Luke Rockhold, Khamzat Chimaev’in neden onunla savaşmaktan kaçındığını açıklıyor


Luke Rockhold, Khamzat Chimaev’in kendisine karşı potansiyel bir çatışmayı reddettiğine inanıyor çünkü orta siklet adayı eski orta sıklet şampiyonuyla uğraşamayacağını biliyor. Chimaev’in güreşi birçok hayran ve analist tarafından yüksek puanlar almasına rağmen, Rockhold oyunun bu kısmına gelince onun farklı bir seviyede olduğuna inanıyor.

Rockhold, ‘Borz’un ayaklarında bazı sorunlara neden olurken, olası bir çatışmada Rusya doğumlu İsveçli’yi boğuşma bölümünde tamamen geride bırakacağını düşünüyor. ile son bir etkileşim sırasında TMZ SporKaliforniyalı belirtti:

“Sadece biliyor, biliyorsun, benimle boğuşamaz. Benimle boğuşamaz ve ben ona ayakları üzerinde durabilirim, bu yüzden… Onun güreşinden bahsediyorlar ama kimse benimle rekabet etmiyor. yer.”

Aşağıdaki röportajı izleyin:

Luke Rockhold, Khamzat Chimaev'in neden onunla savaşmaktan kaçındığını açıklıyor

Khamzat Chimaev daha önce Rockhold ile dövüşmek istediğini ancak antrenörü ve menajeri tarafından buna karşı tavsiyede bulunduğunu belirtmişti. Bu eşleşme 185 lbs’de gerçekleşecekti. Bununla birlikte, Chimaev şu anda 170 lbs bölümünde şampiyonluk hırsı peşinde olduğundan, ekibi şu anda yükselmemesinin daha iyi olacağını düşündü. (s/t Frontkick.Online).


Khamzat Chimaev ve Luke Rockhold için sırada ne var?

Khamzat Chimaev şu anda 9 Nisan’da UFC 273’te çok önemli bir orta siklet karşılaşmasında Gilbert Burns ile karşılaşacak. İzle ve öde etkinliği Florida, Jacksonville’deki VyStar Veterans Memorial Arena’da gerçekleşecek. Eski şampiyonluk yarışmacısı Gilbert Burns’e karşı kazanılan bir zafer, Chimaev’i orta siklet bölümünde şampiyonluk şansına bir adım daha yaklaştıracak.

UFC başkanı Dana White’a göre, ‘Borz’, UFC 273’te Brezilya’yı yenmeyi başarırsa, eski geçici şampiyon Colby Covington ile potansiyel bir 1 numaralı yarışmacının çatışmasında mücadele edecek.

Luke Rockhold’a gelince, eski şampiyon orta sıklet bölümünde ya en iyi yarışmacılara ya da büyük isimlere karşı savaşmak istiyor. Rockhold, sonuna kadar şampiyonluk için savaşmak istediğini ve bu fırsatı kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu açıkça belirtti:

“Büyük bir dövüş arıyorum. Başlığa geri dönmek istiyorum. Bir dövüş, iki dövüş, ne olursa olsun, sadece kendimi tekrar sohbete sokmak istiyorum.”

Luke Rockhold en son sekizgenin içine girdiğinde 2019’da ikinci turda nakavtla kaybettiği Jan Blachowicz’e karşıydı. Rockhold’un sekizgene dönüşünde Paulo Costa’yı ele geçirmesi bekleniyor. Brezilyalıya karşı bir dövüş teklif edildiğini ancak Costa’nın henüz maçı kabul etmediğini açıkladı.

Görünüşe göre UFC, Luke Rockhold’a uluslararası dövüş haftasında 2 Temmuz kartında Paulo Costa ile dövüşmesi için bir sözleşme teklif etti ?

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ufc-273-luke-rockhold-explains-khamzat-chimaev-possibly-avoided-fighting?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın