-to-secure-division-one-survival

SMM Panel PDF Kitap indir